Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Patryk Zubała napisał:

Takie pytanie do Was, macie może master flata z canon 6d? Za nic nie potrafię go skalibrować tak aby był równy i zawsze jest ta winieta…

Ale jak flaga chcesz kalibrować żeby był równy? Przecież to flat więc z bomby będzie nierówny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, beny napisał:

Ale jak flaga chcesz kalibrować żeby był równy? Przecież to flat więc z bomby będzie nierówny.

Mówię o master flacie, to dla mnie oczywiście ze zwykły flat będzie nie równy, jak widzę jak powinien wyglądać master flat to mam wrażenie ze robię coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Patryk Zubała napisał:

Mówię o master flacie, to dla mnie oczywiście ze zwykły flat będzie nie równy, jak widzę jak powinien wyglądać master flat to mam wrażenie ze robię coś nie tak

Sory ale dalej nie kumam :)

Tutaj mój rozciągnięty master flat: 
mf.jpg.a809622715bb1bde509dd5bd8b08145d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ktoś miał trochę wolnego czasu rzucił by okiem na Pętle Łabędzia ? Zebrałem prawie 14 godz, i za Chiny nie wydobędę mgławicy. Pół sygnału gubię.

Z chęcią zobaczyłbym co tam siedzi.

Z góry wielkie dzięki.

275763123_13hr49min56s184klatkizflatami.TIF

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marcin.p1 napisał:

Jak by ktoś miał trochę wolnego czasu rzucił by okiem na Pętle Łabędzia ? Zebrałem prawie 14 godz, i za Chiny nie wydobędę mgławicy. Pół sygnału gubię.

Z chęcią zobaczyłbym co tam siedzi.

Z góry wielkie dzięki.

275763123_13hr49min56s184klatkizflatami.TIF 70.11 MB · 0 pobrań

Tak mi wyszło - ciężko było

275763123_13hr49min56s184klatkizflatami_2.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marcin.p1 napisał:

Wielkie dzięki. 

Tylko jak i czym

Pięknie wyszło w porównaniu do mojej obróbki to bajka. 

Kuźwa muszę zacząć nagrywać to co robię bo nie pamiętam hehe.

 

Jak zawsze na początku levelsami rozciagnalem fotkę.

 

Tło wyrównałem w fitsworku.

 

Troszkę gwiazdy zmniejszyłem.

 

Kolor ogarnąłem w ps-ie funkcja dopasuj kolor.

 

Więcej niestety nie pamiętam - obiecuje poprawę - proszę o wybaczenie hehe ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Potrzebuję Waszej pomocy ;)

Debiutuję w łączeniu RGB zbierane Canonem 2000D mod + filtr L-enhance - czyli wyłuskane Ha i OIII. Pracuję na APP i robię zgodnie z instrukcjami z ichniego forum. Czyli:
- stack RGB - rozbicie na poszczególne kanały

- stack z wypluciem Ha

- stack z wypluciem OIII

O ile poszczególne kanały dają sporo sygnału (tak mi się przynajmniej wydaje) to później łączenie całości nie do końca mi wychodzi jak trzeba. Nawet równanie tła (działające bajecznie w APP) tutaj się nie do końca działa jakbym się tego spodziewał. Łączę to miksując R+G+B+Ha+OIII na poszczególnych kanałach w mieszałce APP. 

 

Zebrało mi się tego łącznie:

RGB - 45x120s

L-enhance - 114x300s

To łącznie daje jakieś 11h materiału. 

 

I teraz efekty - to poniżej. Ha i czerwień idzie w rudość ;) Całość jest jakaś taka nijaka. Stąd moja prośba o wskazówki, jak się za to zabrać porządnie. 

 

A tutaj link to RGB+Ha+OIII:
https://drive.google.com/file/d/1-MYVgvKNk-_arciWpP2hnEvqDvpe0WQQ/view?usp=sharing

 

 

current-combine-RGB-tool-image-St-1-crop-St V1 JPG.jpg

Edytowane przez monter
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, monter napisał:

Hej!

 

Potrzebuję Waszej pomocy ;)

Debiutuję w łączeniu RGB zbierane Canonem 2000D mod + filtr L-enhance - czyli wyłuskane Ha i OIII. Pracuję na APP i robię zgodnie z instrukcjami z ichniego forum. Czyli:
- stack RGB - rozbicie na poszczególne kanały

- stack z wypluciem Ha

- stack z wypluciem OIII

O ile poszczególne kanały dają sporo sygnału (tak mi się przynajmniej wydaje) to później łączenie całości nie do końca mi wychodzi jak trzeba. Nawet równanie tła (działające bajecznie w APP) tutaj się nie do końca działa jakbym się tego spodziewał. Łączę to miksując R+G+B+Ha+OIII na poszczególnych kanałach w mieszałce APP. 

 

Zebrało mi się tego łącznie:

RGB - 45x120s

L-enhance - 114x300s

To łącznie daje jakieś 11h materiału. 

 

I teraz efekty - to poniżej. Ha i czerwień idzie w rudość ;) Całość jest jakaś taka nijaka. Stąd moja prośba o wskazówki, jak się za to zabrać porządnie. 

 

A tutaj link to RGB+Ha+OIII:
https://drive.google.com/file/d/1-MYVgvKNk-_arciWpP2hnEvqDvpe0WQQ/view?usp=sharing

 

 

current-combine-RGB-tool-image-St-1-crop-St V1 JPG.jpg

A co sądzisz o tym?

Bez o3 - bo nie wiem jak wstawić w ten obraz - ale pokombinuje jeszcze :)

hrgb4.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RomekAstrobaza napisał:

A co sądzisz o tym?

Bez o3 - bo nie wiem jak wstawić w ten obraz - ale pokombinuje jeszcze

 

Bez OIII podobnie mi wychodzi. Ale skoro już się zebrał to warto go jakoś tam upchnąć może? ;)


Nawet robiąc stack tylko z materiałem z filtra, bez RGB - mam taki obrazek:
 

IC1318A_V3_APjpg2000px.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta podwójna jest dość ciasna. W początkowym etapie da się z nią coś podziałać, ale później jakoś ginie w czeluściach kosmosu ;)

No dobra, a teraz jak to dziadostwo połączyć, żeby wyszło jak wyszło u Ciebie @_Spirit_. Bo podejrzewam, że robię błąd w blendowaniu. A o właśnie taki efekt jak zrobiłeś mi chodziło. 
Plan był, żeby było chociażby jak tutaj: https://www.astrobin.com/213539/0/ a widzę, że jest lepiej ;))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, monter napisał:

jak to dziadostwo połączyć

Łatwo nie było.

1. Wszystkie surowe - crop

2 Składniki RGB połączyłem w całość i od początku robiłem jak normalne rgb. 

2.1 Na rgb w APP wyrównanie tła, to samo w OIII bo tam przeważnie jakiś syf siedzi.

3 3 składowe rgb ha oiii potraktowałem tak samo przy rozciąganiu.

4 starnet

5 praca w PS na składnikach. Nie mam receptury że tego tyle a tamtego tyle. Dokładam warstwy i patrzę co się dzieje. Czy kolory mi odpowiadają, staram się utrzymywać równy poziom tła w wybranych ciemnych miejscach.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Dokładam warstwy i patrzę co się dzieje

 

O właśnie! I tutaj potrzebuję jak krowie na rowie - mając obrazek w PS on już się składa z RGB, czyli podmieniasz kanały? Czy jak? Bo tego nie mogę połapać w swojej głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.