Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.11.2020 o 15:28, apolkowski napisał:

Zastosuj na złożonym obrazku taką formułkę iif((x()>3555&x()<3565),mean(pixel($T,x()-20,y()),pixel($T,x()+20,y())),$T)

EDIT.

Obrazek po lewej przed operacją, po prawej po operacji zastąpienia białych/kolorowych  linii w kolumnach od 3556 do 3564 średnią z kolumn odległych o +20 i -20 pixeli.

Kolumn jest kilka bo w procesie Star alignement i Image Integration białe kolumny z poszczególnych klatek nie wszystkie się na siebie nałożyły.

Zdjęcia złożone tym razem skryptem SHO-AIP w konwencji HSO.

 

image.png.5008424b619fd84e1ea8311ef8423dbf.png

Genialne :D Proszę o więcej takich magicznych linijek kodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Tuvoc napisał:

Genialne :D Proszę o więcej takich magicznych linijek kodu :D

Wymyślam na bieżąco jak są potrzebne ;-).

 

Swoją drogą okazało się, że sporo operacji, które robiłem używając potęgowania można załatwić procesem Exponential Transformation. Jest do tego fajne wideo Adama Blocka

 

 

Edytowane przez apolkowski
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

A jest gdzieś link do.stacka tego materiału?

Jasne, to już było tutaj jakiś czas temu, ale dopiero teraz znalazłem chwilę na to: https://drive.google.com/file/d/1etJJbJqBWI01tDd1bZlDDxzCZdRu-wHJ/view?usp=sharing

Udanej zabawy :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zabawy kitowym obiektywem Canon EF 50mm f/1.8 STM oraz Canonem 1100d mod. przy okazji sesji M 45 z APO 65q. W szerokich kadrach dopiero raczkuję i nie wiem czego się spodziewać, oraz co obiektywnie jest już dobrze obrobionym zdjęciem. Na razie to tak zrobiłem na swoje widzimisię.

 

Kadr to rejon Flaming Star Nebula. Do tego stack gdyby ktoś chciał pokazać, jak naprawdę to powinno wyglądać :D (tylko z DSS na szybko i w 32 bitach) - https://drive.google.com/file/d/11jj2bfc9K0H6TRF65XKSAgTOe-J4MIKn/view?usp=sharing

 

Image15a.png.e675bff33a579994fbbf62d84a92dc1e.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2020 o 22:11, Tuvoc napisał:

Ostatnio trochę nie było czasu pobawić się materiałem. Próbuję ogarnąć planety i planetarki zebrane od kwietnia... Samych Marsów mam ponad 250 Gb :D Jednakowoż w międzyczasie puściłem stackowanie mojej M 31 z TS APO 65q. Materiał jest taki sobie. Niby prawie połowa złapana w Bieszczadach, ale było sporo wilgoci. Potem pod gorszym niebem, ale znowu z cirrusem. Łącznie jest tego 56x300 sek. czyli nieco ponad 4 godziny.

 

Jeśli macie ochotę to popatrzcie co to jest warte. Będę wdzięczny za krytykę materiału, być może trzeba go jeszcze dozbierać.

 

https://drive.google.com/drive/folders/1r5AcHwbP4v8ka98Xu6h5w6LyyChJcPP8?usp=sharing

Moja wersja. Uczę się.

 

 

light-BINNING_1PS5.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastianus napisał:

Moja wersja. Uczę się.

 

 

light-BINNING_1PS5.jpg

Jak każdy z nas :D Czym więcej stacków przemielimy tym więcej się nauczymy. W czym obrabiałeś? Coś nie do końca jeszcze działa u Ciebie wyrównanie tła - np. miejsca przy jasnych gwiazdach. Jeśli to robota w Pixinsight to mogę coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.