Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

do zabawy podaję prawie 10h Rozety przez l-extreme. Próbowałem z tego wydłubać bicolor HOO, ale jakoś nie byłem w stanie osiągnąć zadowalającego rezultatu.

Jestem więcej niż pewien, że dobre ręce wystrugają z tego więcej. 

Mi wyszło tak:

 

https://drive.google.com/file/d/1Zs8LWBtijz_j5z2pkLC1DjphcZK97MbV/view?usp=sharing

 

 

  • Lubię 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zlew napisał:

...Próbowałem z tego wydłubać bicolor HOO, ale jakoś nie byłem w stanie osiągnąć zadowalającego rezultatu.

Jestem więcej niż pewien, że dobre ręce wystrugają z tego więcej. 

...

A jeszcze lepsze jeszcze więcej...

To moje kilkunastominutowe podejście. Świetny materiał :)

Rozeta.jpg._my.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Zlew napisał:

Hej, 

do zabawy podaję prawie 10h Rozety przez l-extreme. Próbowałem z tego wydłubać bicolor HOO, ale jakoś nie byłem w stanie osiągnąć zadowalającego rezultatu.

Jestem więcej niż pewien, że dobre ręce wystrugają z tego więcej. 

Mi wyszło tak:

 

https://drive.google.com/file/d/1Zs8LWBtijz_j5z2pkLC1DjphcZK97MbV/view?usp=sharing

 

 

Maciek rozwalił system 

 

roz1ab.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było. Chyba za dużo materiału zalega na dysku i dlatego :)

Wrzucam tym razem M 74 - Galaktykę Fantom. Tutaj było kilka słów o obiekcie oraz zdjęcie

zaś poniżej link do stacka, gdyby ktoś chciał potrenować. Chętnie zobaczę i sam się czegoś nauczę bo nie ukrywam, że sam widzę niedociągnięcia mojego workflow:

https://drive.google.com/file/d/158ifohRyK0mrRF8BiBr6iRW810nax07e/view?usp=sharing

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, apolkowski napisał:

Możesz zdradzić jak uzyskałeś ten dominujący niebieski w centrum Rozety?

@maciek z podczas wczorajszej teleporady poradził mi nałożyć warstwę O3 z maską. wastwa )3 jako kolor niebieski

image.png.c8134dd2adbb3039a6a37c673b85c5ba.png

 

poniżej na szybko zrobiona moja przesadzona próba implementacji wskazówek, musze do tego wrócić na spokojnie od początku i poskładać to na elegancko.

 

Rozeta4.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zlew napisał:

@maciek z podczas wczorajszej teleporady poradził mi nałożyć warstwę O3 z maską. wastwa )3 jako kolor niebieski

image.png.c8134dd2adbb3039a6a37c673b85c5ba.png

 

poniżej na szybko zrobiona moja przesadzona próba implementacji wskazówek, musze do tego wrócić na spokojnie od początku i poskładać to na elegancko.

 

OK. Próbuję i nie jest łatwo, ale nie jestem biegły w PSie. Jakieś szczególne parametry tej warstwy z maską?

 

EDIT. Tak mi wyszło samym PIXem:

Ros_Bi.thumb.jpg.f3c7d51c71dbcbe9980f096e6197b339.jpg

Edytowane przez apolkowski
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, apolkowski napisał:

Jakieś szczególne parametry tej warstwy z maską?

kolor niebieski, saturacja 100%. a maska ctrlc ctrlv. Ale tak jak wspominałem, to jest wstępniak, żeby zobaczyć jak to działa. 

Twoja wersja z pixa tez fajnie wyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok czasu chyba się nie bawiłem z takim malutkim obiektem :haha:
Blisko rok temu, gdy zaczynałem przygodę wycelowałem w Bodego przy skali 2,46. Później już głównie mgławice.

Także takie co wycudowałem: 

M61_supernowa_clone_ABE_DBE_final.thumb.jpg.035322c48f087815e01ab24d4d0fac7b.jpg

Trochę chyba nieśmiało, aby nie skopać tła bardziej. 
Kwestia chyba dobrej maski. 

