Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem co specjaliści wyciągają z takiego materiału. Mój słaby efekt poniżej.

Omegon veTEC 16000, gain 500, temp.-5C, 20x6min, flaty, darki, biasy, RedCat, UHC. Robione wczoraj od około 20.

https://www.dropbox.com/s/nr6psj0viqlsibm/result_WBO.fit?dl=0

 

 

result_WBO.jpg.deb40480a13207fcc7aaf21db209bd67.jpg

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Tym razem mam Wschodni Welon. Newton 9" F/5.5, EOS 6D mod, L-eXtreme, ISO1250, 45x300s + 3x20 kalibracyjnych. Prawdopodobnie z powodu słabego PA i równie słabego seeingu gwiazdki mam ciut owalne. Mimo to proszę Was o wydobycie z tego materiału jego najmocniejszych akcentów, abym mógł porównać z tym, co ja uzyskałem do tej pory.

 

https://drive.google.com/file/d/1f_za5DpLp_VFz8or7hPZaansB4JxB6wE/view?usp=sharing

 

Załączam to, co ja uzyskałem za pierwszym razem i nie jest to moim zdaniem złe.

 

Pozdrawiam,

Tomek

EasternVeil_01.jpg

Edytowane przez vroobel
Dodanie zdjęcia.
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem punkt widzenia odmienny, niż mój. ?

 

Jeśli podczas większości czasu 5-minutowej ekspozycji teleskop trafiał bardziej we wszystkie ćwiartki wykresu celu, niż w środek, to spajki są rozsunięte. Nie spałem podczas sesji, czujnie obserwowalem wykresy, próbując temu zaradzić. ? Ostrzenie w moim systemie odbywa się na podstawie wielomianowego algorytmu Ekosa. Zerknij proszę na to moje poprzednie zdjęcie Plejad. Takie samo ostrzenie, tylko lepszy PA i o niebo lepszy seeing, żadnych wielokrotnych spajkow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, vroobel napisał:

Rozumiem punkt widzenia odmienny, niż mój. ?

 

Jeśli podczas większości czasu 5-minutowej ekspozycji teleskop trafiał bardziej we wszystkie ćwiartki wykresu celu, niż w środek, to spajki są rozsunięte. Nie spałem podczas sesji, czujnie obserwowalem wykresy, próbując temu zaradzić. ? Ostrzenie w moim systemie odbywa się na podstawie wielomianowego algorytmu Ekosa. Zerknij proszę na to moje poprzednie zdjęcie Plejad. Takie samo ostrzenie, tylko lepszy PA i o niebo lepszy seeing, żadnych wielokrotnych spajkow. 

OK. Wiesz lepiej. Z mojego doświadczenia moduł ostrzenia EKOS/Kstars jest daaaleki od ideału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z szanownego grona mógłby spróbować coś sensownego złożyć , materiał nie jest zbyt dobry i mi słabo idzie, ale może potencjał tam siedzi trochę większy niż to co mi wychodzi. 

SHO - S tylko 2h z braku pogody  , H i O po 8h  Newton 150/750 asi 174mm  Gdynia https://drive.google.com/drive/folders/1Op584IjsY3TXtVBfd0uBDHN07A8MpTTc?usp=sharing

a tu moje wypociny APP + PS .

642110494_trbagotowy4.thumb.jpg.71c96585af81b4da1f75f3a67ecc6ffd.jpg

Edytowane przez Palacz79
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ostatnio podjęłam pierwszą próbę sfotografowania Andromedy;)oczywiście zdaję sobie sprawę że to zdjęcie nie jest dobre także jestem przygotowana na krytykę ale chętnie bym zobaczyła czy coś z tym materiałem da się zrobić?u mnie obróbka raczkuje więc zdaję się na profesjonalistów;)

zdjęcie to tylko 30 klatek light po 120 sek bo padła mi bateria,obiektyw Jupiter 200mm,f5,6,aparat canon 2000d niemod.

