Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępniam komplecik: M51 LRGBHa - surowe FITy. Czyńcie z nimi jak wam się podoba.

 

NEQ6Pro

MN190/1000

ASI1600MMPro

 

Zrobione przez trzy ostatnie noce (prawie pełnia...) w Górach Świętokrzyskich. Część klatek zrobiona z wątpliwej jakości guidingiem i nieco za nisko nad horyzontem oraz za blisko świtu :-)

Edytowane przez Herbert West
Zmiana łącza do udostępniania.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, _Spirit_ said:

Same plusy :)

Oj tam, oj tam :-) Nie jest aż tak źle. Wrzuciłem robionego na kolanie jpega z luminancji do innego wątku i tragedii nie ma: https://astropolis.pl/topic/69684-gorszy-sort-czyli-strza%C5%82y-pr%C3%B3bne-testowe-i-niedoko%C5%84czone/page/4/?tab=comments#comment-879853

Kolega @apolkowski pobawił się rzeczonym jpegiem w Pixie - efekt w linku powyżej.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, apolkowski said:

image.png.3dfd224674c1a4398b6e1ad186a7952d.png

 

Dzięki! Materiał jednak znośny zebrałem. To ile się należy za usługę obróbki ;-) ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2021 o 22:54, beny napisał:

Wrzucam swoją pierwszą w życiu luminancję z ASI1600MM. 40x180s, filtr UV/IR, tylko lighty.

Stack: https://www.dropbox.com/s/bfowobfsm1ofilq/master_light.xisf?dl=0

Poniżej moja praca (spory crop bo bez flatów było):

lum_floored.thumb.jpg.739468e63078675d581405c0cd652026.jpg

 

Ładna skala. Czym robione? Jakie niebo? 

Edytowane przez mirekk
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Herbert West napisał:

Udostępniam komplecik: M51 LRGBHa - surowe FITy. Czyńcie z nimi jak wam się podoba.

 

NEQ6Pro

MN190/1000

ASI1600MMPro

 

Zrobione przez trzy ostatnie noce (prawie pełnia...) w Górach Świętokrzyskich. Część klatek zrobiona z wątpliwej jakości guidingiem i nieco za nisko nad horyzontem oraz za blisko świtu :-)

Wieczorem spojrzę. Już mam dość oglądania Marsa...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Herbert West napisał:

 

Dzięki! Materiał jednak znośny zebrałem. To ile się należy za usługę obróbki ;-) ?

Zdecydowanie można lepiej ogarnąć kolory. Wyszło blado, bo jak dodawałem saturacji to się robiła magenta. Mało było zielonego. Pix odrzucił sporo klatek na etapie Star Alignment. Są plamy na optyce, więc flaty pomogą wyrównać. Poza tym jakby winieta.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, _Spirit_ said:

Szkoda że kanał zielony beznadziejny. 

Nawet subów nie obejrzałem, tylko L i Ha :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, apolkowski said:

Zdecydowanie można lepiej ogarnąć kolory. Wyszło blado, bo jak dodawałem saturacji to się robiła magenta. Mało było zielonego. Pix odrzucił sporo klatek na etapie Star Alignment. Są plamy na optyce, więc flaty pomogą wyrównać. Poza tym jakby winieta.

Flaty może dziś zrobię i z pewnością będę dopalał jeszcze trochę klatek. Sprzęt stoi od niedzieli na podwórku :-)

Winietka owszem jest, ale wynika głównie z pokręconej aranżacji przejściówek (wkręciłem rotator manualny i trochę z nimi przekombinowałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, _Spirit_ said:

Jest makabrycznie nieostro - rozlało się wszystko po korektorze. Jak to teraz poskładać?

Zielony:

2021-02-23_18h49_02.png

Hmm, tak jakby EAF sknocił ustawianie ostrości po zmianie filtra? Jak szedł zielony to ja spałem od kilku godzin :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, _Spirit_ said:

M51 się robi

 

2021-02-23_19h42_53.png

 

Czyli mój materiał można określić jako:

 

dyatlov.jpg.efc932240d09c5d7a9f2105ba6e433dc.jpg

 

Jak dla mnie w porządku, dorobię co jeszcze potrzeba i coś z tego będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, _Spirit_ said:

Gwiazdy to straszna kiszka - dałem bez koloru. Taki twór:

 

4LHaRGB.jpg

 

Dzięki. Rozumiem, że G do kosza i gwiazdy są do niczego. Jak gwiazdy w L? Trochę głupio pytać o swoje własne suby, ale ciekaw jestem i nie mam dostępu do kompa z Pixem i plikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, _Spirit_ said:

L ok.

@Herbert West Sprawdzasz ostrość na każdym filtrze? Bo jak nie to masz odpowiedź.

 

Nie mogę sprawdzać bo śpię wtedy :-) Mam EAF i do tej pory ostrzył bez zarzutu na każdym z 7 filtrów. Jeżeli gwiazdy są ok na każdej serii poza G to wygląda na to, że tym razem na G się wyłożył z niewiadomych powodów. Dzięki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC 1805 LhaRGB, TS 65q + ASI1600. Moje pierwsze poważniejsze z tej kamery ale oczywiście musiało coś nie zagrać. Zmęczenie po 3 nockach i RGB spuchnięte, L też nie za bardzo. Nie wiem ile czasu trzymają pliki na megawrzucie...

https://megawrzuta.pl/download/0dc7999968939de08bcb2e511b36863b.html

 

2IC1805_LhaRGB.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.