Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, MaciejW napisał:

Widzę, że z dzielenia się materiałem korzystają wszyscy, no to kolejny stack:

 

https://drive.google.com/file/d/1e4-ilvCvJN_niUCJuMFwE6ZYpXIgXdYk/view?usp=sharing

 

Moja wersja w temacie: 

 

 

takie wizje tym razem hehe

 

1.jpg

 

2.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _Spirit_ napisał:

Zależy co chcesz pokazać.

OK. Rozumiem, że jeśli celem jest pokazanie złożoności struktury pyłowej, to tak. Ale jeśli celem są np. Plejady albo M42, to przesadne babranie ich w pyłach jest dla mnie drogą w złą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 13:09, apolkowski napisał:

OK. Rozumiem, że jeśli celem jest pokazanie złożoności struktury pyłowej, to tak. Ale jeśli celem są np. Plejady albo M42, to przesadne babranie ich w pyłach jest dla mnie drogą w złą stronę.

 

Można też chcieć pokazać ... wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dominiksito napisał:

 

Można też chcieć pokazać ... wszystko ;)

Tak, ale liczą się proporcje, a takie swobodne manipulowanie krzywymi czasami daje przesadne rezultaty (w mojej opinii). Gdyby te pyły świeciły tak jasno, jak Plejady, to by je było widać. Skoro ich nie widać, to znaczy, że nie powinny dominować na zdjęciu. To samo z Orionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, apolkowski napisał:

Tak, ale liczą się proporcje, a takie swobodne manipulowanie krzywymi czasami daje przesadne rezultaty (w mojej opinii). Gdyby te pyły świeciły tak jasno, jak Plejady, to by je było widać. Skoro ich nie widać, to znaczy, że nie powinny dominować na zdjęciu. To samo z Orionem.

 

Ja rozumiem kwestię gustu i opinii, ale totalnie nie rozumiem argumentacji :) Posiłkowanie się informacją, że "coś widać"? Praktycznie w każdym przypadku robimy gigantyczne oddzielanie obiektów od tła, więc nie mam pojęcia czym różnią się pyłki w tym zestawieniu. Ale żeby nie było, gust szanuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.03.2021 o 11:36, Tayson napisał:

KOCHAM, WOWO i DZIEKUJE!!!

 

Wszystko fajnie, tylko z jakiego powodu te pyły w Byku miałyby być pomarańczowe?? Może jednak jakaś mniej przesadna wersja? ;)

Swoją drogą materiał jest rewelacyjny. Może kiedyś też taki zbiorę...

 

pyly_byk_final_resize_2000_1337.thumb.jpg.6c228169dec1245157ac6893bcf6bbbe.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, _Spirit_ napisał:

To czemu używasz Starnet? Zachowaj proporcje przy wyciąganiu materiału bez rozbicia na tło i gwiazdy albo nie rób masek...

 

16 godzin temu, dominiksito napisał:

 

Ja rozumiem kwestię gustu i opinii, ale totalnie nie rozumiem argumentacji :) Posiłkowanie się informacją, że "coś widać"? Praktycznie w każdym przypadku robimy gigantyczne oddzielanie obiektów od tła, więc nie mam pojęcia czym różnią się pyłki w tym zestawieniu. Ale żeby nie było, gust szanuje!

W sumie macie rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę zabawy z danymi z SDSS. Na pierwszy ogień poszła M63. Link do plików: https://dr12.sdss.org/fields/name?name=M63

Z tego co się zorientowałem, to pasmo i odpowiada R, pasmo r odpowiada G, a pasmo g odpowiada B. Moja interpretacja: 

63.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.