Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, _Spirit_ napisał:

Ładnie. Podoba mi się.

 

Odchodząc na chwilę od zabawy materiałem - od jakiegoś czasu nurtuje mnie myśl że dobrze tu czasem spamujemy tymi grafikami. Zacząłem dawać zdjęcia w mniejszej rozdzielczości. Co myślicie. Może któryś z adminów się wypowie w tym temacie? Jak to się ma do obciążeń serwera? etc?

 

Jeżeli grafiki są za duże, to silnik powinien je sam resizować do obrazków odpowiedniej wielkości ;) A jeżeli cena za pamięć jest za duża, to niech lepsze rozdzielczości przysługują tylko kontom płatnym. Tak czy siak z perspektywy webowca z zawodu, takie coś w dzisiejszych czasach nie powinno być jakimś problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dam coś od siebie. Zapraszam do zabawy z dosyć słabym materiałem z M33. Stack z APP, łącznie 4h materiału, robione z miasta więc cudów nie ma.

https://drive.google.com/drive/folders/1Tbf0IEip9ssNGB17YB5279geZTP2tOIK?usp=sharing

Poniżej moja średnio udana próba obrobienia go:

Kacper-Stack-RGB-session_1-St2.jpg

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dominiksito napisał:

UV/IR baader

Ten kot chodzi za mną od roku. Czy to jest tak spasowane że wystarczy 2 cale wkręcić czy jakieś kombinacje trzeba robić?

Edit

Chodzi za mną jeszcze bardziej od czasu jak zobaczyłem "Złamane Serce" @bas.sica.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Stachu napisał:

To i ja dam coś od siebie. Zapraszam do zabawy z dosyć słabym materiałem z M33. Stack z APP, zrobiony był tylko stretch, nic więcej. Łącznie 4h materiału, robione z miasta więc cudów nie ma.

https://drive.google.com/drive/folders/1Tbf0IEip9ssNGB17YB5279geZTP2tOIK?usp=sharing

Poniżej moja średnio udana próba obrobienia go:

 

Wrzuć materiał liniowy, bez rozciągania histogramu. Każdy inaczej wyciąga. Dekonwolucję robi się na liniowym materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Spirit_ napisał:

Ten kot chodzi za mną od roku. Czy to jest tak spasowane że wystarczy 2 cale wkręcić czy jakieś kombinacje trzeba robić?

 

Na tilterze, który jest domyślnie w produkcie jest gwint. Wystarczy odkręcić tilter, wkręcić filtr od strony wewnętrznej i wkręcić tilter spowrotem. W zasadzie zero męczenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominiksito napisał:

 

A pobrałeś go chociaż? ;) Materiał nie jest rozciągnięty.

Skoro jest napisane "zrobiony był tylko stretch" to wierze autorowi na słowo :) i nie pobieram zbędnych MB. Widocznie chodziło o wersję zaprezentowaną ... nieporozumienie ...

Edytowane przez rambro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rambro napisał:

Skoro jest napisane "zrobiony był tylko stretch" to wierze autorowi na słowo :) i nie pobieram zbędnych MB. Widocznie chodziło o wersję zaprezentowaną ... nieporozumienie ...

strech z APP, inaczej nie umiem tego nazwać. W innej wersji nie mam niestety tego zapisanego, mogę najwyżej zestackowac od nowa i wrzucę tu później.

Cytat

A pobrałeś go chociaż? ;) Materiał nie jest rozciągnięty.

To jak inaczej to nazwać, przepraszam że mogłem wprowadzić kogoś w błąd, ale nie wiem jak to inaczej nazwać

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dominiksito napisał:

Albo mówimy o czymś zupełnie innym, albo czegoś nie widzę. Gdzie w poście z materiałem napisałem nawet cokolwiek podobnego do "zrobiłem tylko stretch" ? Tam jest chyba super jasno napisane, że zapostowane zdjęcie to moja obróbka.

Mówimy o materiale kolegi @Stachu :) a nie o Twoim. Jego cytowałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, dominiksito napisał:

 

Jak jest znośne niebo, to nawet przy jednej klatce wyjdzie więcej konia :) Cały czas szukam powodów, żeby spróbować jeszcze raz tych filtrów L, ale ciągle cięzko :)

Żeby nie było, że nie daje nic od siebie, zapraszam do zabawy nad moim materiałem M42, czas integracji godzinka z groszami. Wiem, że dla wielu poniżej 4h się nie liczy, ale może coś wyciągniecie :)

 

https://www.dropbox.com/s/iut9zpyu9r31n5l/m42_integration.fit?dl=0

Ja to zrobiłem tak, ale czekam na pomysły ;)

ver2_m42_withstars.png

Ja tradycyjnie w inną kolorystykę poszedłem hehe

 

m42_2a1.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, TUR napisał:

Gdyby ktoś chciał się pobawić materiałem "kucyk" to udostępniam :) Kot 250 f/4.9, asi294 mc pro, 20x180s, darki. 

