Skocz do zawartości

Misio na skale - Dusza w kolorze


mirekk

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Tayson napisał:

Nie odszumiaj ziarna które masz, tylko zastanów się skąd się wzięło i zaradź temu podczas środkowych etapów obróbki. 

Tak niestety za późno. Dwa dni siedzenia nad materiałem wystarczy. Przy następnym projekcie... :)

3 minuty temu, apolkowski napisał:

Jak mieszałeś składowe Ha, S2, O3  z R, G, i B? Nie chodzi mi o metodę tylko proporcje w kanałach RGB.

RGB to gwiazdki z fotometrią. Ha S2 O3 tak żeby wyszło ładnie. Wiadomo że SII i OIII są słabe w porównaniu do ha. Kanały te trzeba mocniej wydobyć co równa się szum. Najlepiej ha sprowadzić trochę w dół a słabe wydobyć. Cała zabawa = 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia uważam że źle podchodzisz do tematu. Trzeba katować to co się ma, a nie bujać w obłokach i myśleć ze kolejnym razem będzie lepiej. Masz material, sam wartościowe uwagi więc walcz. 

 

Będzie nowy obiekt, pewnie wydarza się INNE sprawy i nie ogarniesz znowu max możliwości, ponieważ pewnie znowu poczekasz do KOLEJNEGO kadru..... Ślepa uliczka. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Z mojego doświadczenia uważam że źle podchodzisz do tematu. Trzeba katować to co się ma, a nie bujać w obłokach i myśleć ze kolejnym razem będzie lepiej. Masz material, sam wartościowe uwagi więc walcz. 

 

Będzie nowy obiekt, pewnie wydarza się INNE sprawy i nie ogarniesz znowu max możliwości, ponieważ pewnie znowu poczekasz do KOLEJNEGO kadru..... Ślepa uliczka. 

Przekonałeś mnie że trzeba spróbować. Kolory mi się podobają ale z ziarnem jeszcze powalczę. Kurde tylko kiedy ten czas znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

no i bije przy okazji dzisiejszego Astrobina na głowę :laugh:

https://www.astrobin.com/63bx0j/?nc=user

 

 

Dzięki Bogdan, ale jeszcze jednak trochę brakuje :laugh:.

 

2 godziny temu, HAMAL napisał:

Świetnie wyszło :) mimo pewnych wad ma coś takiego w sobie ... oby tak dalej :)

 

Dzięki Hamal. Fajnie że zdjęcie, mimo oczywistych wad, wam się podoba. Zabawa i przyjemność z tego hobby jest tym większa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mirekk napisał:

Ponieważ podobno w tym sezonie rządzą mocne kolory :flirt:, to też nie chciałem odstawać od reszty :Astrobrać::laugh:.

 

 

Wal śmiało, podpowiadam kierunek - są już miszcze nad miszczami na tym świecie i necie :)

 

Siema

p.s.

Żeby nie było ... znalezione/cytowane na grupie astronomicznej na FB! Janusza Bańkowskiego (sic!) 4 lajki i serduszko :)

tyz_pinknie.jpg

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.