Skocz do zawartości

HEQ5 - Łożyska zmienione ... a mont .. ÓMARŁ - FINAŁ SERIALU !


komprez

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, komprez napisał:

@sidiouss a no coś ty ... :D  po prostu miałem wyjazd na robotę ....

 

Zapowiadana część druga już u góry  :)

THX - przemyślenia mam dwa co należy robić - przygotować własną PCB omijąjąc szerokim łukiem wynalazki konstruktorów Skajłoczera oraz prostszą, którą chyba zaraz u siebie zastosuję - polakierować płytki wraz z elementami bezbarwnym lakierem, tak jak się to robi np. w pralkach. Idę szukać szpreja ;)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz talent :)  czyta się jak powieść sensacyjną :D . Gratuluję umiejętności. Z tą tragiczną jakością elektroniki w HEQ-5 to chyba nie do końca jest tak źle bo dziesiątki egzemplarzy działa od wielu lat bez problemów. Ciekawe co było przyczyną awarii w twoim przypadku , masz jakieś podejrzenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości zapytam, na płytce SW silniki krokowe są zasilane 32V? Jest tam przetwornica step-up?

Generalnie niestety każde małe zwarcie najczęściej ubije nam sterowniki cyfrowe, czy to procesor czy te od silnika krokowego, jeśli nie są zabezpieczone. Fabrycznie praktycznie nigdy nie są, a procesory giną na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sidiouss napisał:

THX - przemyślenia mam dwa co należy robić - przygotować własną PCB omijąjąc szerokim łukiem wynalazki konstruktorów Skajłoczera oraz prostszą, którą chyba zaraz u siebie zastosuję - polakierować płytki wraz z elementami bezbarwnym lakierem, tak jak się to robi np. w pralkach. Idę szukać szpreja ;)

 

 

Ale tracimy możliwość naprawienia płytki, zalewając jej lakierem. Nie lepiej spróbować uszczelnić wnętrze?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • komprez zmienił(a) tytuł na HEQ5 - Łożyska zmienione ... a mont .. ÓMARŁ - FINAŁ SERIALU !

@Iluvatar w Tym wsadzie od Ciebie jest fusebit lock ...  czyli po wgraniu zabezpiecza kość ( i w oryginale też tak chyba jest bo nie spotakłem się z wsadzem nigdzie) 

Jedyna szansa to wydobycie go ze strony poprzez bin2hex ... ale to totolotek ;) 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eda49 napisał:

 A      Wiesz co ci idioci zrobili przyklejając elementy do płytki? Ano to co aby nie przesuwały się podczas lutowania  powierzchniowego. Fersztejn? 

Dokładnie tak - jeśli płytka wjeżdża do pieca i ma po obydwu stronach komponenty SMD, to cięższe elementy od spodniej strony są przyklejane żeby w piecu nie odpadły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, eda49 napisał:

 A      Wiesz co ci idioci zrobili przyklejając elementy do płytki? Ano to co aby nie przesuwały się podczas lutowania  powierzchniowego. Fersztejn? 

Niestety ale to nie jest prawdą - obecne sterowniki - taki jak mój - nie jest klejony a klejenie to "zabieg" który ma na celu uniemożliwienie naprawy płyty. Tylko to jest tego celem. Nigdy nie kleiło sie elementów - przynajmniej ja nie spotkałem się z takimi rzeczami a naprawiałem już sporo elektroniki od 25 lat .... więc miałem do czynienia od miksera po płyty laptopowe aż np do respiratorów :)

 

2 godziny temu, gryf188 napisał:

Najważniejsze pytanie , pacjent ożył? Jeśli tak to gratulacje , a za opis  należy się więcej niż jeden plusik :) 

 Marku niestety jeszcze nie ...  dziś mają przyjść drivery silników oraz podstawka sop28 bo niechcę mi się za każdym razem lutować procesora a mam patent na test z pilotem przez wlutem czy procesor jest ok.

 

 

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Wystarczy zlajkować każdy post Autora w temacie :)

 

HAMAL no bez przesady :D trafiło na mnie .. więc dziele się wiedzą bo pewnie nie jednemu się przyda ... oczywiście to nie koniec .. napisze osobny temat dot. usprawnień jak i samych usterek.

 

Godzinę temu, wessel napisał:

Popieram Hamala - bezcenny materiał.

Dzieki ... jak wspomniałem to nie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.