Skocz do zawartości
  • 0

Pierwszy teleskop do astrofoto


Redis

Pytanie

Cześć, 
Zastanawiam się nad zakupem dobrego teleskopu do astrofotografii. Mam doświadczenie z astronomią lecz bardziej w obserwowaniu DSów miałem teleskop 12" newtona firmy Meade . 
Zastanawiam się teraz nad zakupem dobrego teleskopu do astrofotografii do kwoty ok 3 do 4 tys zł. Chciałbym głownie robić zdjęcie DSów planet czasem też i księżyca.
Posiadam aparat Canon EOS 1000D zastanawiam się czy przy zakupie odpowiedniej przejściówki taki aparat będzie miał sens w astrofotografii czy muszę zaopatrzyć się w jakiś specjalistyczny aparat itd? 
Z góry dzięki za pomoc :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie ma takiego teleskopu, przykro mi. Astrofoto DS vs astrofoto planet i księżyca to kierunki wymagające zgoła innej optyki.

Zresztą teleskop to tylko kawałek układanki, masz już jakiś montaż na którym mógłbyś ten sprzęt powiezsić?

Chcesz pobawić się w astrofoto zacznij od obiektywów na np. Skyadwenturze.

pk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Redis napisał:

W takim razie byłbym bardziej skłonny do teleskopu wyłącznie do foto Dsów. Jeżeli chodzi o montaż nie posiadam aktualnie żadnego. 

Tylko widzisz to się trochę nie spina.

Jak chcesz robić zdjęcia DS'ów to wymagane jest długie naświetlanie. Żeby długo naświetlać, musisz mieć montaż. 

Także musisz tutaj myśleć kompleksowo, zdjęcia (zwłaszcza DS) robi zawsze najgorszy składnik zestawu. Możesz mieć kamerę za 100 000$, ale jak dołączysz do niej kiepski teleskop to i tak będzie kiszka.

Polecam poczytać forum, jest tutaj podobnych wątków setki. Bo póki co jesteś na najlepszej drodze żeby zmarnować te 3-4tyś.

I nie piszę tego żeby Ci dopiec, albo żeby Cię zniechęcić, ale nie chce żebyś popełniał błędy wielu użytkowników (w tym moje).

pk

 

btw

Ja zaczynałem od wielkiego montażu z wielkim astrografem do DS i świetną kamerą CCD. To jest na prawdę ciężkie do opanowania "na raz". 

Aktualnie jadę na zestawie cem25 + asi1600 + space cat od WO. Przyjemnie i spokojnie robię zdjęcia bez spiny.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.