Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć, podsyłam stacka IC1805 wykonanego przez ostatnie dwie noce z centrum miasta. 6h materiału w klatkach 5min przez refraktor 80mm, kamerę ASI071 i filtr L-eNhance. Mi obróbka sprawia wiele problemów, jestem ciekaw waszego podejścia do takiego materiału. Link do stacka:


https://www.astromat.pl/materialy/ic1805-6h.tif

moja wersja: ic1805.thumb.png.b6c3e5928d6d2aa16e4c4072685f7e22.png

Edytowane przez Rosso
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rosso napisał:

Cześć, podsyłam stacka IC1805 wykonanego przez ostatnie dwie noce z centrum miasta. 6h materiału w klatkach 5min przez refraktor 80mm, kamerę ASI071 i filtr L-eNhance. Mi obróbka sprawia wiele problemów, jestem ciekaw waszego podejścia do takiego materiału. Link do stacka:

astromat.pl/materialy/ic1805-6h.tif
 

moja wersja: ic1805.thumb.png.b6c3e5928d6d2aa16e4c4072685f7e22.png

nie moge pobrac - niby plik jest niebezp[ieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, _Spirit_ napisał:

@Rosso przyjrzyj się mocowaniu w układzie. Lewy dół i prawy dół.

Wersja nie na szybko ale też nie za wolno ;) Umiarkowanie w wolnej chwili. Fajnie się robi z muzyką Daniela Spaleniaka - płyta Back Home.

 

1IC1805_Rosso.jpg

 @_Spirit_ świetnie Ci to wyszło! Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Jeśli chodzi o tilt i te dziwne gwiazdki - jestem tego świadom. Walczę z tym, ale ciężko mi powiedzieć co może być przyczyną. Niemniej jednak wczoraj trochę testowałem, i bazując na CCD Inspektorze powinno być lepiej. Niestety nie było pogody na serię zdjęć i stack. Po lewej - pojedyncze zdjęcie 5sek, z wczoraj. Po prawej - 300sek, z ustawieniem kamery w torze optycznym tak samo jak przy IC 1805.

Czy czas naświetlania może mieć na to wpływ, że to tak wygląda? Czy rzeczywiście można liczyć na poprawę?IMG_20210810_160538.thumb.jpg.9f059139b0e2142eba5a0883e85350fa.jpg

Edytowane przez Rosso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę jeszcze moje niedokończone zdjęcie. Chciałem sprawdzić co z tego jest na tym etapie, więc nie stosowałem jakiś wybitnych technik odszumiania i wyostrzenia. Tak po prostu :) 


1 godz 20 min na kanał RGB 
3 godziny 40 min Ha.


Planuje dorobić jeszcze wodoru i dać w ogóle tlen bo tu ewidentnie go brakuje. Całość chce zrobić w HaRGBOIII ale nie wiem czy nie zrobię HOO z gwiazdami RGB po prostu. 
 

hargb_ngc6888_2048_2.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wismat napisał:

To wrzucę jeszcze moje niedokończone zdjęcie. Chciałem sprawdzić co z tego jest na tym etapie, więc nie stosowałem jakiś wybitnych technik odszumiania i wyostrzenia. Tak po prostu :) 


1 godz 20 min na kanał RGB 
3 godziny 40 min Ha.


Planuje dorobić jeszcze wodoru i dać w ogóle tlen bo tu ewidentnie go brakuje. Całość chce zrobić w HaRGBOIII ale nie wiem czy nie zrobię HOO z gwiazdami RGB po prostu. 
 

hargb_ngc6888_2048_2.jpg

No to i stacka wrzuć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiału mało. To fakt :) Nie wiedziałem ze w tym kierunku pójdzie temat :) powodzenia wszystkim :) Jakbym wiedział ze będziemy go wspólnie obrabiać to bym najpierw nazbierał przyzwoita ilość :) bo to co jest… 1 godzina z hakiem na kanał RGB z czego R bez flatow bo coś nie gra z nimi i 3,5 godz ha. Śmiech na sali :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, wismat napisał:

Materiału mało. To fakt :) Nie wiedziałem ze w tym kierunku pójdzie temat :) powodzenia wszystkim :) Jakbym wiedział ze będziemy go wspólnie obrabiać to bym najpierw nazbierał przyzwoita ilość :) bo to co jest… 1 godzina z hakiem na kanał RGB z czego R bez flatow bo coś nie gra z nimi i 3,5 godz ha. Śmiech na sali :) 

ja sie jednak nie pobawie bo klatki rgb nie sa zalignowane - a ja nie mam czym ich zalignować 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RomekAstrobaza napisał:

ja sie jednak nie pobawie bo klatki rgb nie sa zalignowane - a ja nie mam czym ich zalignować 

 

Postaram się wieczorem podmienić pliki w tym samym linku. Edytuje ten post oznaczając Cię żebyś wiedział że już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.