Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, apolkowski napisał:

Za darmo. Jako programik niezależny i moduł do Pixa. Google Starnet++ 

 

12 minut temu, _Spirit_ napisał:

Nic nie kosztuje. Jest jako dodatek w Pixie albo oddzielna apka pod windows. 

wlasnie ogarnąłem 

super dzieki za pomoc wieczorem sie pobawie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Kurcze tak na szybko w kilkanascie sekund - taki wynik

wieczoram raz jeszcze sie pobawie i swoja rybka takze hehe

Jeśli masz kartę graficzną Nvidia, to możesz przyspieszyć Starnet wykorzystując technologię CUDA. W sieci wszystko jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2020 o 18:49, apolkowski napisał:

Ten szum się wahał, ale nie przekraczał ok. 0.08. Były widoczne krawędzie po klatkach i na nich skok był o około 0.02. Wpisałem w PixelMath formułę

 

iif($T>0.07,$T,rnd()*0.1)

 

czyli jeśli wartość pixela jest powyżej 0.07, to zostaje bez zmian, a jeśli nie, to zostaje zastąpiona wartością losową w przedziale 0 - 0.1. Trochę taki oszukany sztuczny szum jednolity na całej klatce :emotion-5:  

Pomógłbyś mi z tą formułą? Jakoś łopatologicznie najlepiej, bo jak wpisuję to w PixelMath to dostaję info: *** Error: Unknown function identifier:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Tuvoc napisał:

Pomógłbyś mi z tą formułą? Jakoś łopatologicznie najlepiej, bo jak wpisuję to w PixelMath to dostaję info: *** Error: Unknown function identifier:

Wrzuć screen z okienkiem pixelmath i komunikatem błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, apolkowski napisał:

Dziwne. U mnie działa. spróbuj iif($T>0.07,$T,random()*0.1).

 

Którą masz wersję Pixa? (Resources>About PixInsight)

Wersja 1.8 Ripley

 

Ok, teraz zadziałało. Tzn nie wywaliło błędu chociaż nie widać zmiany - spróbuję zmodyfikować wartość graniczną i popatrzę jak i czy uśrednia. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał:

Wersja 1.8 Ripley

 

Ok, teraz zadziałało. Tzn nie wywaliło błędu chociaż nie widać zmiany - spróbuję zmodyfikować wartość graniczną i popatrzę jak i czy uśrednia. Dzięki!

Ostatnia wersja ma taki numerek:

 

image.png.cefaefbd191fb65ddea77ea422038ab0.png

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Nawet nie ma co porównywać z operacjami w ps .

"Nic nie wiesz Johnie Snow"

 

@Tuvoc złożyłem ten materiał. Zajęło mi to z pół dnie żeby miało to jakiś sens. Jeśli faktycznie filtr L-eNhance przepuszcza pasmo Ha i OIII to zrobiłem z tego materiału kombinację L+Ha+OIII+RGB. Nie wiem czy poprawnie wszystko poskładałem ale wyszło chyba ciekawie. Najciekawsze rzeczy pokazały się w ramionach. Wygląda to jakby niebieskie mgławice były otoczone wodorowymi otoczkami.

 

 

2020-10-17_20h24_27.jpg

2020-10-17_20h25_11.jpg

m33RGBLhance.jpg

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, _Spirit_ napisał:

"Nic nie wiesz Johnie Snow"

 

@Tuvoc złożyłem ten materiał. Zajęło mi to z pół dnie żeby miało to jakiś sens. Jeśli faktycznie filtr L-eNhance przepuszcza pasmo Ha i OIII to zrobiłem z tego materiału kombinację L+Ha+OIII+RGB. Nie wiem czy poprawnie wszystko poskładałem ale wyszło chyba ciekawie. Najciekawsze rzeczy pokazały się w ramionach. Wygląda to jakby niebieskie mgławice były otoczone wodorowymi otoczkami.

 

 

2020-10-17_20h24_27.jpg

2020-10-17_20h25_11.jpg

m33RGBLhance.jpg

O rety! Zamiast jak ja wziąć tylko H-a (co było proste, jeśli nie prostackie z mojej strony) Ty widzę zrobiłeś majstersztyk... Jak u Ciebie z tym szumem, który mi pod dodaniu zmasakrował pół zdjęcia? Mówię o tym od filtra l-enhance

Zastanawiam się jak to ma się do tego: https://www.ing.iac.es/PR/newsletter/news2/m33.html

 

BTW: W PS mam Astronomy Tools i to one robią robotę u mnie... Dyletant i tyle :D

 

1436543468_ilck1j_600.jpg.ed1f7fb0791bfb24b13a0ddc14e94af4.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tuvoc napisał:

 

 

BTW: W PS mam Astronomy Tools i to one robią robotę u mnie... Dyletant i tyle :D

 

1436543468_ilck1j_600.jpg.ed1f7fb0791bfb24b13a0ddc14e94af4.jpg

No ja też mam - też uważam, że robią robotę ;)

Ale tam nie ma operacji usuwającej gwiazdy.

 

Ja wspominając o  operacjach w Ps czy to annies astro actions..czy astronomy tools chodziło mi, że one słabiej sobie radzą w usuwaniu gwiazd w porównaniu do starnet.

Choć chyba operacje do usuwania gwiazd są tylko w annies astro actions .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RomekAstrobaza napisał:

No ja też mam - też uważam, że robią robotę ;)

Ale tam nie ma operacji usuwającej gwiazdy.

 

Ja wspominając o  operacjach w Ps czy to annies astro actions..czy astronomy tools chodziło mi, że one słabiej sobie radzą w usuwaniu gwiazd w porównaniu do starnet.

Choć chyba operacje do usuwania gwiazd są tylko w annies astro actions .

Tak tam to jest. Z tym, że tam chyba lubią tworzyć się jakieś artefakty w miejscach po gwiazdach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tuvoc napisał:

Tak tam to jest. Z tym, że tam chyba lubią tworzyć się jakieś artefakty w miejscach po gwiazdach?

Ano właśnie straszne artefakty  - i dlatego wspomniałem o niższości akcji do usuwania gwiazd w ps w porównaniu do astronet.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So far... not so good.

 

Z M 33 wyciągnąłem tyle w Pixinsight. Poległem w dwóch rzeczach - dodanie wodoru tak aby sztucznie nie dodawać szumu (o rozdzieleniu na Ha i OIII nawet nie wspominam) oraz w poprawieniu tła. Próbowałem jak sugerował kolega @apolkowski ale na pewnym etapie PixelMath wprowadzał dodatkowe artefakty. Więc albo wyrównywałem i dostawałem kaszkę, albo wyrównanie było minimalne. Pobawiłem się ze Starnetem wg tego tutoriala:

ale też bez powodzenia.

 

Będę wdzięczny za wskazówki :-)

 

Efekt poniżej:

Image35a.jpg.a731a883b3a364477b1089500f902396.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.