Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Stachu napisał:

Tak, zapomniałem dopisać. Full mod z filtrem UV/Ir cut

Kurczę, coś mi ewidentnie nie wychodzi z tym materiałem. Wieczorem powalczę z nim jeszcze raz. Może chłopaki coś lepiej ogarną :D Ja jestem cienias w szerokich kadrach.

 

obraz.thumb.png.739b7ce46c432594019458a25c923006.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2021 o 12:19, Tuvoc napisał:

 

3. BatchPreprocessing w Pix kapituluje u mnie z tym materiałem. Z dodatkowym wgranym skryptem WeightedBatchPreprocesing jest troszkę lepiej, ale nadal do d... wskazówki i pomoc w tej materii mile widziana.

 

Pojawiła się nowa wersja WBPP. Ciekawe czy coś poprawi.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mistrzowie obróbki!
Czy to będzie wyzwanie, czy raczej dziecinna igraszka, gdybym zaproponował "zabawę" tym materiałem:


Chodzi mi o to, że mamy do dyspozycji 4 kanały (IR liczyłbym jako jeden kanał mono) z czego jeden jest wyraźnie ostrzejszy, w szczególności środek Trapezu. Ale materiału jest sporo, więc jestem ciekaw, czy da się zrobić jakoś "magicznie" tak, że środek Trapezu mamy ostry wzięty z IR, a resztę zrobioną - no, dowolnie, żeby było ładnie :)

 

Moim zdaniem można tu coś super wyczarować, ale maksimum na co mnie stać to tyle:

IR_R_GB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Behlur_Olderys napisał:

Czy to będzie wyzwanie, czy raczej dziecinna igraszka, gdybym zaproponował "zabawę" tym materiałem:

Na szybko. Vis jako RGB, IR jako Lum. Proces LRGB Combination żeby połączyć. Trochę innych procesów. Da się pewnie więcej i ładniej.

 

image.png.91e45c771cf8eb33650f88a59650ece7.png

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Cześć, mistrzowie obróbki!
Czy to będzie wyzwanie, czy raczej dziecinna igraszka, gdybym zaproponował "zabawę" tym materiałem:


Chodzi mi o to, że mamy do dyspozycji 4 kanały (IR liczyłbym jako jeden kanał mono) z czego jeden jest wyraźnie ostrzejszy, w szczególności środek Trapezu. Ale materiału jest sporo, więc jestem ciekaw, czy da się zrobić jakoś "magicznie" tak, że środek Trapezu mamy ostry wzięty z IR, a resztę zrobioną - no, dowolnie, żeby było ładnie :)

 

Moim zdaniem można tu coś super wyczarować, ale maksimum na co mnie stać to tyle:

IR_R_GB.jpg

a mnie tak wyszło :)

 

m42 srodek.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, apolkowski napisał:

Na szybko. Vis jako RGB, IR jako Lum. Proces LRGB Combination żeby połączyć. Trochę innych procesów. Da się pewnie więcej i ładniej.

 

 

 

Świetnie wyszło! Podziwiam jak dobrze widać składnik E w Trapezie! :)

 

@RomekAstrobaza fajnie, choć pewnie sam widzisz, że sporo takiego szumu w tych brązach wyszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

 

 

 

@RomekAstrobaza fajnie, choć pewnie sam widzisz, że sporo takiego szumu w tych brązach wyszło...

materiał wyciągnięty na maxa chyba - i dlatego
chciałem pokazać całą mgławicę :) - a nie jej tylko centrum

 

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.