Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mstaniek napisał(a):

 

pociągnę wątek... co będzie lepsze niż Canon 1100d? 650d? 

(mono odpada na pewno i pełna klatka na ten moment też)

budżet 1k zł 😉

 

Ogólnie i tak nie jest źle. Ja się bałem kupować tak wąski filtr do mojego Canona 600D, a widzę że niepotrzebnie. Przy takim budżecie pozostałbym przy tym co masz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, JKbooo napisał(a):

 

Ogólnie i tak nie jest źle. Ja się bałem kupować tak wąski filtr do mojego Canona 600D, a widzę że niepotrzebnie. Przy takim budżecie pozostałbym przy tym co masz.

 

i to jest praktyczna odpowiedź! Dzięki 🙂

 

wcześniej próbowałem l-eNhance... ale warto było zmienić.

Przyznam, że nie spodziewałem się, że z tak jasnego miejsca da się tyle wyciągnąć... i myślę, że to spora zasługa filtra.

Gdyby nie "kwestia halo" pewnie kupiłbym l-Ultimate. Ja nie żałuję wyboru 🙂

 

Kiedyś zmienię na kamerkę... ale kolor. Kiedyś 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _Spirit_ napisał(a):

@mstaniek szkoda że nie weszło 20 godzin

 

 

No pięknie to zrobiłeś. Szczęka mi opadła.

ściągam to zdjęcie do "swojej kolekcji"... Kiedyś tak się nauczę 🙂

 

dziękuję 🙂

 

20 godzin... może jeszcze dorobię? Jakby tak z 3-4 noce pogodne się trafiły.. dozbierałbym 😉

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam zebrane kilkanaście godzin fotonów galaktyki NGC 3718 (ponad 16h materiału) wykonane pod niebem wiejskim Bortle 4/3, więc gdyby ktoś z Was chciałby sprawdzić, czy będzie z tego chleb, to zapraszam do pobrania materiałów Lights & klatki kalibracyjne z poniższego linku. 

 

Sprzęt: RC 8" + ZWO 294 MC pro na E6 R pro 

 

Nie posiadam zdolności w obróbce astrofotograficznej, więc jak zawsze zwracam się do Was o pomoc. Zaznaczę, że finalne zdjęcie przysłuży się popularyzacji astronomii wśród dzieci, w szczególności chorych przebywających w szpitalach,hospicjach i domach dziecka. Oczywiście autor posprocessingu / obróbki zawsze jest umieszczany w tytule zdjęcia. 

 

Pozdrawiam

Marcin

 

https://filetransfer.io/data-package/SEXrsshF#link

 

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, _Spirit_ napisał(a):

Sprawdź - warto - zobaczysz jak jedna sesja jest bardzo zaświetlona bocznym światłem. Nie wiem może ściana albo dach.

Księżyc - jedna sesja robiona praktycznie w pełni. No ale właśnie tutaj wychodzi moja niewiedza, niektóre tutoriale lub literatura podaje, że to nie powinno przeszkadzać, dlatego nie usunąłem. ALe ja Ciebie uważam jak wiesz za eksperta obróbki astrofotograficznej, powiem tylko, że dałeś wielu dzieciakom, jak pisałem w szczególności chorym dużo radości zdjęciami, które mi obrabiałeś. Za to dziękuję w imieniu swoim i tych dzieciaków. Twoje imię, czy alias jest wyszczególniony zawsze na pokazach. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Auron napisał(a):

Cześć,

 

Mam zebrane kilkanaście godzin fotonów galaktyki NGC 3718 (ponad 16h materiału) wykonane pod niebem wiejskim Bortle 4/3, więc gdyby ktoś z Was chciałby sprawdzić, czy będzie z tego chleb, to zapraszam do pobrania materiałów Lights & klatki kalibracyjne z poniższego linku. 

 

Sprzęt: RC 8" + ZWO 294 MC pro na E6 R pro 

 

Nie posiadam zdolności w obróbce astrofotograficznej, więc jak zawsze zwracam się do Was o pomoc. Zaznaczę, że finalne zdjęcie przysłuży się popularyzacji astronomii wśród dzieci, w szczególności chorych przebywających w szpitalach,hospicjach i domach dziecka. Oczywiście autor posprocessingu / obróbki zawsze jest umieszczany w tytule zdjęcia. 

 

Pozdrawiam

Marcin

 

https://filetransfer.io/data-package/SEXrsshF#link

 

 

A jakbyś surowego stacka umieścil?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, _Spirit_ napisał(a):

Wydaje mi się że jest wiele tutaj osób które bardzo ładnie obrabiają tylko niektórzy wolą obrabiać swój materiał bo mają go dużo. Ja nie mam i cieszy mnie każdy nawet ten słabej jakości.

Twoim zdaniem cały urobek jest do bani? Kolega @Wiesiek1952 swoim 12 RC zapewne też poprosi Cię o pomoc w obróbce, bo potencjał ta maszyna i ponad 40 H materiału już nazbierał galaktyki M 57. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.