 

https://www.dropbox.com/s/y31r5rw23zq0xps/konik_cat51.tiff?dl=0

 

Pozdr

Paweł 

 

Fajny materiał,  ale nie wiem czy trochę nie przesadziłem z kolorami. :hmm: Z halo dookoła gwiazd nawet nie próbowałem walczyć.

 

konik_cat51-lpc-cbg-mod-St.jpg

 

I trochę ciemniejsza, bardziej odszumiona wesja:

konik_cat51-lpc-cbg-mod-St 2 wersja.jpg

Edytowane przez Stachu
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji Oriona, chciałem podzielić się do zabawy z moim materiałem konika IC434. Jest tam trochę więcej materiału, około 2 godziny, ale materiał jest na pewno trudniejszy przez źle założony filtr. Mega soczewkowanie sprawiło, że dostało się dosyć mocno detalowi i gwiazdkom, ale co to dla Was chłopaki :)

 

https://www.dropbox.com/s/y4mlpuaob9rl3c4/kon_shared.fit?dl=0

 

Tradycyjnie dodaje moją wersję:

 

horsehead_v3.png

Edytowane przez dominiksito
  • Lubię 6
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Spirit_ napisał:

Zębiskami drapałeś sygnał z matrycy :)

 

Go big or go home!  Trzeba wyciskać cokolwiek się da. Wg. mnie lepiej jak szumi ale wyciągnięty jest każdy, nawet najciemniej zarejestrowany detal, niż czysta fotka, gdzie nie widać prawie nic. W końcu te małe pyłkowe pierdy cieszą najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dominiksito napisał:

Wg. mnie lepiej jak szumi ale wyciągnięty jest każdy, nawet najciemniej zarejestrowany detal, niż czysta fotka, gdzie nie widać prawie nic.

wg mnie nie :) 

Twoja wersj jest spoko w rozmiarze 600x600px. Powyzej tego bola oczy od zmasakrowanych gwiazdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tayson napisał:

wg mnie nie :) 

Twoja wersj jest spoko w rozmiarze 600x600px. Powyzej tego bola oczy od zmasakrowanych gwiazdek.

 

Ile ludzi tyle opinii. Akurat w tym materiale gwiazdki były zmasakrowane już na wyjściowym materiale, więc reszta to już jazda za karawaną;)
Co więcej taka domena DS-ów, że kamerki mają duże piksele ale jest ich mało. Zdjęć DS-ów, które wyglądają ładnie na fullscreenie widziałem raptem kilka w życiu. Poza tymi przypadkami to jest zwyczajnie wybór pomiędzy mydłem a kaszanką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tayson napisał:

To zapraszam na moją stronę :) 

 

Ależ oczywiście, że widziałem. Nie zaprzeczam, że w kategorii jakość/rozmiar to jest Polski top, ale nawet w przypadku tych zdjęć (pomijając kilka), wystarczy przeglądać zdjęcia w 1:1 na ekranie z większą rozdzielczością niż FullHD, żeby widzieć że detal w stosunku do rozdzielczości topnieje, a te zdjecia zaprezentowane w mniejszej rozdzielczości nie straciłyby informacji, przez co dalej wracamy do tematu kaszanka vs mydełko. 

 

Tutaj przykłady pierwsze lepsze z brzegu, gdzie detal jak na zdjęcia publikowane w internecie jest powalający, ale nawet tutaj widać, że część struktur, tak samo jak i gwiazdki nie są ostre piksel w piksel i na zdjęciach jest wyraźny oversampling (mniej wyraźny niż u znacznej większości ludzi, ale ciągle jest). Ostrzenie tego by owszem to zmasakrowało, ale nie oszukujmy się, że zarówno za gwiazdkami rozmytymi, jak i za tymi zmasakrowanymi stoi brak zarejestrowanego detalu ;) 

 

Ja swoich zdjęć prawdopodobnie nigdy nie będę drukował w większym formacie niż pocztówka, ani publikował gdzieś indziej niż Facebook, więc mój styl obróbki jest ściśle dostosowany do medium. Będę chciał billboard, wtedy zrobie mozaikę, albo kupię sobie jakiegoś 60Mpix mono smoka :D

 

 

NGC7000-full.jpg

19-NGC6992-full.jpg

Edytowane przez dominiksito
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.