Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Rozeta na razie usunięta, coś zły plik wgrałem - podczas przeglądania może coś nadpisałem bo nie widzę surowego stacka. A co do poziomych pasów - nikt nie powiedział że będzie łatwo :D Chyba po to ten wątek. Canon 450D, Śląsk, ciemny teleskop :D nie ma lekko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, diver napisał:

Dorzucam swojego veila. Materiał jest niestety dość mizerny - widoczne są wyraźne poziome niebieskie pasy. Nie wiem od czego.

 

veil_crop_4200_2800_final_resize_2000_1333.thumb.jpg.471d069f0289120698a46c9d468cc6e7.jpg

Banding typowy w Canonie. W Pix jest na to gotowy skrypt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr Strama napisał:

Techniczne pytanie czy z tym bandingiem skutecznie poradzi sobie dobrze zrobiony dithering..??

Ciężko mi powiedzieć, nie mam doświadczenia. U mnie dithering jest co klatkę i właściwie to nie zauważam takich pasów. Może czasami jak jest wyższa temperatura. No ale to niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TomekDw napisał:

No to wrzucam kolejne jak ktoś chętny, te raczej łatwiejsze bo ze swojego efektu jestem zadowolony, a jeśli miałoby to kogoś podszkolić to przesyłam. 

 

No co za skromność :P Jeśli tylko nie będzie warunków do focenia dzisiaj to spojrzę wieczorem.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał:

Ciężko mi powiedzieć, nie mam doświadczenia. U mnie dithering jest co klatkę i właściwie to nie zauważam takich pasów. Może czasami jak jest wyższa temperatura. No ale to niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony.

Co klatke to strata czasu. Spokojnie co 1/5-1/6 calego materialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście do Veila. Ciężki materiał i źle mi się go obrabia. Trzeba będzie mocno rzeźbić. Na plus na pewno kolor gwiazdek.

A co do mojego komentarza to już tak się nie krzyw kolego @TomekDw ;)  W każdym razie mam nadzieję, że załapałeś o co mi chodziło :D

 

obraz.thumb.png.8b9d273d5f7017a27172c2f54e7d27bf.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuvoc Nie krzywię się, choć nie załapałem, ale nie ważne. To ja chyba mam same ciężkie materiały, bo zwykle z tej samej miejscówki robiłem zdjęcia, dlatego się przerzuciłem na mniejszy zestaw - aparat i obiektyw żeby można było szybko wyjechać gdzieś. A także wymaga to mniej czasu, bo z TS65Q nawet 6H u mnie mogło być za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekDw napisał:

@Tuvoc Nie krzywię się, choć nie załapałem, ale nie ważne. To ja chyba mam same ciężkie materiały, bo zwykle z tej samej miejscówki robiłem zdjęcia, dlatego się przerzuciłem na mniejszy zestaw - aparat i obiektyw żeby można było szybko wyjechać gdzieś. A także wymaga to mniej czasu, bo z TS65Q nawet 6H u mnie mogło być za mało.

Nie o to mi chodziło faktycznie. Może ja jestem stary dziad i upierdliwiec, ale jak wrzucasz materiał to może weź pod uwagę, że Ty też mógłbyś się czegoś z obróbki innych nauczyć? Może ja mam po prostu inne do tego podejście i trochę skromniejsze zdanie o swoich umiejętnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do naszej rozmowy z kolegą @diver pod postem z Gromadą podwójną M & M (NGC 1528 & NGC 1545) udostępniam stack w wersji tiff oraz xisf. @diver materiału jest niewiele jak wspomniałeś ale bardzo jestem ciekaw jak to uratujesz :) U mnie ten sam problem z gwiazdkami (blade, zbyt niebieskie i ciemne) był w M 44 i też się z tym nie mogłem uporać. Oczywiście będzie mi miło jak spojrzą na to i inni :D

 

https://drive.google.com/drive/folders/1dQXALp9HcZCadK_XnvYFAEvpd2UiJScn?usp=sharing

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tuvoc napisał:

Nie o to mi chodziło faktycznie. Może ja jestem stary dziad i upierdliwiec, ale jak wrzucasz materiał to może weź pod uwagę, że Ty też mógłbyś się czegoś z obróbki innych nauczyć? Może ja mam po prostu inne do tego podejście i trochę skromniejsze zdanie o swoich umiejętnościach.

No właśnie się dziwiłem, bo gdzie ja napisałem że jestem jakiś super, tylko tyle że z efektu na tym zdjęciu jestem zadowolony (chyba po to się robi zdjęcia żeby być zadowolonym z nich). Właśnie po to wrzuciłem materiał żeby zobaczyć czy ktoś obrobi go jakoś inaczej, i spodoba mi się bardziej niż moja wersja. A jak udostępniam materiał to ktoś się może na nim nauczyć bo ten ktoś go będzie obrabiać nie ja. Ja się mogę nauczyć obrabiając coś nie swojego , coś nowego lub patrząc na jakiś poradnik, ewentualnie zadać pytanie jak ktoś obrobił mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Co do posta wyżej  od @TomekDw. Banding w Images Plus po rozciągnięciu, oddzielnie w RGB i L

Tuvoc.jpg

Ten szum w tle to jest po usunięciu chrominancji? Ogólnie to fajnie wyszło, gwiazdki ładnie wyeksponowane! Ty pewnie to robisz w PS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.