Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów,

 

Wrzucam "gołego" stacka, z którego próbuję coś sensownego wyciągnąć.

Chętnie zobaczyłbym alternatywne podejścia do obróbki. 

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś z tego wyczarował :original:

1444543613_SelectedforVeil.xisf 721524687_SelectedforVeil.tif

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, etomee napisał:

Witam Kolegów,

 

Wrzucam "gołego" stacka, z którego próbuję coś sensownego wyciągnąć.

Chętnie zobaczyłbym alternatywne podejścia do obróbki. 

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś z tego wyczarował :original:

1444543613_SelectedforVeil.xisf 23.25 MB · 0 pobrań 721524687_SelectedforVeil.tif 23.08 MB · 0 pobrań

ja widzę to tak :)

721524687_SelectedforVeil.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, etomee napisał:

Wrzucam "gołego" stacka, z którego próbuję coś sensownego wyciągnąć.

Chętnie zobaczyłbym alternatywne podejścia do obróbki. 

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś coś z tego wyczarował :original:

 

Moje podejście do udostępnionego stacka.
Siril => Starnet => PS

 

Veil3.thumb.png.d0ce8808f8ff009c16a01a8400ef3cce.png

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Tak porównawczo wrzucam własną wersję. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda na ekranie, kiedy "wjedzie" już na stronę forum. Widzę, że zdecydowanie wygaszacie gwiazdki. To rzeczywiście pomaga lepiej wyeksponować mgławicę bez nadmiernego kontrastu. 

Podpatruję też Wasze zmagania z szumem. Ja zawsze boję się "namydlić" zdjęcie podczas odszumiania więc zostawiam go sporo w tle.

BTW - czy stosujecie jakaś obiektywną metodę na dobranie jasności tła, żeby niebo nie było nadmiernie ciemne? (pomiar wartości K np?).

Czy szum na tym obiekcie to tylko zwykły szum nieba, świateł i kamery czy może jest tam sporo rozrzedzonej mgławicy?

drizzle_integration_DBEdeconMLTLHSharp223456.jpg

Edytowane przez etomee
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam stacki z OIII i Ha M27. Jestem ciekawy jak Wam wyjdzie. Obróbka bicolor dla mnie to świeży temat. Ostatnia wersja jest jak poniżej:

 

https://drive.google.com/drive/folders/1RDWK5MDKDEofWF5qsq0nme5qxRy34A3R?usp=sharing

 

 

oiii_cal_all3.thumb.jpg.fc7077e22c52bc4e01241d8021ba54a6.jpg

Edytowane przez rambro
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2021 o 15:46, OnlyAfc napisał:

Nie było innego koloru na gwiazdkach prócz czerwieni i bieli? :)

 

 

W dniu 24.11.2021 o 15:49, _Spirit_ napisał:

Dzisiaj nie było :)

 

Dodałem plik z RGB (3 x 15 min, więc mało). Jeżeli @_Spirit_ znajdzie czas i chęci. Poniżej dodałem gwiazdy do swojej wersji.

 

oiii_cal_all3_rgb.thumb.jpg.09c4706ab9dd0ffe8ce4d057e65fc69a.jpg

 

W dniu 24.11.2021 o 20:00, Lysy napisał:

Jak połączyć h-alfa z OIII to jeszcze nie wiem :)

Na razie z połączenia layersów w bw wyszło mi coś nieco zaskakującego:

 

Dlaczego zaskakującego ?

Edytowane przez rambro
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich mam nadzieje że się nudzicie przy niedzieli bo mam dla was materiał. :neat:  Wiem nie jest pierwszych lotów gdyż newton mi daje w kość, mam nadzieje że w końcu się dogadamy. Gwiazdy są bardzo powypadkowe nie wiem czego to powód, albo może powiem że podejrzewam zbyt luźne LG, no ale pogody brak na testy.. Mam nadzieje że zechcecie na to kuknąć swoim fachowym okiem i też dorzucicie jakieś uwagi. Materiał z przed kilku miesięcy, który na forum był ale złożony w PS, tutaj na nowo jeszcze raz Pixinsight plus troszku PS, w Pix dopiero się rozglądam gdyż mam tydzień i coraz większy mętlik w głowie.:firefire:

Ha to 9.5h w klatkach po 7min, RGB 3h20min

 

Zapraszam:neat:

https://we.tl/t-GDGQIUXSuk

 

HaRGB 

PIX 3000.jpg

Ha

HA Pix3000.jpg

Edytowane przez Piotr Strama
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Chciałbym poprosić was o pomoc w złożeniu NGC 891 i może wyciągniecie czegoś co uświadczy mnie w przekonaniu że możliwe jest Lucky Imaging galaktyk za pomocą tego teleskopu oraz kamerką mono bez chłodzenia z filtrami. Do tej pory zajmowałem się planetkami. Chciałem sprawdzić możliwości teleskopu właśnie na innych obiektach z miejsca gdzie niestety jest LP. Nie mogę przejść pewnej bariery w obróbce i zastanawiam się czy wyciągniecie coś z tego. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w szczególności przy LRGB Align.

