Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wersja.

 

Całkiem nieźle, powiedziałbym. Gwiazdki mają ładne promyki, jak w książce z przedszkola mojego dziecka. Widać również dobrze czarną dziurę z dyskiem akrecyjnym i horyzontem zdarzeń!

 

Oceniam moją wersję na.... 9.5/10.

2021-05-15_16h40_20.jpg.ec56b336f56f0cd11a02214c9ebacc0a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2021 o 23:57, diver napisał:

 

Dzięki za materiał M & M (NGC 1528 & NGC 1545). Poniżej konspekt obróbki (tylko PIX, żadnych PS ;)).

1. Wstępne wyciągnięcie histogramu i wyrównanie kanałów.

2. Odszumienie.

3. Wyrównanie tła.

4. Redukcja zieleni.

5. Finalne dość mocne wyciągnięcie histogramu w światłach (żeby pokazały się gwiazdki) z jednoczesną redukcją histogramu dla tła.

6. Wyciągnięcie saturacji kolorów.

7. Delikatna redukcja rozmiarów gwiazdek przy pomocy masek na gwiazdach i funkcji ATrousWaveletTransform.

8. Obrót kadru do pozycji "właściwej" (90 st. w lewo).

9. Crop do kwadratu 4000x4000 (bo w sumie interesują nas te gromady) i resize do 2000x2000.

 

Materiału wystarczyło - był całkiem niezły. Efekt końcowy poniżej.

 

M_M_Double_Cluster_rot90_crop_4000_4000_resize_2000_2000.thumb.jpg.f053f148d64775b1e32b423c6328c247.jpg

 

Dzięki serdeczne @diver! Tak to wygląda dzięki Twojemu tutorialowi (z lekkimi modyfikacjami). Niebo, a ziemia :D

Image20a.png.8c7a8a3a0d160a7a0a794849b240f5c4.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Antek Staszewski napisał:

Taka moja próba na szybko. Pixinsight - Starnet++ i oddzielnie tło oraz gwiazdy. Pewnie dałoby się tam jeszcze dużo lepiej wyrzeźbić to co w tle jest.

Image13a.png.d9e83957c4f1870a256cce7943d9082b.png

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

fajna gra pyłów wychodzi, jak w MOIM motylku

sss2.thumb.jpg.07330b5569a71457f92bb9a83dc09d82.jpg

Świetna obróbka, styl taysonowski. Widzicie co to się stało się? Tu jest dziwny typ podający się za Taysona :laughing1:Churchill cholibka! Jakieś partagas habaneros przypala...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
Czy ktoś chciałby powalczyć z moim materiałem? 
Robiłem łańcuch makariana i mam stosunkowo mało klatek ale ciekaw jestem co można z tego wyciągnąć, bo obróbka u mnie kuleje.
Mam L 2godz 18min, i po ok. 1 godz na rgb. Niebo podmiejskie. 
Robiłem qhy163m i wydaje mi się że może coś być z flatami, ale pewny nie jestem. Jakbym robił moim starym Atikiem to pewnie lepiej kalibracja by wyglądała.

https://www.dropbox.com/sh/nfby7ardo0ol8a0/AABDA8xqn8i5XCFMNcqr9-mea?dl=0

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem :)

 

Zapraszam kogoś kto się nudzi do rzucenia okiem na materiał jaki zebrałem pewnej nocy na szybkości. 

 

Niebo w okolicach Bortle 4, Canon 1100d bez moda, eq3-2, stary Zenit 50mm przymknięty w okolice F4, Iso 400, 18x 120s + 16 darków.

Aberracją proszę się nie przejmować, ten obiektyw do astro się nie nadaje ale akurat to była jedyna jasna 50tka jaką miałem. 

 

Poniżej linki do surowych RAWów oraz do stacka zrobionego w DSS, z którego ja niewiele potrafię wyciągnąć. DSS mnie nie lubi. Mleczna była widoczna gołym okiem także jestem ciekaw co komuś kto jest na ty z obróbką wyjdzie :)

 

RAWy - https://drive.google.com/file/d/1IWocuELhhdSHqKYuqD6Vsxj3yvGZo--R/view?usp=sharing

Stack - https://drive.google.com/file/d/18t8T3hQWJBWlKzMHT77lw0cC3LQ-1Mup/view?usp=sharing

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.