Skocz do zawartości

Lornetka 15x70


okroj

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą, czy ktoś miał okazję porównać DO Extreme 15x70 z TS Marine 15x70?

Jakiś czas temu miałem jedna po drugiej DO Extreme ED i TS Marine, lecz w parametrach 10x50 i wydawało mi się, że obraz z delty dawał faktycznie minimalnie mniejszą aberację na Księżycu, ale mogło to być subiektywne odczucie gdyż nie stały obok siebie - obserwacje w odstępie czasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysku,

 

jeśli możesz to kup używkę Fujinona lub Nikona 18x70 ? -  obie stanowią wyśmienita jakość optyki ,która widziałeś parę lat temu na zlocie ...

tej optyki nie uzyskasz w żadnym proponowanym tu zamienniku- kwestia tylko tego czy jesteś ja w stanie dostrzec.

Optyka musi ważyć: pryzmaty, szkło ,metalowa obudowa ,etc.

 

 

J

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak jeśli ma być dobrze (i nie koniecznie tanio) to pozostaje Fujinon i Nikon

Jeśli ma być dobrze ale tanio to wszelkie odmiany United Optics BA8 (DeOp TS, Omegon itp)

 

Jeśli kręci nas obcowanie z niską jakością w niskiej cenie (tylko po co?): Celestron, Bresser, Kandar i inni zapraszają.

Edytowane przez Marcin_G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśl zasadnicza była jak najlepsza 15x czy 16x70.I jak najżejsza

 Tu Fuji wygrywa z wagą 1960g a transmisja i kontrast mega.

Nie widzę lornety 1600g zbliżonej klasy obrazu.

W obietyw 56 nie pójdę.Canon 15x50 ze stabilizacją miał za małą rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grand napisał:

Jest jeszcze jedna lornetka Astro-Physics 15x70 jakość cena nie do pobicia .Mam obecnie ją i porównywałem ją z TS 15x70 różnica w obrazie jest .Jak tu koledzy piszą minimalne niuanse ale jednak są  na korzyść AP

Pozdrawiam R,

 

 

 

świetna lornetka ,firmy nie trzeba przedstawiać- na teleskopy A-P czeka się po 10 lat + :)

Jeśli jej nie sprzedasz to raczej nie do zdobycia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny materiał ale sprawdza się przede wszystkim na lornetce z ręki w szczerym polu bez podparcia.Mam 7x i 8x i sobie chwalę tą stabilność.

Spoting zaczyna się od 15x -owszem można coś dostrzec przy 10x.Ale to nie to.

Pentaxa 20x60 przywiozę w sobotę to porównam z Fujo .Ma Go mój przyjaciel a był mój i go sprzedałem z 4 lata temu.Taka ironia.

Monarha dachowej nie macałem ale 56 to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2020 o 09:14, dexter77 napisał:

Swoją drogą, czy ktoś miał okazję porównać DO Extreme 15x70 z TS Marine 15x70?

Jakiś czas temu miałem jedna po drugiej DO Extreme ED i TS Marine, lecz w parametrach 10x50 i wydawało mi się, że obraz z delty dawał faktycznie minimalnie mniejszą aberację na Księżycu, ale mogło to być subiektywne odczucie gdyż nie stały obok siebie - obserwacje w odstępie czasowym.

Miałem DO Extreme 15x70, w środku czysta itp. Obraz Ok. 

Potem miałem TS Marine 15x70 i jakoś bardziej pozytywnie zapamiętam TS 15x70. 

DO w dzień miała sporo AC.

Żałuję, że odsprzedałem TS, a  porównywałem bezpośrednio z Fuji 16x70  ;) Miałem obydwie jednocześnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyżej . 

Przerobiłem 15x70 DO i TS  .

Miałem dwie sztuki Fuji 16x70, ale...już po pierwszej sztuce doszedłem do wniosku, że ideałem dla mnie to np. Swaro 15x56 slc lub Meopta 15x56 ;-) CF to wygoda jednak. Nie dorobiłem się niestety. 

