Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.11.2020 o 10:45, Antek Staszewski napisał:

Udało mi się z tego zrobić coś takiego. Jest to mocny crop, ale chyba nie jest źle.

flat.jpg

Pięknie wyszło! Myślałem ze ta niebieska barwa obok m42 to coś czego nie powinno być, ale chyba jest git, raczej hah, może powinienem podesłać plik rar z surowymi klatkami? Może wtedy coś konkretnego by się zrobiło?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Patryk Zubała napisał:

Pięknie wyszło! Myślałem ze ta niebieska barwa obok m42 to coś czego nie powinno być, ale chyba jest git, raczej hah, może powinienem podesłać plik rar z surowymi klatkami? Może wtedy coś konkretnego by się zrobiło?

Nie wydaje mi się, że pomogło to by z winietą. Musiałbyś zrobić naprawdę dobre flaty.

Może ten temat ci pomoże:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem jeszcze raz do starego materiału z Irysa. Gwiazdki to jakaś tragedia (kiepsko ustawiona ostrość na Tairze 3s skutkuje dużą aberracją).

Nie jestem do końca zadowolony, nie mogłem poradzić sobie dobrze z gwiazdkami, ale chyba jest lepiej w porównaniu do poprzedniej wersji.

 

Nowa wersja:nowyirys.thumb.jpg.ff9059662ed06e0f59097cb4fc460d6b.jpg

Link do stacka: https://drive.google.com/file/d/1jYXNg2M1C46XwfLijEAkffGtR9ALDHrv/view?usp=sharing

 

 

 

Stara wersja:

staryirys.thumb.jpg.36b1a949260e71d2c21b218413f1a01b.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę nie było czasu pobawić się materiałem. Próbuję ogarnąć planety i planetarki zebrane od kwietnia... Samych Marsów mam ponad 250 Gb :D Jednakowoż w międzyczasie puściłem stackowanie mojej M 31 z TS APO 65q. Materiał jest taki sobie. Niby prawie połowa złapana w Bieszczadach, ale było sporo wilgoci. Potem pod gorszym niebem, ale znowu z cirrusem. Łącznie jest tego 56x300 sek. czyli nieco ponad 4 godziny.

 

Jeśli macie ochotę to popatrzcie co to jest warte. Będę wdzięczny za krytykę materiału, być może trzeba go jeszcze dozbierać.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1r5AcHwbP4v8ka98Xu6h5w6LyyChJcPP8?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tuvoc napisał:

Ostatnio trochę nie było czasu pobawić się materiałem. Próbuję ogarnąć planety i planetarki zebrane od kwietnia... Samych Marsów mam ponad 250 Gb :D Jednakowoż w międzyczasie puściłem stackowanie mojej M 31 z TS APO 65q. Materiał jest taki sobie. Niby prawie połowa złapana w Bieszczadach, ale było sporo wilgoci. Potem pod gorszym niebem, ale znowu z cirrusem. Łącznie jest tego 56x300 sek. czyli nieco ponad 4 godziny.

 

Jeśli macie ochotę to popatrzcie co to jest warte. Będę wdzięczny za krytykę materiału, być może trzeba go jeszcze dozbierać.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1r5AcHwbP4v8ka98Xu6h5w6LyyChJcPP8?usp=sharing

 

 

W ramach nauki wyszło mi takie. W jakim formacie najlepiej zapisywać, żeby tu wrzucać bez dużych strat??

light-BINNING_1 final.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, delaa napisał:

@dominiksito co robisz że masz takie "crisp" te ciemne struktury? Zdaje się że gdzieś u CB już to widziałem ;-)

 

Maska wyostrzająca, bo jak już mówiłem ja zawsze lubie na ostro :P Tylko strategię w Pixie z tym mam trochę inną niż w PS-ie. Trzeba jedynie oddzielić gwiazdki najpierw, albo starnetem albo "Kurz i Rysy" ;)

Edytowane przez dominiksito
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.