Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w zasadzie uważam że mój materiał jest bardzo słaby i nie miałem nigdy okazji dzielić się nim tutaj, ale ostatnio udało mi się zebrać 3.5h światła z Wiatraczka refrakrorem 80mm i kamera asi071mc na maksymalnym (!) gainie. I pewnie nie wrzucałbym go tutaj, ale osobiście ten stack sprawił mi dużo frajdy i wiele się przy nim nauczyłem, kilkukrotnie do niego podchodząc. 

 

42x5min max gain, stackowane w Pixie medianą. Flaty nie siadły, bo robiłem je na drugi dzień po powrocie ze sprzętem do domu (Ta sesja wyszła dość spontanicznie). Wiem też, że flattener mam zbyt daleko od matrycy. Wydaje się też, że refraktor svbony nie jest najostrzejszy.

 

Link do stacka: 

Astromat.pl/materialy/stack-m101.tif

Moja wersja: 

m101-s.thumb.png.9b0543219065124a6cf6efb7a2c70174.png

 

Chętnie zobaczę Wasze efekty.

Pozdrawiam

 

 

 

  • Lubię 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BogdanS napisał:

@RossoTakie cuś, ogólnie przyjemne zdjęcie, fajnie wyszło.

50%

m101_50.thumb.jpg.c3d86d2b25f4fade8c2d6bf5d10ab7f6.jpg

Crop 100%


m101_crop.jpg.c34797b2891d22f489a91c5c8dbf27cc.jpg

Bardzo fajnie Ci wyszło, i ciekawa kolorystyka, zupełnie inna ode mnie. 

 

Zastanawiają mnie gwiazdki, i to, że wychodzi dużo niebieskiego naokoło. Czy to możliwe, żeby aberracja chromatyczna aż tak wyłaziła? Ja w swojej wersji zmasakrowałem gwiazdki, żeby trochę to ukryć, a widzę że Ty zostawiłeś je jak jest. Czyżby to kwestia budżetowego, chińskiego EDka czy jeszcze inne czynniki na to wpływają? Do tej pory nie miałem takiego problemu na wcześniejszych gwiazdach.

Jeszcze mnie nurtuje kwestia ostrości, staram się jak najdokładniej ustawić ją za pomocą maski, a przy obróbce zawsze mam wrażenie, że nie jest idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Termin był do 31-03-2021 - czekam na wyniki. Jak na razie cisza w temacie. Zostało zgłoszone ponad 100 prac.

Moja poszła taka 


https://www.dropbox.com/s/3lelt4i97u5p4rz/CDK14_Pencil_flLrgbHaO3.tif?dl=0

 

NIe mogę znaleźć wyników na insta. Gdzie to jest? Swoją drogą to bierzesz udział w kolejnej edycji?

 

15 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Tak się zamotałem z tymi stackami że w końcu zrobiłem tylko Ha. Później załapałem o co chodzi i na szybko dodałem kolor. Do poprawy.

 

Wiadomo, ale już widać, że stacki coś tam w sobie mają sensownego. Ja walczę po swojemu :D ale widzę, że tu jeszcze wrzuta od @Rosso. Chyba nie przepuszczę emeczki i pójdzie ona na pierwszy ogień.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rosso napisał:

Cześć, w zasadzie uważam że mój materiał jest bardzo słaby i nie miałem nigdy okazji dzielić się nim tutaj, ale ostatnio udało mi się zebrać 3.5h światła z Wiatraczka refrakrorem 80mm i kamera asi071mc na maksymalnym (!) gainie. I pewnie nie wrzucałbym go tutaj, ale osobiście ten stack sprawił mi dużo frajdy i wiele się przy nim nauczyłem, kilkukrotnie do niego podchodząc. 

 

42x5min max gain, stackowane w Pixie medianą. Flaty nie siadły, bo robiłem je na drugi dzień po powrocie ze sprzętem do domu (Ta sesja wyszła dość spontanicznie). Wiem też, że flattener mam zbyt daleko od matrycy. Wydaje się też, że refraktor svbony nie jest najostrzejszy.

