Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

@Patryk Zubała widziałem Twojego posta na FB i jako, że przymierzam się do fotografowania galaktyczek, to też spróbowałem swoich sił z obróbką, bo ciekawi mnie jak wygląda obróbka takiego materiału. Zdecydowanie inna strategia niż do DS-ów, które obrabiałem :D Znowu trzeba się będzie uczyć obróbki od nowa.

M81M82_DBE.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!
Dzięki @Tuvoc za wspaniałą zabawę materiałem! Naprawdę się postarałeś, trudno w to uwierzyć ale zdjęcie poniżej mało się różni od autostretcha :) .
Obrabiane wyjątkowo w Gimpie i Sirilu, do którego coraz bardziej się przekonuje, chociaż i tak czasem nie umie w gradienty, ale od czego mam IRISa.

Pozdro!

m45_gimp.thumb.jpg.533ee59ccd5ecd0002395663ff51f4df.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BogdanS napisał:

Siema!
Dzięki @Tuvoc za wspaniałą zabawę materiałem! Naprawdę się postarałeś, trudno w to uwierzyć ale zdjęcie poniżej mało się różni od autostretcha :) .
Obrabiane wyjątkowo w Gimpie i Sirilu, do którego coraz bardziej się przekonuje, chociaż i tak czasem nie umie w gradienty, ale od czego mam IRISa.

Pozdro!

m45_gimp.thumb.jpg.533ee59ccd5ecd0002395663ff51f4df.jpg

@BogdanS dzięki wielkie za miłe słowa :D Jakość materiału to głównie zasługa porządnie ciemnego, wiejskiego nieba. Mój wkład to chyba tylko sensownie wykonane darki i flaty :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2021 o 21:52, Patryk Zubała napisał:

No to mam dla Was kolejne 3 materiały, niestety nie umiem nadal w obróbkę w pix. dlatego proszę Was o pomoc! IC 410 coś dziwnie wygląda po cropie, opinie zostawiam Wam. Dziękuję! 

1. https://drive.google.com/file/d/1sgYUphad2hd7F_dJfPCScmcmSrFU0PUs/view?usp=sharing

2. https://drive.google.com/file/d/1TzMvgU_BqeUoiFlEKq5MoHTdFuCvI95H/view?usp=sharing

3. https://drive.google.com/file/d/1bsd7dL1v1yrLIgbrQPGAxmcpb5_Xrtvi/view?usp=sharing

Który z nich to M 81 i M 82? Tam się złapało tak dużo pyłów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2021-01-29_14h01_51_cr.jpg.deceb002fcf49a753f6cab0c24af6886.jpgFlatten_1cr.thumb.jpg.c40e548c1f82dd1b94dcc088aff74934.jpgFlatten_cr.thumb.jpg.d9c6712b63bac6aa7db3a243d2ddac1c.jpgBawię się drizzle i upscale. Materiał to 16x900s QHY8L (OSC) + Ha Baader + SW 150/750. 

Stack bez obróbki po kropie - 1820x1621

NGC7380_Ha.thumb.jpg.efcb0cdd656a9fa2c2ab5b861d623bf2.jpg

 

Następnie updcale x4 - 7280x6484 z obróbką. Mogę dać tylko zrzut screena po obróbce.

2021-01-29_14h01_51_cr.jpg.deceb002fcf49a753f6cab0c24af6886.jpg

 

i crop upscale x4

Flatten_1cr.thumb.jpg.c40e548c1f82dd1b94dcc088aff74934.jpg

 

+ dugi crop - zejście z x4 do 60% wielkości

Flatten_cr.thumb.jpg.d9c6712b63bac6aa7db3a243d2ddac1c.jpg

 

Stack

 

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam wam chyba jeden z najlepszych materiałów jakie udało mi się przez ten pierwszy rok z astrofoto zebrać.

Na pewno był to materiał zbierany w najtrudniejszych warunkach, przy -25* z mocno wychłodzonym Canonem.

Mamy tutaj 88 klatek po 180s (na pewno kilka uciekło z ostrością, ja naliczyłem 5) ISO 800, robione Canonem 1000D podczepionym do mojego TS 70/420 z 0,79x reduktorem.

 

Zobaczymy, co z tego uda wam się wyciągnąć. Ja już sporo się pobawiłem tą fotką, więcej nie wyciągnę.

Btw. chciałbym móc kiedyś zobaczyć materiał z chłodzonej, dedykowanej kamery i porównać łatwość obrabiania z tak schłodzonym Canonem.

https://drive.google.com/file/d/1-VFxi2GIWH4Zw5S4aiJWSCk6BPMioYeJ/view?usp=sharing

Edytowane przez OnlyAfc
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, OnlyAfc napisał:

Załączam wam chyba jeden z najlepszych materiałów jakie udało mi się przez ten pierwszy rok z astrofoto zebrać.

Na pewno był to materiał zbierany w najtrudniejszych warunkach, przy -25* z mocno wychłodzonym Canonem.

Mamy tutaj 88 klatek po 180s (na pewno kilka uciekło z ostrością, ja naliczyłem 5) ISO 800, robione Canonem 1000D podczepionym do mojego TS 70/420 z 0,79x reduktorem.

 

Zobaczymy, co z tego uda wam się wyciągnąć. Ja już sporo się pobawiłem tą fotką, więcej nie wyciągnę.

Btw. chciałbym móc kiedyś zobaczyć materiał z chłodzonej, dedykowanej kamery i porównać łatwość obrabiania z tak schłodzonym Canonem.

https://drive.google.com/file/d/1-VFxi2GIWH4Zw5S4aiJWSCk6BPMioYeJ/view?usp=sharing

Pierwsza wersja :)

 

m45_62.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Załączam wam chyba jeden z najlepszych materiałów jakie udało mi się przez ten pierwszy rok z astrofoto zebrać.

Na pewno był to materiał zbierany w najtrudniejszych warunkach, przy -25* z mocno wychłodzonym Canonem.

Mamy tutaj 88 klatek po 180s (na pewno kilka uciekło z ostrością, ja naliczyłem 5) ISO 800, robione Canonem 1000D podczepionym do mojego TS 70/420 z 0,79x reduktorem.

 

Zobaczymy, co z tego uda wam się wyciągnąć. Ja już sporo się pobawiłem tą fotką, więcej nie wyciągnę.

Btw. chciałbym móc kiedyś zobaczyć materiał z chłodzonej, dedykowanej kamery i porównać łatwość obrabiania z tak schłodzonym Canonem.

https://drive.google.com/file/d/1-VFxi2GIWH4Zw5S4aiJWSCk6BPMioYeJ/view?usp=sharing

Pokażesz swoją wersję ?. 2.3Gb to chyba są pojedyncze klatki. Jak możesz wrzuć sam stack.

 

Edit: Widzę, że jest na FA. :thmbup:

Edytowane przez rambro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rambro napisał:

Pokażesz swoją wersję ?. 2.3Gb to chyba są pojedyncze klatki. Jak możesz wrzuć sam stack.

 

Tak, to są pojedyncze klatki. Wiem, że sposób stackowania materiału może mieć spory wpływ na finalną jakość zdjęcia, wiec uznałem, że wrzucę tutaj materiał tak, jak wyszedł z kamery.

Mogę wieczorem stack z APP podrzucić, nie ma problemu.

 

Na astropolis też jest temat: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.