Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Tayson napisał:

Flacik szwankuje. Bedzie bardzo ciezko naprawic to podczas obrobki.

Co najważniejsze,  to zrob cropa prze DBE. Tak aby nie bylo ciemnych pasków po brzegach!

Właśnie chyba znalazłem powód tego wszystkiego. Za każdym razem jak robiłem flata to zauważałem, że w górnej części kadru zawsze jest lekkie przyciemnienie. Postanowiłem ściągnąć koretor komy i problem znika. Mam SONY ALPHA 7II, matryca jest dosyć spora, nie wiem czy to ta soczewka zniekształca obraz czy to wina aparatu. Chociaż jak sprawdziłem na moim starym aparacie tą soczewkę to problemu nie ma (ale matryca jest mała). Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Wstawiam zdjęcia dla porównania z koretorem i bez.

DSC00924.ARW DSC00923.ARW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem na tapetę obiekt B150, który zrobił na mnie spore wrażenie w wydaniu @kubaman
Zatrzymałem się jednak przy 140x240s bo nie za bardzo wiem czy to zmierza we właściwym kierunku.  Niebo bortle 4, f4.9, asi183 i w sumie jakoś tak sam nie wiem...
Wrzucam link do tiffa i przy okazji liczę na podpowiedź czy powinienem to kontynuować. Moja obróbka jest w temacie "gorszy sort, próbne,,,"

https://drive.google.com/file/d/1a1G6FsEveGgrozTPPDtQ8GlD6o1V42vD/view?usp=sharing

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, tex88 napisał:

Wrzucam link do tiffa i przy okazji liczę na podpowiedź czy powinienem to kontynuować. Moja obróbka jest w temacie "gorszy sort, próbne,,,"

https://drive.google.com/file/d/1a1G6FsEveGgrozTPPDtQ8GlD6o1V42vD/view?usp=sharing

fajowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tex88 napisał:

Wziąłem na tapetę obiekt B150, który zrobił na mnie spore wrażenie w wydaniu @kubaman
Zatrzymałem się jednak przy 140x240s bo nie za bardzo wiem czy to zmierza we właściwym kierunku.  Niebo bortle 4, f4.9, asi183 i w sumie jakoś tak sam nie wiem...
Wrzucam link do tiffa i przy okazji liczę na podpowiedź czy powinienem to kontynuować. Moja obróbka jest w temacie "gorszy sort, próbne,,,"

https://drive.google.com/file/d/1a1G6FsEveGgrozTPPDtQ8GlD6o1V42vD/view?usp=sharing

w kolorze będzie bajka

 

tex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RomekAstrobaza dzięki za propozycję ! Teraz jest pytanie czy to wszystko dookoła to pyły a tamta czarna wyrwa to tło czy jakieś nierówności i trzeba to usunąć.... bo mi tak samo wychodzi w obróbce jak tobie. Szukam jakiegoś zdjęcia żeby mieć odniesienie. U @kubaman tak nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tex88 napisał:

Wziąłem na tapetę obiekt B150, który zrobił na mnie spore wrażenie w wydaniu @kubaman
Zatrzymałem się jednak przy 140x240s bo nie za bardzo wiem czy to zmierza we właściwym kierunku.  Niebo bortle 4, f4.9, asi183 i w sumie jakoś tak sam nie wiem...
Wrzucam link do tiffa i przy okazji liczę na podpowiedź czy powinienem to kontynuować. Moja obróbka jest w temacie "gorszy sort, próbne,,,"

Całkiem fajne :) 

B150f.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał z M31 jest jakościowo nice!

Na szybko bw. Z kolorem jeszcze powalczę.

M31_bw.thumb.jpg.9c63bc6165aaa16666281941f6e52dc8.jpg

 

 

Da się nawet trochę "pozwiedzać" galaktykę, poniżej oddzielnie przeprocesowany fragment obrazka z ponadwymiarowym resamplingiem.

m31_big.thumb.jpg.83103e4154d174d94731dc4ead4da4bc.jpg

 

 

 

Edytowane przez Lysy
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _Spirit_ napisał:

@OnlyAfc żeby nie było że nic nie robię. Czas zapisu stacków z masterów i czas finalnego stacka. 

 

ale @_Spirit_, ja tylko żartowałem, spokojnie. Nie ma żadnego przymusu przecież :)

Widzę, że stack troszkę trwał, no ale niestety, jest to 450 klatek, więc troszkę dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OnlyAfc napisał:

ale @_Spirit_, ja tylko żartowałem, spokojnie. Nie ma żadnego przymusu przecież :)

Widzę, że stack troszkę trwał, no ale niestety, jest to 450 klatek, więc troszkę dużo.

 

 

 

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał:

I tak poszło do kosza. Na podglądzie debayer był ok a na finalnym lipa.

No właśnie ile trwało Wam stackowanie tego materiału?

Jestem ciekaw jak do tego ma sie komputer na jakim pracujemy

ja w DSS - w niecale 30 min (nawet chyba cos kolo 25) uzyskałem finalne zdjecie (rejestracja obrazow plus stackowanie)

 

Ja pracuje na Ryzen 5 3600 plus 32 GB Ram i dysk M2 Samsung 980 Pro

Edytowane przez RomekAstrobaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

ja w DSS - w niecale 30 min (nawet chyba cos kolo 25) uzyskałem finalne zdjecie (rejestracja obrazow plus stackowanie)

 

U mnie w APP trwało kilka h (ok 3h). Wszystko zależało od tego, jakie ustawienia ditheringu i LNC ustawię (Local Normalization Correction) Zazwyczaj ustawiam LNC degree na 1 i LNC iterations na 3 i to zajmuje w zasadzie 1/3 czasu.

 

Mam Dell XPS 15, i7 9500 + 40GB RAM-u i dysk 1TB SSD

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, OnlyAfc napisał:

U mnie w APP trwało kilka h (ok 3h). Wszystko zależało od tego, jakie ustawienia ditheringu i LNC ustawię (Local Normalization Correction) Zazwyczaj ustawiam LNC degree na 1 i LNC iterations na 3 i to zajmuje w zasadzie 1/3 czasu.

 

Mam Dell XPS 15, i7 9500 + 40GB RAM-u i dysk 1TB SSD

 

aha to inna para kaloszy inne softy - wiec ciezko porownywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.