Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia jak to w rzeczywistości wygląda, bo padła mi karta graficzna :(

I działa bez sterowników w podstawowych kolorach - wiec za wiele nie widzę hehe. Jak chce zainstalować sterowniki od razu komputer się zawiesza - możliwe, że jakiś zimny lut jest i ponoć piekarnik pomaga - ale ja nie mam ochoty się w takie eksperymenty bawić:)

Nowa karta idzie ale dopiero dojdzie po niedzieli - niestety żaden potwór, bo kryzys finansowy :) - będzie ASUS Phoenix RX550 EVO 4GB - ale chyba do zastosowań w photoshopie w pełni wystarczająca co nie?

 

2102592953_Action-RGBcolor.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Patryk Zubała napisał:

https://drive.google.com/file/d/16Df3WWbjloN58lD8mepZ_x3VO6FKHtUW/view?usp=sharing

Tym razem bez flat frame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Patryk Zubała napisał:

Potrzebujesz naprawdę dobrego flata. Żadna ze znanych mi metod ekstrakcji tła nie zadziałała, a klatka skalibrowana flatem nadal ma dziwny artefakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tuvoc napisał:

Miałem walczyć z tą emką, ale całą noc poświęciłem na IC 418... @Selmak to jest twój materiał? Czym to było robione?

Coś ty nie mój,

To Christophera Gomeza.

 

Z tego sprzętu w środku.

Edytowane przez Selmak
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Patryk Zubała napisał:

Udało mi się z tego zrobić coś takiego. Jest to mocny crop, ale chyba nie jest źle.

flat.jpg

  • Lubię 5
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr Strama napisał:

Jeśli można wiedzieć w ?? czym wyrównane tło??

Starałem się zrobić sztucznego flata i wyrównać tło w ASTAPie, ale to się nie udało. Zrobiłem ekstrakcję tła w SIRILu, odznaczając obszary z mgławicami, te ciemne rogi i obszry na których normalne wyrównywanie tła nie działało, tak aby jasny wałek po odjęciu tła był jak najmniejszy. Potem crop, obróbka w photoshopie, trochę kombinowania ze starnetem. Na koniec ostateczna poprawka za pomocą funkcji ring equalise ustawionej na 50%(ASTAP). No i wyszło coś takiego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja podrzucę jeszcze mojego stacka. Jest to 82x300s, ISO 1100, f/8, zbierane Canonem 77d i obiektywem 100mm f/2.8. Miałem jeszcze więcej materiału, ale 7h poszło do kosza z powodu, chmur, wiatru i oblodzenia soczewek. Potrzebuję jeszcze co najmniej 2 razy tyle materiału, żeby wyglądało to naprawdę dobrze, ale i tak wrzucę. Obiektyw musiałem domknąć do f/8, bo jest rozkolimowany i przy mniejszych przysłonach gwiazdki są fatalne.

https://drive.google.com/file/d/1ktoQy2rYOEWfVPF-vKqAfZ4-sw6g7YWo/view?usp=sharing

Moja próba wygląda tak:

bin2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Antek Staszewski napisał:

No to może ja podrzucę jeszcze mojego stacka. Jest to 82x300s, ISO 1100, f/8, zbierane Canonem 77d i obiektywem 100mm f/2.8. Miałem jeszcze więcej materiału, ale 7h poszło do kosza z powodu, chmur, wiatru i oblodzenia soczewek. Potrzebuję jeszcze co najmniej 2 razy tyle materiału, żeby wyglądało to naprawdę dobrze, ale i tak wrzucę. Obiektyw musiałem domknąć do f/8, bo jest rozkolimowany i przy mniejszych przysłonach gwiazdki są fatalne.

https://drive.google.com/file/d/1ktoQy2rYOEWfVPF-vKqAfZ4-sw6g7YWo/view?usp=sharing

Moja próba wygląda tak:

bin2.jpg

moje takie

ale Twoje lepsze :)

 

m45_2a3_2a.jpg

 

m45_2a3_2a1.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.