Szczególnie jeśli się chce wykorzystać sprzęt w dzień. 

Po latach testowania mój wniosek to

Parametry 7/8x42 + 15x56 to super parametry na dzień i noc. 

Wiem, typowo myśliwskie, ale coś w tym jest. Uniwersalizm  na pewno ;)  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, okroj napisał:

Jak to porównanie TS z Fuji zapamiętałeś?

Jasne . Bezpośrednio obok  miałem na statywach przy dobrym jesiennym niebie.

Już kiedyś pisałem gdzieś. 

 

Transmisja - taka jak w  Fuji. 

AC - w zasadzie podobna/taka sama. 

Punktowość - to zdecydowało dla Fuji, ale naprawdę minimum skrzenia gwiazd...na siłę chciałem uznać wyższość Fuji. 

Waga - plus dla Fuji. 

 

Dwa atuty Fuji, cena to przepaść ;) 

Acha i ER w TS dla mnie wygodniejsze. 

I jeszcze jedno, jednak sztuka Fuji miała brzydki paproch na obrzeżach pryzmatu...TS i DO były czyściutkie. Warto zajrzeć od strony obiektywów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki -w zasadzie to tylko ta waga mnie zniechęca.

Mieszkam pod Łodzią w Tuszynie.W łodzi chyba nie pomacam tej TS Marine 15x70.Tak jeszcze _ czy powiększenie ma przekłamane.bo w Fuji czuję że jest te 16x jak pamietam widoki z przekłamanego Celestrona Sky Mastera 15x70 coś 13,4x tak naprawdę .I to od razu zauważyłem-odczułem na samolotach.Pentax 20x60 tez podobno przekłamany i ma cos ok 18,2x. Tak dokładnie nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, okroj napisał:

Pentax 20x60 tez podobno przekłamany i ma cos ok 18,2x. Tak dokładnie nie pamiętam.

EdZ z CN obliczył, że Pentax ma ok. 19,1x. Dotyczy to starszej wersji 20x60 PCF WP II. Nie wiem jak wypada nowszy model.

Edytowane przez Niebieski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, okroj napisał:

W tej Łodzi nic nie ma z astro -masakra.Teleskopy pl w Warszawie w Google Maps wyświetlił mi się sklep rowerowy od ulicy.Na Grochowskiej 8b -tam sie wchodzi od podwórka?

Być może google jeszcze nie zaktualizowało map, dawniej sklep Teleskopy.pl mieścił się gdzieś indziej. Wejście jest od ulicy Grochowskiej.

Pod kątem obejrzenia i przetestowania sprzętu zdecydowanie wolę Deltę, która z kolei ma nieco ograniczony asortyment jeśli chodzi o lornetki (z siedemdziesiątek jedynie produkty DO i Celestrona).

Może warto wybrać się jeszcze do astroshopu, jednak nie byłem i nie wiem co znajduje się na stanie.

Edytowane przez daniel24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przypadkowo trafiłem na taką ciekawostkę:

 

https://www.cloudynights.com/topic/506907-ts-optics-15x70-must-read/

 

Mnie wciągneło :). Wydaje mi się, że wnosi trochę wiedzy. Mój zapał skromnego właściciela Minolty 10x50, na wieksze lornetki, osłabł. Może to jednak wyjatek?

TS Optics uważałem za solidną firmę, a ta lornetka była moją kandydatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej lornetce możesz mieć bubla, nieważne czy 10x50 czy 15x70.
TS, Delta, Omegon - wszystko jedzie z tej samej fabryki tylko z innym logo.
Jak coś nie tak - zwracasz do sklepu, masz 2 tyg. Przerabiałem wielokrotnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ta sama chińska  fabryka może dawać różne etykiety. Wiem też, że niemieca pozycja na rynku jest dużo mocniejsza, a TS OPTICS to w Niemczech taka nasza Delta Optics. Od dawna zastanawiam się co sie dzieje ze zwrotami?  :).Ten temat też przerabiałem.

Bardziej od prawd oczywistych zaciekawił mnie ten konkretny przykład.

Edytowane przez swnw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.