 

EDIT: Nie wiem jak to zrobiłem, że nie widzę już posta ze źródłem zdjęcia. 

Edytowane przez Łukasz Czerwiński
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Łukasz Czerwiński napisał:

Rok czasu chyba się nie bawiłem z takim malutkim obiektem :haha:
Blisko rok temu, gdy zaczynałem przygodę wycelowałem w Bodego przy skali 2,46. Później już głównie mgławice.

Także takie co wycudowałem: 

M61_supernowa_clone_ABE_DBE_final.thumb.jpg.035322c48f087815e01ab24d4d0fac7b.jpg

Trochę chyba nieśmiało, aby nie skopać tła bardziej. 
Kwestia chyba dobrej maski. 

 

EDIT: Nie wiem jak to zrobiłem, że nie widzę już posta ze źródłem zdjęcia. 

Haha, to z mojego nieszczęsnego stacka? :D Jej, ale wstyd po roku, że taki materiał wrzuciłem. Będzie na pewno powtórka na wiosnę. Fajnie z niego wycisnąłeś detal galaktyki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tuvoc napisał:

Haha, to z mojego nieszczęsnego stacka? :D Jej, ale wstyd po roku, że taki materiał wrzuciłem. Będzie na pewno powtórka na wiosnę. Fajnie z niego wycisnąłeś detal galaktyki!

Tak, to Twój stack, pamiętam! Myślałem, że to jakiś świeży post był :D Najwidoczniej, nieświadomie otworzyłem temat na starszej stronie. Niemniej było fajnie :D 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Łukasz Czerwiński napisał:

Tak, to Twój stack, pamiętam! Myślałem, że to jakiś świeży post był :D Najwidoczniej, nieświadomie otworzyłem temat na starszej stronie. Niemniej było fajnie :D 

To już lepszy jest stack M 74, który ostatnio wrzuciłem :) Jest jednak przepaść pomiędzy DSLR, a kamerą chłodzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2022 o 11:20, Tuvoc napisał:

Dawno mnie tu nie było. Chyba za dużo materiału zalega na dysku i dlatego :)

Wrzucam tym razem M 74 - Galaktykę Fantom. Tutaj było kilka słów o obiekcie oraz zdjęcie

zaś poniżej link do stacka, gdyby ktoś chciał potrenować. Chętnie zobaczę i sam się czegoś nauczę bo nie ukrywam, że sam widzę niedociągnięcia mojego workflow:

https://drive.google.com/file/d/158ifohRyK0mrRF8BiBr6iRW810nax07e/view?usp=sharing

A więc moja wersja. Spory resize.

masterLight_BIN_1_EXPOSURE_120_00s_FILTER_NoFilter_RGB_ABE_DBE_clone.thumb.jpg.13da055968c9c105c00e26a14d4b35ab.jpg
Galaktyczki wydają się znacznie przyjemniejsze i prostsze w obróbce niż mgławice :haha:

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

3 godziny temu, mirekk napisał:

 

No widzisz ja mam całkowicie na odwrót. Chcę się nareszcie nauczyć robić fajne galaktikos.

 

Nic nadzwyczajnego tu nie zrobiłem. Może za dużo kombinujesz? :D Do takich cudów potrzeba odpowiedniej ogniskowej, więc poza moim zasięgiem póki co. 

 

1 godzinę temu, Tuvoc napisał:

Brawo :) A pytanie jak wyciągnąłeś wodór w ramionach galaktyki?

Jak wyżej, w sumie samo wyszło :D
Może kwestia agresywności ostatniego etapu - (na masce) nasycenie podciągnąłem - standardowe i CIE. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich..:movingtongue: mam dla Was stack serca i duszy z Samyanga 135mm 2.0.. zostawiam wam do zabawy gdyż któryś dzień się kręcę nad tym jak kupa w przeręblu i nie mam weny do tego, rejon nieba gdzie gwiazd masa.. proszę Was o ocenę stacka..

 

4.5h w klatkach 90s flat, bias

Canon 1100d mod

Bortle 4

 

https://drive.google.com/file/d/1aRtcoQh2Fe5vf2s7Cd_9EcPnB9UEcxD7/view?usp=sharing

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.