Jump to content

Bawimy się materiałem.

Recommended Posts

Nie mam pojęcia jak to w rzeczywistości wygląda, bo padła mi karta graficzna :(

I działa bez sterowników w podstawowych kolorach - wiec za wiele nie widzę hehe. Jak chce zainstalować sterowniki od razu komputer się zawiesza - możliwe, że jakiś zimny lut jest i ponoć piekarnik pomaga - ale ja nie mam ochoty się w takie eksperymenty bawić:)

Nowa karta idzie ale dopiero dojdzie po niedzieli - niestety żaden potwór, bo kryzys finansowy :) - będzie ASUS Phoenix RX550 EVO 4GB - ale chyba do zastosowań w photoshopie w pełni wystarczająca co nie?

2102592953_Action-RGBcolor.jpg

Edited by RomekAstrobaza
19 minut temu, _Spirit_ napisał:

Ale staroć -2004 :)

2m74.jpg

Ale fajna :D Ileż tam spajków haha :D Dasz stacka?

EDIT: Ślepy jestem... mam.

Edited by Tuvoc
1 godzinę temu, Patryk Zubała napisał:

Potrzebujesz naprawdę dobrego flata. Żadna ze znanych mi metod ekstrakcji tła nie zadziałała, a klatka skalibrowana flatem nadal ma dziwny artefakt

48 minut temu, Tuvoc napisał:

Miałem walczyć z tą emką, ale całą noc poświęciłem na IC 418... @Selmak to jest twój materiał? Czym to było robione?

Coś ty nie mój,

To Christophera Gomeza.

Z tego sprzętu w środku.

Edited by Selmak
  • Like 1
2 minuty temu, Piotr Strama napisał:

Jeśli można wiedzieć w ?? czym wyrównane tło??

Starałem się zrobić sztucznego flata i wyrównać tło w ASTAPie, ale to się nie udało. Zrobiłem ekstrakcję tła w SIRILu, odznaczając obszary z mgławicami, te ciemne rogi i obszry na których normalne wyrównywanie tła nie działało, tak aby jasny wałek po odjęciu tła był jak najmniejszy. Potem crop, obróbka w photoshopie, trochę kombinowania ze starnetem. Na koniec ostateczna poprawka za pomocą funkcji ring equalise ustawionej na 50%(ASTAP). No i wyszło coś takiego.

• Like 1

No to może ja podrzucę jeszcze mojego stacka. Jest to 82x300s, ISO 1100, f/8, zbierane Canonem 77d i obiektywem 100mm f/2.8. Miałem jeszcze więcej materiału, ale 7h poszło do kosza z powodu, chmur, wiatru i oblodzenia soczewek. Potrzebuję jeszcze co najmniej 2 razy tyle materiału, żeby wyglądało to naprawdę dobrze, ale i tak wrzucę. Obiektyw musiałem domknąć do f/8, bo jest rozkolimowany i przy mniejszych przysłonach gwiazdki są fatalne.

https://drive.google.com/file/d/1ktoQy2rYOEWfVPF-vKqAfZ4-sw6g7YWo/view?usp=sharing

Moja próba wygląda tak:

bin2.jpg

• Like 2
52 minuty temu, Antek Staszewski napisał:

No to może ja podrzucę jeszcze mojego stacka. Jest to 82x300s, ISO 1100, f/8, zbierane Canonem 77d i obiektywem 100mm f/2.8. Miałem jeszcze więcej materiału, ale 7h poszło do kosza z powodu, chmur, wiatru i oblodzenia soczewek. Potrzebuję jeszcze co najmniej 2 razy tyle materiału, żeby wyglądało to naprawdę dobrze, ale i tak wrzucę. Obiektyw musiałem domknąć do f/8, bo jest rozkolimowany i przy mniejszych przysłonach gwiazdki są fatalne.

https://drive.google.com/file/d/1ktoQy2rYOEWfVPF-vKqAfZ4-sw6g7YWo/view?usp=sharing

Moja próba wygląda tak:

bin2.jpg

moje takie

ale Twoje lepsze :)

m45_2a3_2a.jpg

m45_2a3_2a1.jpg

Edited by RomekAstrobaza
  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
      Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
        • Haha
        • Like
      • 17 replies
    • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D  (tutorial gratis)
      Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 117 replies
    • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
      Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
        • Like
      • 214 replies
    • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
      Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.

Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 85 replies
    • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.