Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, MaciejW napisał:

 

Pyły w rysiu, które naświetlałem rankami w grudniu na La Palmie, stack 10 godzin materiału.
Moja wersja: 

tif: https://drive.google.com/file/d/1c_5jUCYuCYWPrBEaojeJQQItv4Ucot9i/view?usp=sharing
xisf: https://drive.google.com/file/d/1ue3HIRg5Ka5G4za5FuDQOxLup4fiwFR5/view?usp=sharing

Moja wersjka

 

lbn_2a2res.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, OBERON RD napisał:

Z powodu rosnącego już Księżyca niebo staje się coraz jaśniejsze, więc wybrałem obiekt z północnej strony nieboskłonu – mgławicę Irys (Caldwell 4, NGC 7023) w Cefeuszu. Zdjęcia z Canona 70D bez modyfikacji, obiektywu Canon 200mm/2,8 f=4,0. Lighty 494 x 60 sek, łącznie 8h 14 m, SQM od 20,2 do 20,5 mag. Aparat na SkyGuider Pro w podmiejskim ogródku. Złożyłem stack w DSS. Tu do pobrania:

 

https://drive.google.com/file/d/1BaFziEH3dCF657pJnavQrFjGdbFCnxFX/view?usp=sharing 

Gradient usuwałem w Fitsworku, lekka dekonwolucja i zmniejszanie gwiazdek też Firsworku. Potem histogram, krzywe i warstwy w Corel PaitShop Pro x8 (no, taki już historyczny program).

 

Kadr wygląda tak (tu zmniejszony do 25%):

Proszę o krytykę, @_Spirit_

irys_00001 jpg.jpg

Edytowane przez Piotr Strama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję, za pokazanie, że można znacznie lepiej podejść do materiału.

@_Spirit_ W siril obrabiasz? ładnie, miękko, trochę przeźroczyście te pyły wyszły, a w pobliżu najjaśniejszych gwiazd podświetlone, podoba mi się. Muszę poszukać tutoriali na ten temat, widzę, że na youtube masz film o podstawach :) @RomekAstrobaza mógłbyś zdradzić w czym obrabiałeś?
Ja swoją wersję całkowicie w PixInsight

Edytowane przez MaciejW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Piotr Strama napisał:

Proszę o krytykę,

Zniszczyłeś zdjęcie :) Brak koloru, Irys raczej jest niebieskawy w środku, wszystko się rozlało. Zobacz ile tam jest kolorów tylko trzeba to wydobyć (poza gradientami oczywiście).

2021-03-21_21h26_37.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, _Spirit_ napisał:

@OBERON RD to jest z tego samego zestawu co ostatnio udostępniałeś stacka? Aberracja inaczej się rozkłada. Po prawej leci w czerwień po lewej w seledyn/zieleń/niebieski. Coś kosi?

 

Chodzi Ci o to, że po prawo gwiazdki mają czerwone obwódki?

Zestaw był ten sam, czułość, czas, przysłona też. ale na 2 ostatnich godzinach grzałka chyba nie dawała rady. Mocowany na montażu jest obiektyw, do niego korpus. Może kabel zasilający korpus lekko ciągnął? Bo robię nie na baterii (3h i pada) a z adaptera baterii i powerbanka 28 000, a był mróz -6C i mógł zesztywnieć.

Poza tym nie sprawdzałem po połowie zdjęć ostrości, zacząłem o 19.15 i ciągnął do świtu (~4.30) Złożę pierwszą połowę i zobaczę czy też takie obwódki.

 

Nawiasem mówiąc - boję się dotykać sprzętu po północy, półprzytomny nieraz jestem. Ostatnio zaczynając Irysa będącego ładnie i wysoko sprawdziłem ostrość maską i poszedłem spać do domu. Nie zdjąłem maski :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.