Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, Piotr Strama napisał:

Witam wszystkich..:movingtongue: mam dla Was stack serca i duszy z Samyanga 135mm 2.0.. zostawiam wam do zabawy gdyż któryś dzień się kręcę nad tym jak kupa w przeręblu i nie mam weny do tego, rejon nieba gdzie gwiazd masa.. proszę Was o ocenę stacka..

 

4.5h w klatkach 90s flat, bias

Canon 1100d mod

Bortle 4

 

https://drive.google.com/file/d/1aRtcoQh2Fe5vf2s7Cd_9EcPnB9UEcxD7/view?usp=sharing

 

Piotrku,

materiał wygląda ciekawie. Ogólnie bardzo dobry materiał. Lekka poświata po lewej stronie, ale nic takiego aby nie było do naprawienia DBE w Pixinsight. Jeszcze co zwróciło moją uwagę to plackowate, nieostre gwiazdy. Pytanie czy ostrzysz z maską Bahtinova? Jeśli nie to koniecznie sobie taką wydrukuj. Poniżej materiał, ogarnięty na szybko w przerwie kawowej w pracy ;)
Pozdrawiam!

 

Image16_res.thumb.png.ab425fef65d8f1468e18b0bc6c038183.png

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał:

Piotrku,

materiał wygląda ciekawie. Ogólnie bardzo dobry materiał. Lekka poświata po lewej stronie, ale nic takiego aby nie było do naprawienia DBE w Pixinsight. Jeszcze co zwróciło moją uwagę to plackowate, nieostre gwiazdy. Pytanie czy ostrzysz z maską Bahtinova? Jeśli nie to koniecznie sobie taką wydrukuj. Poniżej materiał, ogarnięty na szybko w przerwie kawowej w pracy ;)
Pozdrawiam!

 

Image16_res.thumb.png.ab425fef65d8f1468e18b0bc6c038183.png

Super dzięki wielkie, tak poświata jest i podejrzewam że to pewno od okna łazienki moje kobiety jak się zaczną kąpać o 20 to kończą o 1:laughbounce2: ostrzyłem na oko czyli zoom i jak najmniejsza gwiazda, już się drukuje projekt 3d i sprawę załatwi autofokus i astroberry.. super opanowałes te wstretne gwiazdy które wszystko zalewają jest ich masa..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W końcu była noc z ładnym niebem więc chciałem coś podziałać. Paskudne podkrakowskie bortle 6/7 ale dla samych ćwiczeń postanowiłem focić. Wybrałem M51 choć jest to za mały obiekt na mój sprzęt. Materiału niecałe 4h, iso400, eq3-2, tair 3s no i jakaś tam obróbka, którą potraktowałem raczej po macoszemu widząc jak małym obiektem na stacku jest galaktyka. 

m51 kopia.jpg

 

Crop

 

crop.jpg

Edytowane przez californiakid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

podrzucam stack IC434 który już tutaj prezentowałem, ale tym razem został zestackowany skryptem Weighted Batch PreProcessing. Miłej zabawy!

 

https://www.astromat.pl/stacki/ic434wsc.tif

Link najlepiej otworzyć Mozillą lub Edge

 

 

ic434_1.png

Edytowane przez Rosso
  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tayson napisał:

@Rosso bardzo fajny materiał . obrobke danych ze swojego sprzętu opacowałeś perfekcyjnie.

moje (nie ma co ukrywać lipne) 5min zabawy.

 

 

Dzięki za miłe słowa! Bardzo podobnie mam wyszło.

 

7 godzin temu, .zombi. napisał:

Trochę niestarannie zrobione bez usuwania gwiazdek ale chciałem pokazać jak straszliwie zarzynacie czerwienią tą fotkę a tam tyle ciekawych kolorów się ukrywa.

 

ic434wsc-lpc-cbg1111.thumb.jpg.189b39f3dd8552038670816db19ecf62.jpg

 

Masz trochę racji, rzeczywiście dużo się tam dzieje. Bardzo ciekawa obróbka. Ta szara owalna plamka na dole, czym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam stack M51 z którym nie mogę sobie poradzić... 

Po kalibracji w Sirilu nie jestem w stanie wyciągnąć nawet odrobiny koloru.

Fakt, materiał lekko nieostry ,a flat wygląda jakby go tam w ogóle nie było ale da się z tego coś wyciągnąć.

2result.tif

300x60s ,ISO 400,800 i 1600 zbierane przez trzy noce:

 

24_02_2022.thumb.jpg.54689d49d31bb09bd8bcbc32fd49c605.jpg

Edytowane przez Bartek D
dodanie zdjęcia
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartek D napisał:

Wrzucam stack M51 z którym nie mogę sobie poradzić... 

Po kalibracji w Sirilu nie jestem w stanie wyciągnąć nawet odrobiny koloru.

Fakt, materiał lekko nieostry ,a flat wygląda jakby go tam w ogóle nie było ale da się z tego coś wyciągnąć.

2result.tif 70.76 MB · 1 pobranie

300x60s ,ISO 400,800 i 1600 zbierane przez trzy noce:

 

24_02_2022.thumb.jpg.54689d49d31bb09bd8bcbc32fd49c605.jpg

Ja kolor znalazłem :)
Obrabiałem w PS-ie plus wyrównanie tła w Pixinsight le

 

51a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, komprez napisał:

@Rosso skąd focisz u nas w mieścinie ? ;)

Jak jestem leniwy, to z podwórka -  okolice Stadionu Sandecji. Ale ostatnio tylko i wyłącznie ze wsi Mystkow (dokładniej to Mszalnica) 

Fajnie wiedzieć że jest nas tutaj trochę w Sączu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tex88 napisał:

ale wszystko leci w niebieski teraz.

Bo nie.chodzilo mi by balansować kory tylko pokazać, że są ;)

Wszystko do ogarnięcia ale tego mi się nie chciało robić 

5 minut trwała zabawa z tym zdjęciem a jakieś 3,5min wyrównywanie tła ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.