Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Mandulzz napisał:

Ostatnio udało mi się zebrać trochę przyzwoitego (tak mi się wydaje) materiału z mgławicą Pacman. Sam tak średnio mam chwilowo czas do tego przysiąść, ale może ktoś będzie miał ochotę się pobawić. 

139 klatek po 240s, z czego 26 z filterm L-Enhance i 113 z filtrem L-Pro. Miało być po równo obu filtrów, ale w czasie nocy z L-Enhance APT postanawiało zawiesić sesję po kilku ditherach (dwukrotnie, kiedy przyszedłem skontrolować meridian flip wznowiłem sesję, po kilku klatka znów problem). 

Dzięki:flirt:

pacman_stack_total_drizzle_2.jpg

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu przepraszam że wracam do starszego materiału, ale to mi non stop nie daje spokoju..:neat: czyli moje mieszanie ha z RGB, non stop miałem problem z kolorem gwiazd.. Dzisiaj podszedłem do tematu z nową wiedzą i lepszą znajomością PS..:neat: co o tym sądzicie?? gwiazdki już chyba mają kolorki i troszku nad detalem popracowałem:g:

kolor składanie 3000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rybek0s napisał:

Czy opracowujesz wszystkie linie osobno i dopiero wynik łączysz, czy pierwsze co robisz to połączenie obrazów mono w RGB?

Surowe osobno > strecz równo dla wszystkich kanałów > gwiazdy precz > kanały łączę w kolor. Nie robię w Pixie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, _Spirit_ said:

Surowe osobno > strecz równo dla wszystkich kanałów > gwiazdy precz > kanały łączę w kolor. Nie robię w Pixie.

Challenge accepted!! (ale nie spodziewaj się dobrego wyniku z mojej strony zbyt szybko .. to będzie bardziej "AstroRybek2050 - Floating Nebula" (Szczecinianie zrozumieją ;) ) )

 

A na poważnie .. to dzięki. spróbuje jeszcze raz wedle tych kroków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, _Spirit_ said:

@rybek0s ten materiał to jest sztos :) Nie mogę się napatrzeć.

 

Patrz, a ja byłem zadowolony tylko z Ha ;) O3 cieszyłem się że mimo krótkiego naświetlania mam dużo więcej niż przy NGC6820, a przy S2 zepsuła mi się pogoda ;) 

 

Z drugiej strony, patrząc na to co już drugi raz zrobiłeś z moim materiałem, podejrzewam że ładną mgławice byś osiągnął nawet z danych zbieranych za dnia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, _Spirit_ napisał:

 

@rybek0s dzięki za stacki - miły poranek :) . Materiał świetny.

resize 66%

7HST_resize.thumb.jpg.8f1585a132ad1c4a403f3f832a1dd78d.jpg

 

crop full res

345245627_9HSTimage_full_crop.thumb.jpg.3e29ed0e0d4a7e656b58df93f65aafbc.jpg

 

Jak zawsze pierwsza klasa - super obróbka. Nawet nie zbliżyłem się do Twojej

2 godziny temu, rybek0s napisał:

 

Patrz, a ja byłem zadowolony tylko z Ha ;) O3 cieszyłem się że mimo krótkiego naświetlania mam dużo więcej niż przy NGC6820, a przy S2 zepsuła mi się pogoda ;) 

 

Z drugiej strony, patrząc na to co już drugi raz zrobiłeś z moim materiałem, podejrzewam że ładną mgławice byś osiągnął nawet z danych zbieranych za dnia :P

 

Fajny materiał - gratuluje

 

Action - RGB colora.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Was materiał z Oriona pod HDR.

Zbierany przy dużym wietrze z użyciem Newtona 200/800 oraz QHY 163M.

Składa się to z 180x10s i 65*x60s luminacji oraz 10x30s i 10x90s na każdy kolor.

Materiału jest więc raczej niewiele (1,5h luminacji, oraz po 20min na kolor).

Materiału mało, bo całość powstała jak wróciłem po nocy do domu po sesji RPG, dodatkowo warunki średnie itp.

 

Niemniej wrzucam, bo ciekaw jestem co uzyskacie.

Mój problem polega na tym, że mimo, że kanał L wygląda naprawdę apetycznie:
OrionB_W.thumb.jpg.0847eb19714a2b1f71d0b0ac2e103acf.jpg

 

A jak dołożę kolor, to jakoś mi nie wychodzi

1sze podejście:
367039299_OrionOverkill.thumb.jpg.8da36f76619cfcd5151517f85e449a70.jpg

2gie podejście:
452940273_Orionkolor.thumb.jpg.fcb6a9bb3f8f71f32c0f331207aea018.jpg

 

 

I to jest ostatnio problem z moimi pracami, bo o ile luminacja mi wychodzi, to kolory mi nie idą.

Moja hipoteza - za mało czasu na każdy kanał koloru poświęciłem, ale może problem po stronie obrabiającego i Wy coś wyciągnięcie :D

 

 

I nie przedłużając:
https://drive.google.com/file/d/1uDSnvLSftb61QQyM28bwD-GVXIz8sM0I/view?usp=sharing

 

Tu macie stacka, ciekaw jestem co Wam wyjdzie

Edytowane przez Patryk Sokol
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pierwsza Andromeda.. Powoli wychodzę z przedszkola tego hobby, chociaż czy aby na pewno? Wrzucam stacka, pokażcie co wam się udało wyciągnąć - będę wiedział nad czym popracować. No i konstruktywna krytyka też mile widziana! Pozdrawiam.

 

Setup: TS APO 65Q, EQM-35 PRO, Canon 1100d MOD

 

Light: 53x90s, Dark: 15x90s, Bias: 40x1/4000s.

 

Bortle 5

 

stack_M31

m31_fina;.jpg

Edytowane przez dakwather
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, dakwather napisał:

będę wiedział nad czym popracować

Patrząc na stack to wydaje mi się że ostrość na pierwszym miejscu.

Edit + gradienty. Może i Bortlea 5 ale wygląda jak spod latarni.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Patrząc na stack to wydaje mi się że ostrość na pierwszym miejscu.

Edit + gradienty. Może i Bortlea 5 ale wygląda jak spod latarni.

 

Tak, to fakt.. Latarnia stosunkowo blisko i odczułem jej wpływ. A co do ostrości to pojawia się problem taki, że przy użyciu maski Bahtinova i przybliżeniu 10x w Canonie, wciąż nie jestem w stanie ustawić idealnej ostrości. Po prostu gwiazda wciąż jest za mała, dlatego trudno zgrać idealnie powstałe promienie, które również są małe i niemal się zlewają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.