Skocz do zawartości
  • 0

CalSky problem?


megrez23

Pytanie

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

piszą że ta strona istniała od roku 1991, co jest niesamowite bo to był przecież dopiero czas pierwszych eksperymentów z www i chyba to nie przypadek że twórca calsky jest ze szwajcarii i właśnie tam, w cernie, rodził się world wide web.

wtedy do www nie była nawet potrzebna wyszukiwarka, wystarczało rzucić okiem na listę wszystkich stron na świecie :D

w polsce wszystkich użytkowników internetu (nie mylić z www) było około 2 tysiące

pierwszy polski serwer www - sierpień 1993.

 

  • Dziękuję 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 godziny temu, szuu napisał:

piszą że ta strona istniała od roku 1991, co jest niesamowite bo to był przecież dopiero czas pierwszych eksperymentów z www i chyba to nie przypadek że twórca calsky jest ze szwajcarii i właśnie tam, w cernie, rodził się world wide web.

wtedy do www nie była nawet potrzebna wyszukiwarka, wystarczało rzucić okiem na listę wszystkich stron na świecie :D

w polsce wszystkich użytkowników internetu (nie mylić z www) było około 2 tysiące

pierwszy polski serwer www - sierpień 1993.

 

Czasami komunikacja zbiorowa przypomina dawne czasy i o ile teraz korzystanie z dostępu do wszechobecnej światowej pajęczyny nie budzi większych emocji to pamiętam podróż z Wawy do Krakowa z koleżankami, które całą drogę ekscytowały się pocztą elektroniczną. Miałem wtedy całe 2 Mbit/s dla Instytutu, w którym pracowałem- 1994 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest jeszcze JPL ze swoim narzędzeniem Horizons. Ale łatwość obsługi CalSky w połączeniu z mnogością opcji wydaje mi się nie do zastąpienia :( Pomijam "niemodny" interfejs CS, ale mnie on nie przeszkadzał.

 

JPL Solar System Dynamics: https://ssd.jpl.nasa.gov/

JPL SSD Horizons: https://ssd.jpl.nasa.gov/horizons.cgi (jest jeszcze dostęp przez Telnet, o ile ktoś korzysta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.10.2020 o 01:01, szuu napisał:

piszą że ta strona istniała od roku 1991, co jest niesamowite bo to był przecież dopiero czas pierwszych eksperymentów z www i chyba to nie przypadek że twórca calsky jest ze szwajcarii i właśnie tam, w cernie, rodził się world wide web.

Informacja z Wikipedii wygląda podejrzanie. Netscape powstał w 1994 roku, a na  stronie calsky.com widniała natka copyrightowa 1998-aktualny rok...

Edytowane przez lulu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakaś tam szara plamka na Marsie majaczyła, ale tak słabo, ze właściwie nie wiedziałem co to jest, dlatego pobiegłem do kompa i... szok!

Nie jestem pewien czy inne programy dobrze pokazują planety. Z doświadczenia wiem (z dawnych czasów), ze Jowisza to chyba tylko Calsky dobrze pokazywał... Jakie macie zdanie o SkySafari - dokładnie pokazuje planety?

 

PS

Kraterek w Plato jeden środkowy i momentami drugi - ten podwójny ;) (w 102mm  EDku f/11).  Ale u mnie było dość spore zamglenie, a seeing taki tam sredni.

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.