 

Stacki: (wszystkie kanały, udostępniłem również 2x kanał zielony różne techniki stackowania)

https://drive.google.com/drive/folders/1HwppG-uxYJMlVQ6DuZ015sv83MW6UfZe?usp=sharing

 

Sprzęt:

  • Celestronem C9 z reduktorem F6.3 
  • 4 kanały każdy po około 1h-1,5h Kamera ASI 178 mono bez chłodzenia plus filtry L R G B
  • Materiał zbierany w różne dni (inna temp) różne czasy na kanał, różne temperatury, pojedyncze klatki zazwyczaj ok 6s, każdy stack oczywiście zestackowany z darkami

Główny problem to brak alignacji na kolorach mimo opcji star alignment. Jestem amatorem PIXa dlatego chciałem poprosić kogoś o zbadanie tematu. Na zdjęciu poniżej surowe stacki po star alignment / dynamic crop z wyciągniętym histo i po Dynamic Background Extr. 

 

image.png.7d591e36b2dfddd299aaf33465dd3afa.png

 

image.png.f4d9aac03d46062a666f7afb4faa5b30.png

Edytowane przez piotrando1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, piotrando1 napisał:

Cześć, 

 

Chciałbym poprosić was o pomoc w złożeniu NGC 891 i może wyciągniecie czegoś co uświadczy mnie w przekonaniu że możliwe jest Lucky Imaging galaktyk za pomocą tego teleskopu oraz kamerką mono bez chłodzenia z filtrami. Do tej pory zajmowałem się planetkami. Chciałem sprawdzić możliwości teleskopu właśnie na innych obiektach z miejsca gdzie niestety jest LP. Nie mogę przejść pewnej bariery w obróbce i zastanawiam się czy wyciągniecie coś z tego. Będę ogromnie wdzięczny za pomoc w szczególności przy LRGB Align.

 

Stacki: (wszystkie kanały, udostępniłem również 2x kanał zielony różne techniki stackowania)

https://drive.google.com/drive/folders/1HwppG-uxYJMlVQ6DuZ015sv83MW6UfZe?usp=sharing

 

Sprzęt:

  • Celestronem C9 z reduktorem F6.3 
  • 4 kanały każdy po około 1h-1,5h Kamera ASI 178 mono bez chłodzenia plus filtry L R G B
  • Materiał zbierany w różne dni (inna temp) różne czasy na kanał, różne temperatury, pojedyncze klatki zazwyczaj ok 6s, każdy stack oczywiście zestackowany z darkami

Główny problem to brak alignacji na kolorach mimo opcji star alignment. Jestem amatorem PIXa dlatego chciałem poprosić kogoś o zbadanie tematu. Na zdjęciu poniżej surowe stacki po star alignment / dynamic crop z wyciągniętym histo i po Dynamic Background Extr. 

 

image.png.7d591e36b2dfddd299aaf33465dd3afa.png

 

image.png.f4d9aac03d46062a666f7afb4faa5b30.png

Piotrku, dobra robota. Ciekawy obiekt i nietypowy materiał.

 

Na szybko ogarnąłem to tak, ale rozjechanym kanałom RGB nie dałem rady. Nawet metoda zalignowania na kanał G nie pomogła. Może jaki spec da radę.

Pozdrawiam!

 

Image47a_RG_AS.png.c894ea2286298bc9c63b730b71779150.png

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wam dać do zabawy mój materiał NGC 1499 - Mgławica Kalifornia. Ja zrobiłem dwie wersje, opublikowane tutaj i tutaj. EDIT: jest też trzecia i ostateczna: tutaj.

 

Trzy mastery- O i S stackowane z użyciem NormalizeScaleGradient i H za pomocą DrizzleIntegration- stąd rozmiar 4x większy. Link aktywny do 31.12.2021. Łącznie ponad 20 godzin materiału. Jeżeli coś z tego wysmażycie zawołajcie mnie żebym mógł popaczać.

 

https://1drv.ms/u/s!AjNBHKkQrQLmhLUlhCR5rLRe1xJvZQ?e=Ii6wa5 

 

EDIT: Są xifs oraz tiff.

Edytowane przez Herbert West
Zrobiłem też trzecią ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wrzucam kolejny materiał do zabawy - IC 1805. W repozytorium:

Surowe stacki H, S, O, R, G, B

Wersja gotowa

Format: XIFS.

Link aktywny do 31.01.2022.

 

https://1drv.ms/u/s!AjNBHKkQrQLmhL09VYQXQGZ_XbGUJw?e=3jYyoc

 

Bierzcie i bawcie się, materiał NB jest przyzwoity.

Jeżeli ktoś coś złoży niech zakrzyknie @ do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.