Skocz do zawartości

modyfikacja Olympusów


calla

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, czy ktoś w PL próbował modyfikacji Olympusów? np EM5. Fajne aparaciki, body za 1700 zeta, matryca chyba jak w asi1600mc, widziałem z tego fotki, daje nieźle radę, szum o wiele niższy niz w canon600d. Modyfikowane dostepne są za granicą za jakieś chore sumy 1300$ (w tym samym sklepie wołali 650$ za modyfikowanego 600d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest akurat mod pod IR z wymianą filtra ale wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie zeby tego filtra nie zakładać (no chyba ze chce się korzystać z obiektywów systemowych a te wtedy nie będą ostrzyć na nieskończoność).

 

Jak zdejmę oryginalny filtr to zmierzę jego grubość. Jeżeli będzie tej samej grubości co BCF to można by canonowską wersję troche spiłować :)

 

https://www.lifepixel.com/tutorials/infrared-diy-tutorials/life-pixel-olympus-e-pm2-diy-digital-infrared-conversion-tutorial

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, AstroLutek napisał:

u jest akurat mod pod IR z wymianą filtra ale wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie zeby tego filtra nie zakładać

No ale czy ten oryginalny filtr to są dwa filtry, czy jeden połączony? Jak dwa to przy pewnych założeniach można zrobić moda bez zastępczego filtra, a IR będzie wycięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MateuszW napisał:

No ale czy ten oryginalny filtr to są dwa filtry, czy jeden połączony? Jak dwa to przy pewnych założeniach można zrobić moda bez zastępczego filtra, a IR będzie wycięte.

 

Ten oryginalny wygląda na jeden pewnie typu L. Tutaj tylko przykład z IR ale że jest analogia do naszych celów to wrzuciłem. Tamten filtr, który oni montują wygląda, że przepuszcza tylko czerwień i podczerwień.

 

Wyrzucenie filtra L zrobi robotę i będzie można pracować z teleskopami i ew na skróconych przelotkach z obiektywami od DSLR (canon, nikon itp.) ale pozbawi możliwości pracy z obiektywami systemowymi, które przestaną ostrzyć na nieskończoność.

 

Z tym, że jakiś filtr L jest i tak potrzebny (czy to 2'' w przelotce czy właśnie na matrycy) bo się podczerwień i UV rozleje i będzie po fotce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.