na pewno ostrość jest do bani i mimo tego że bardzo przyłożyłam się do ustawienia na polarną to gwiazdy są pojechane,czy to może być wina tego że montaż eq3-2 nie uciągnie tego obiektywu?za wszelkie uwagi bedę bardzo wdzięczna,pozdrawiam

Nie jestem teæ pewna czy dobrze wstawiłam plik...

andromeda 200.stack.TIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 18:00, Palacz79 napisał:

Witam, czy ktoś z szanownego grona mógłby spróbować coś sensownego złożyć , materiał nie jest zbyt dobry i mi słabo idzie, ale może potencjał tam siedzi trochę większy niż to co mi wychodzi. 

SHO - S tylko 2h z braku pogody  , H i O po 8h  Newton 150/750 asi 174mm  Gdynia https://drive.google.com/drive/folders/1Op584IjsY3TXtVBfd0uBDHN07A8MpTTc?usp=sharing

a tu moje wypociny APP + PS .

642110494_trbagotowy4.thumb.jpg.71c96585af81b4da1f75f3a67ecc6ffd.jpg

A możesz wstawić surowy stack taki nie wyciągany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem gdzie problem, masz źle skalibrowany materiał. Poskładaj jeszcze raz najlepiej z nowymi flatami . Możesz też spróbować użyć darmowego programu ASTAP, na pewno poradzi sobie lepiej niż APT ( nawet nie wiedziałem że on składa już materiał :P )

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kudi145 napisał:

To już wiem gdzie problem, masz źle skalibrowany materiał. Poskładaj jeszcze raz najlepiej z nowymi flatami . Możesz też spróbować użyć darmowego programu ASTAP, na pewno poradzi sobie lepiej niż APT ( nawet nie wiedziałem że on składa już materiał :P )

literówkę walnąłem , astro pixel processor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kudi145 napisał:

To już wiem gdzie problem, masz źle skalibrowany materiał. Poskładaj jeszcze raz najlepiej z nowymi flatami . Możesz też spróbować użyć darmowego programu ASTAP, na pewno poradzi sobie lepiej niż APT ( nawet nie wiedziałem że on składa już materiał :P )

Flaty miałem dobre , ta kamera jest trudna do kalibracji ma duży amp-glow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2022 o 17:50, Miesilmannimea napisał:

Ciekaw jestem co specjaliści wyciągają z takiego materiału. Mój słaby efekt poniżej.

Omegon veTEC 16000, gain 500, temp.-5C, 20x6min, flaty, darki, biasy, RedCat, UHC. Robione wczoraj od około 20.

https://www.dropbox.com/s/nr6psj0viqlsibm/result_WBO.fit?dl=0

 

 

result_WBO.jpg.deb40480a13207fcc7aaf21db209bd67.jpg

mnie tak wyszło

 

1_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 17:35, AnkaSkakanka napisał:

witam,ostatnio podjęłam pierwszą próbę sfotografowania Andromedy;)oczywiście zdaję sobie sprawę że to zdjęcie nie jest dobre także jestem przygotowana na krytykę ale chętnie bym zobaczyła czy coś z tym materiałem da się zrobić?u mnie obróbka raczkuje więc zdaję się na profesjonalistów;)

zdjęcie to tylko 30 klatek light po 120 sek bo padła mi bateria,obiektyw Jupiter 200mm,f5,6,aparat canon 2000d niemod.

na pewno ostrość jest do bani i mimo tego że bardzo przyłożyłam się do ustawienia na polarną to gwiazdy są pojechane,czy to może być wina tego że montaż eq3-2 nie uciągnie tego obiektywu?za wszelkie uwagi bedę bardzo wdzięczna,pozdrawiam

Nie jestem teæ pewna czy dobrze wstawiłam plik...

andromeda 200.stack.TIF 138 MB · 7 pobrań

tak mi wyszło :)

 

2_3.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.