Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, _Spirit_ napisał:

@Tuvoc

Pierwszy raz robiłem Ha(mapa gradientu) + RGB. Ciężko klapki w głowie przestawić na inny tryb obróbki.

1Hargb.jpg

Dzięki @_Spirit_ Wygląda to zacnie. Powiedz mi proszę czy składałeś stack 1 oraz 2 RGB? Kapitalna sprawa z gradientem w Ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tuvoc napisał:

Dzięki, powiem Ci, że zaskakująco dobrze obrabiało się ten materiał. Co do kolorów to zdjąłem nieco zieleni oraz wydawało mi się, że na obwódkach był lekki zafarb magentą i to też usunąłem. Nie wiem jak z tymi obwódkami. Nie przesadziłeś może z gainem? Popraw mnie czy dobrze mówię, bo jestem "lustrzankowcem".

 @Tuvoc Generalnie to gain był maksymalny, bo pokazywałem podczas grillowania kilka obiektów znajomym, więc wiadomo - na każdy obiekt max gain i kilka minut naświetlania. Po czym pomyślałem, że w sumie puszczę sesja wiatraczka. No i gaina nie zmieniłem :P Ale jak widać, ta spontaniczna sesja wyszła mi na dobre.

Edytowane przez Rosso
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Kolejny eksperyment z mapą gradinetu? Która bardziej? A może żadna?

 

2021-04-17_23h37_27.jpg

2021-04-17_23h37_32.jpg

Szczerze, to każda w jakimś stopniu :) Turkus z dolnego i pomarańczowy z górnego. A znowu wrażenie głębi detali mam na górnym. Wszystko to tylko moje subiektywne odczucie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio rzadko bywam na forum ale podoba mi się ten temat dotyczący obróbki. Mam do przekazania ciekawy materiał z niemodyfikowanego aparatu z nieba zanieczyszczonego światłem. Ja potrafiłem tylko obrobić crop kadru. Wstawiony w pliku. Może ktoś coś więcej wyciągnie.

Co do efektu 3D w poście wyżej to może minimalnie dostrzegam. A może to sugestia.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 21:57, Piotr Strama napisał:

@TomekDw trudny towar jak dla mnie

Edit: usunąłem ten zielony szum z tła operacją HLVG w Photoshop chyba fajniej teraz??

 

920256178_rinopngnowy.png

Dlatego wrzuciłem, bo trudne :D. Ale chyba zielony szum nie był tu problemem. Bardziej te gradienty. Może dałoby się jakoś połączyć twoje podejście i spirita Przeglądając temat jestem pod wrażeniem zdolności @_Spirit_ 

Chętnie bym coś jeszcze podrzucił, jakieś tam stacki mam. 

Edytowane przez TomekDw
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekDw napisał:

No to wrzucam kolejne jak ktoś chętny, te raczej łatwiejsze bo ze swojego efektu jestem zadowolony, a jeśli miałoby to kogoś podszkolić to przesyłam. 

  

Fajne materiały.
Zrobiłem tylko Veila, bo Rozeta w skali szarości jest .
 

 

 

veil_2.jpg

Edytowane przez RomekAstrobaza
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.