Skocz do zawartości

EQ6-R chrobotanie


Misza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem właśnie montaż EQ6-R SynScan (nowy od teleskopy.pl). Nie wiem czy jest to norma czy nie ale o ile na wszystkich prędkościach poza 9 kultura pracy na osi RA jest pod względem dzwięku bez zastrzeżeń , to gdy wybierzemy max prędkość (9) pojawiają się od czasu do czasu pojedyncze "chrobotnięcia". Czy orientujecie się może czy to norma ? Czy może jednak jakaś wada ? Dodam że montaż nie jest idealnie wyważony bo chwilowo nie mam takiej możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Misza napisał:

Witam, zakupiłem właśnie montaż EQ6-R SynScan (nowy od teleskopy.pl). Nie wiem czy jest to norma czy nie ale o ile na wszystkich prędkościach poza 9 kultura pracy na osi RA jest pod względem dzwięku bez zastrzeżeń , to gdy wybierzemy max prędkość (9) pojawiają się od czasu do czasu pojedyncze "chrobotnięcia". Czy orientujecie się może czy to norma ? Czy może jednak jakaś wada ? Dodam że montaż nie jest idealnie wyważony bo chwilowo nie mam takiej możliwości

Co znaczy chrobotniecia? Przy rozpedzaniu/ hamowaniu? Czy podczas przewijania na wysokich obrotach juz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak z zasilaniem? Używasz dołączonego do zestawu (jeśli jest?) czy innego? Często taki dźwięk chrobotania wydaje sam silnik krokowy, gdy gubi kroki.

Przyjrzyj się napięciu paska i osiowości silnik-zębatka jeśli da się ustawić.

Edytowane przez Renioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak silnik gubiący kroki - trzeba wyregulować docisk ślimaka i ślimacznicy i będzie po sprawie.

Wygląda na to, że teraz jest za mocno ściśnięte. Luzów pewnie nie ma ale opory za duże

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, na gwarancji - nie grzeb tylko odsylaj i niech Ci dadza nowy/wyregulują... Jezeli wczesniej nie regulowales docisku slimak-slimacznica to nie kombinuj. TymbRdziej, ze nie masz pewnosci ze to odglos gubienia krokow.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to prędzej "zwizualizowane" zakłócenia na zasilaniu (bez znaczenia), niż gubienie kroków. Ja bym zaczął od testów - jak goto trafia poprawnie i się nie rozjeżdża oraz tracking nie szarpie to raczej nic nie gubi i dźwięk to wyłącznie kwestia estetyki. Jak coś źle działa to wtedy można się zastanawiać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Misza napisał:

Ale którą śrubą ? Odsyłać średnio mi się chce... To wielkie bydle w dwóch wielkich pudłach przyszło. 

To dogadaj sie zeby teleskopy.pl ci zamowilo.kuriera i powtorze - nie grzeb. Praca z nowym montażem ma byc czysta przyjemnoscia a nie zadtanawianiem sie czy chrobocze gubiacy kroki silnik czy co innego. Wszyscy Ci tu dadza zlote rady, pokrec tym, poluzuj to i skonczy sie rozregulowaniem. Zrobisz jak bedziesz uważał 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kirien napisał:

Praca z nowym montażem ma byc czysta przyjemnoscia a nie zadtanawianiem sie czy chrobocze gubiacy kroki silnik czy co innego. Wszyscy Ci tu dadza zlote rady, pokrec tym, poluzuj to i skonczy sie rozregulowaniem. Zrobisz jak bedziesz uważał 

Przecież montaże SW są skręcane na pałe i z natury rzeczy wymagają regulacji użytkownika. Wymiana na inny egzemplarz może pomóc tylko jeśli będziemy mieć szczęście i trafimy na przypadkowo lepiej skręcony. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, delaa napisał:

i po ciemku.

Nie zawsze, to troche krzywdzace zalozenie. Ostatni heq5 ktory dostale ze swiezej dostawy byl ladnie wyregulowany. Ma juz nowe nieinwazyjne siodelko jak w neq6 i ciche silniki jak eq6r - odpada koniecznosc paskowania z tytulu halasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, delaa napisał:

No to się ciesz! Obserwuj rób zdjęcia;-)

Krzywdzące dla kogo bo nie wiem?

Masz znajomych, kogoś z rodziny kto tam pracuje i dba o QC ? ;-)

Pozostawiam bez komentarza.

A autorowi watku radze uzbroic sie w cierpliwość i skorzystać z gwarancji zeby nie dolaczyl do grona sfrustrowanych posiadaczy nowego sprzetu. Olek Kacz napewno zachowa sie ok i pomoze.

Edytowane przez Kirien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.