Skocz do zawartości

Ganimedes - kilka szczegółów powierzchni


Przemo23

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Przemo23 napisał:

Udało się, przy minimalnym wyostrzaniu, uwidocznić kilka szczegółów na powierzchni największego księżyca Jowisza.

Ganymede_2020-09-15T20_35_37_LRGB.jpg.bcf750ea86ee6520f517e38022ee8215.jpg

No nie żartuj, że kilka szczegółów. Efekt końcowy, czyli ten na samej górze, pokazuje, że masz fantastycznie wyostrzający soft ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że masz obraz Ganimedesa w 100% tej wielkości przy takim zestawie. Czy to aby na pewno nie jest jakiś resize już?

Całość wygląda na mocno powiększoną abberację. Pewnie się mylę,  ale właśnie to mi przychodzi do głowy.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukasz83 napisał:

 

Sprawdziłem sesje i zapiski - 15 września, wyż w całej Polsce, seeing 8-9/10

 

Wielkie dzięki Mistrzu !
 

A ten niebieski w środku to troszkę rozjechane kanały ?
Pytam bo ja prosty wizualowiec jestem.
I drugie pytanie, a właściwie gorąca prośba: czy można by zobaczyć sam kanał L, najlepiej w jakimś powiększeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mareg napisał:

Wielkie dzięki Mistrzu !
 

A ten niebieski w środku to troszkę rozjechane kanały ?
Pytam bo ja prosty wizualowiec jestem.
I drugie pytanie, a właściwie gorąca prośba: czy można by zobaczyć sam kanał L, najlepiej w jakimś powiększeniu ?

 

Przy tej skali i na tak niskiej wysokości nad horyzontem to tam różne kolorowe historie mogą wychodzić (rozjechane kanały, dyspersja) - tym bym się jakoś szczególnie nie przejmował.

Przemo to doświadczony planetarny wyjadacz więc sądzę że podczas obróbki i ostrzenia doskonale i krytycznie ocenia co jest detalem a co artefaktem :)

 

Tak czy inaczej taki cel w tym roku to raczej mega hardcore, co innego za dwa lata. Wtedy to będzie Jowiszowe "eldorado", tak jak z Marsem w tym roku :D

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Piczu był dumny z podobnych obrazków, więc może coś w tym jest :uhm:

 

http://www.damianpeach.com/jup_misc.htm

Ten z metrówki jest całkiem, całkiem :)

http://www.damianpeach.com/picdumidi/j2017-06-10_21-42-00_IR_RGB_Ganymede_dplabel.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.