Skocz do zawartości

EOS D 30 - czy warto?


}AURORA{

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam okazję kupić za calkiem male pieniądze aparat Canon eos D30

jest to lustrzanka cyfrowa z wymienną optyką i metalowym body.

Pytanie czy ktoś z Was ma taki aparat lub spotkal się z nim ?

jeśli tak to proszę o kilka slów na jego temat.czy nadaje się do astro?

dodam że na allegro znalazlem samo body za 1500 zl.

ja mogę mieć zdecydowanie taniej i to z obiektywem.

obecnie posiadam Fuji Finepix S 602 zoom ( wirtualna lustrzanka) jest bdb ale nie ma wymiennej optyki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Toż to jeszcze poprzednik D-60 czyli paroletni zabytek z matrycą 3,1 Mpixela, w stosunku do Finepixa to byłby chyba krok w tył, chodź z D-60 widywałem już całkiem ładne astrofotki :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

D30 to był pierwszy Canonowy DSLR "dla mas". Z użyciem do astrofoto (długie czasy) będzie jednak problem, wynika on z zastosowania w D30 matrycy CCD, która szumi duuuuużo bardziej od stosowanych od modelu D60 matryc CMOS. Osobiście bym odradzał, poczekać i nabyć w najgorszym wypadku używany D60 w najlepszym D20(a) :)

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

wlaśnie go testowalem i foci ladnie.cena 700 zl z obiektywem(standard 28-90mm) to chyba nie drogo? pomimo że te modele weszly do prod.w 2000r(pażdziernik) to ten jest nowy z pudelkiem i gwarancją zrobiono nim 2494 foty. Czasy ma od 1/4000 do 30 sek + bulb , a czulości do 1600 asa. w obecnej chwili nadal go testuję i wieczorem sprawdzę jak z tymi szumami przy róznych czulościach.

Co do D 20 ,D 60, 300D to ceny zaczynają się od 2500 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

oj faktycznie - się zapędziłem to D1 miał CCD - D30 faktycznie CMOSa - http://www.dpreview.com/reviews/canond30/page2.asp

 

szum widzę, że ma porównywalny z D60 (ten ma jednak zdecydowanie wyższy niż 10D/300D - 20D/350D) http://www.dpreview.com/reviews/canoneosd60/page16.asp

 

no to tylko zrobić testa, i jak nie będzie tragedii to się zastanowić !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to to ma kosztować 700zł z obiektywem to bym brał. Ten aparat robi bardzo przyzwoite fotki. Rozdzielczość 3mega jest w większości zastosowań zupełnie wystarczająca. Jeżeli nie porobisz nim astrofotek to będziesz miał bardzo przyzwoity aparat do robienia zdjęć w plenerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
hmmm...

wlaśnie go testowalem i foci ladnie.cena 700 zl z obiektywem(standard 28-90mm) to chyba nie drogo? pomimo że te modele weszly do prod.w 2000r(pażdziernik) to ten jest nowy z pudelkiem i gwarancją zrobiono nim 2494 foty. Czasy ma od 1/4000 do 30 sek + bulb , a czulości do 1600 asa. w obecnej chwili nadal go testuję i wieczorem sprawdzę jak z tymi szumami przy róznych czulościach.

Co do D 20 ,D 60, 300D to ceny zaczynają się od 2500 zl

 

Nie czekaj do wieczora tylko zamknij dekielkiem obiektyw i rób testy na szumy :Salut:

Za tą kasę jeśli jest w pełni sprawny to chyba jednak naprawdę warto :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie pierwsze foty są z finepixa a ostatnia z eosa.

fakt szumy pojawiają się przy 2sek na 1600asa

finepix nie ma szumów w ogóle przy tych parametrach.

ale zdecydowalem że za tą kasę kupię aparat , bo z redukcją i obiektywem 500mm zrobię dobre foty zaćmienia sloneczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m

zerknąłem wczoraj nieco głębiej w dane o D30 oraz finepixa którego posiadasz. To że twój obecny aparat mniej szumi nie wynika z lepszej technologii, tylko z tego że czułości 800/1600 można uzyskać tylko po zmniejszeszniu rozdzielczości o 1/3 (z 3Mp do 1MP) stąd zdjęcia wydają się być mniej zaszumione. Odradzał bym ci wogóle testować aparat na zasadzie ustawiania najwyższej czułości - myślę, i jestem nawet co do tego przekonany że spokojnie będziesz mógł robić DSy ale przy czułościach 400/800 - cena aparatu jest zachęcająca - i myślę, że będziesz mógł trochę powalczyć tym sprzętem i choć rezultat będzie gorszy od 300D/10D... to za 700 zł śmiało można w to wejść !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.