Skocz do zawartości

Prośba o pomoc


Krzysztof81PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,mam na imię Krzysztof (39lat) jestem ciężko i nieuleczalnie chory,moja obecna sytuacja finansowa nie pozwala mi na zakup nawet najtańszego teleskopu, czuję wstyd pisząc o tym ale boję się że zabraknie mi czasu na mozolne odkładanie nawet na najtańszy model, jeżeli ktoś ma wysłużony teleskop w jakimkolwiek stanie i zechciał by mi go przekazać za darmo lub drobną wpłatę to bardzo proszę o kontakt,od dziecka kocham astronomię i jest ona moim jedynym szczęściem w  życiu przepełnionym smutkiem

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już jakąś lornetkę, która nadaje się do obserwacji nieba ?
Jeśli nie, myślę, że mógłbym coś dla Ciebie znaleźć.

 

Także jeśli znalazłby się jakiś teleskop, mogę przekazać w zależności co tam do niego się może przydać:

- szukacz prosty 9x50 lub 8x50

- zoom Baadera Mark IV 8-24 mm

- okulary TS HR 5 mm, SW LET 28 mm

- barlow 2x GSO 2" ED

- nasadka kątowa lustrzana SW 2"

 

Jeśli się teleskop nie znajdzie, deklaruję 500 zł udziału w jego zakupie.

  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam montaż goto od maka 90

(Taki jak tu https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_35&products_id=4060&lunety=Teleskop Orion StarSeeker IV MAK 102 mm GoTo 13162).

 

Samego Maka już nie mam, a na tego newtona to za małe raczej. Jakby ktoś miał jakąś tubę do powieszenia na tym to oddam za darmo. Napisz skąd jesteś, to może da się zorganizować jakieś wspólne obserwacje. 

Edytowane przez rycesz
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę mam ciężko uwierzyć że ktokolwiek się odezwał, prawie się popłakałem! Ja mieszkam na górnym Śląsku a dokładniej w Świętochłowicach,a choruję na wrodzony ciężki niedobór wolnego białka s którego mam bardzo niski poziom,w odpowiedzi na pytania czy posiadam jakikolwiek teleskop , lornetkę lub montaż EQ muszę przyznać że niestety nie,kilka lat temu miałem newtona sky watchera 150/750 EQ 3 ale sytuacja finansowa zmusiła mnie do sprzedaży,a więc jakikolwiek sprzęt do obserwacji w nocy był by dla czymś naprawdę wielkim 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mareg napisał:

Wyślę Ci klasyczną lornetkę astronomiczną Nikon 10x50 EX ze statywem i adapterem.

O widzę, że kolega mnie ubiegł - zresztą Nikon 10x50 EX to bardzo dobra lornetka, a jeszcze statyw + adapter, tak więc wielki brawa dla kolegi Mareg

Ja w takim razie pakuję  i wysyłam symboliczny podarunek - takie dwie książki:

IMG_20201012_180103.thumb.jpg.e56ef6906b7245ec3ff846c5bd97a338.jpg

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, zrzucamy się, aby Krzysztof mógł odzyskać swojego SW 150/750 na EQ3-2 ?
Na teleskopy.pl jest dostępny od ręki za 1819 zł.
Jak uzbieramy deklaracji na 2 tysie, to Krzysztof podałby nam numer konta i każdy przelałby swoją deklarację.
Wtedy teleskop mógłby sobie zamówić sam.

Ja podtrzymuję swój udział 500 zł.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wy tak na prawdę ?! Nie mogę w to uwierzyć co czytam powyżej,ten newton którego kiedyś miałem był cudowny,wiem że są o dużo lepsze teleskopy,ale dla mnie tamten teleskop był spełnieniem marzeń,co do numeru konta to mogę go podać,nie widzę problemu również gdyby zamówił go ktokolwiek inny i wysłał mi go - bardzo szlachetna paczka była by dla mnie 

74 1020 2368 0000 2902 0614 3640

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w sumie było by najbardziej uczciwie uważam, jakoś źle się czuję z myślą o tym że ktoś wpłaci mi pieniądze, jeszcze kilka lat temu miałem dobrą pracę i nieźle potrafiłem zarobić (spawacz 135/136/141/111) i kiedyś było by nie do pomyślenia z mojej strony że nie dam sobie rady w życiu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba "kto proponuje, ten wykonuje".
Więc jeszcze dziś zamówię tego SW 150/750 na EQ3-2 z wysyłką od razu do Krzysztofa.
Kto będzie chciał partycypować w tej akcji, może deklarować swój udział.
Jest miejsce do 1300 zł, tj. cena teleskopu minus mój wkład 500 zł.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.