 

Link do stacka: 

Astromat.pl/materialy/stack-m101.tif

Moja wersja: 

m101-s.thumb.png.9b0543219065124a6cf6efb7a2c70174.png

 

Chętnie zobaczę Wasze efekty.

Pozdrawiam

 

 

 

No to jeszcze moja wersja :D

Image09b.png.c8551a14129a9b69c87c345c00332b92.png

 

i odrobinę ciemniejsza:

 

Image09c.png.ba0ff5596beb57cf958d9922de3a8404.png

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tuvoc napisał:

No to jeszcze moja wersja :D

Image09b.png.c8551a14129a9b69c87c345c00332b92.png

 

i odrobinę ciemniejsza:

 

Image09c.png.ba0ff5596beb57cf958d9922de3a8404.png

Wyszło super, no i obszary H II wyszły jak na H II przystało. W zasadzie podczas obróbki doszedłem do podobnego momentu, ale uznałem że krzywa jest pociągnięta za daleko, i będzie to zbyt duże wyciąganie za uszy, i nie wiem czemu, poszedłem zupełnie w inne odcienie kolorów. W twojej wersji natomiast wygląda to bardzo dobrze. 

Zwróciłeś uwagę na niebieskie obwódki? Myślisz że jest jakaś szansa je usunąć, nie psując gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Spirit_ napisał:

W PS ha jako normal nad to warstwa rgb jako lighten (czasem screen) i dołączam kolor.

 

U mnie zawsze powoduje to, że zdjęcie robi się jasno pomarańczowe, zamiast czerwone i nie mogę tego poprawić.

Jedyny sposób, jaki znam, żeby Ha dobrze dodać do RGB, to wstawić Ha zamiast czerwonego kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2020 o 20:42, _Spirit_ napisał:

Jakikolwiek kolor (nie wiem czy poprawnie czy nie i czy akurat tego niebieskiego tyle tam jest) wydobywam aplikacją FitStacker (wiele razy wspominałem). Trzeba przełamać opór przed domeną .RU.

http://ivan7enych.ru/software/fitstacker/ FitStacker w wersji 13.http://ivan7enych.ru/soft/FITStacker13a.zip

Rozpakować i tyle. Po uruchomieniu zrobić uncrop bo domyślnie ma włączony. Plik po rozciągnięciu wrzucamy do programu, zaznaczamy LPM tło (im więcej pola znajdziemy bez gwiazd tym lepiej) a PPM zaznaczamy duży obszar z gwiazdami i galaktyką. Auto balans kolorów - Apply i już. Czy to jest poprawnie w/g astrometrii nie wiem ale lepszy taki kolor niż po CLS`ie - chyba. 

Program świetnie działa z matrycami Canona bo chyba pod niebo był robiony.

 

Edit:

wyłączamy fistaszki dla black i white !

Czy ten program działa też z Tifami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rosso napisał:

Wyszło super, no i obszary H II wyszły jak na H II przystało. W zasadzie podczas obróbki doszedłem do podobnego momentu, ale uznałem że krzywa jest pociągnięta za daleko, i będzie to zbyt duże wyciąganie za uszy, i nie wiem czemu, poszedłem zupełnie w inne odcienie kolorów. W twojej wersji natomiast wygląda to bardzo dobrze. 

Zwróciłeś uwagę na niebieskie obwódki? Myślisz że jest jakaś szansa je usunąć, nie psując gwiazd?

Dzięki, powiem Ci, że zaskakująco dobrze obrabiało się ten materiał. Co do kolorów to zdjąłem nieco zieleni oraz wydawało mi się, że na obwódkach był lekki zafarb magentą i to też usunąłem. Nie wiem jak z tymi obwódkami. Nie przesadziłeś może z gainem? Popraw mnie czy dobrze mówię, bo jestem "lustrzankowcem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.