Skocz do zawartości

Kilka pytań o Canona 1200d


Kapitan Cook

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od roku użytkuję zmodyfikowanego Canona 1200d. Przez ten okres czasu mniej więcej wiem co potrafi jego matryca. Natomiast mam kilka pytań do bardziej zaawansowanych użytkowników.

 

- Czy jest sens palenia większej ilości klatek ? Może coś robię źle ale po przekroczeniu jakiejś ilości , powiedzmy 30-40, ja nie widzę większej poprawy. Zaszumienie na jednolitym tle podczas wyciągania staje się bardzo widoczne ile bym klatek bym nie dał.

 

- Jakie ISO stosować - Ja przez ten czas stosowałem różne wartości 400,800 i 1600. Czasy trwania 120s, max do 3 min (Star Adventurer). Najczęściej ISO 800, ostatnio 400 - dla zachowania koloru gwiazd.

Ale ostatnio myślę czy może ISO 1600 bądź nawet 3200 dałoby lepsze rezultaty, ponieważ wydaje mi się że przy niższych wartościach ISO stack szybciej się uśredni, i nic dalsze palenie klatek nie da. Dla przykładu aby otrzymać podobny szum na stacku stosując ten sam czas 50 klatek , ISO 400 - ciemniejszy stack po wyciąganiu tło zaczyna się psuć vs 200 klatek , ISO 1600 (każda klatka jaśniejsza i z większym szumem) - jaśniejszy wyjścowy stack - brak potrzeby aż tak mocnego wyciągania.

 

- Czy Darki coś dają w tym aparacie ? Wczoraj zrobiłem kilka stacków , w końcu dopasowując dokładnie temperaturę Darków do Lights i jak dla mnie to tak jak był szum od pewnego momentu tak nadal pozostał, jego struktura także bez zmian.

 

Dziękuję za odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adam87 napisał:

Czy Darki coś dają w tym aparacie ? Wczoraj zrobiłem kilka stacków , w końcu dopasowując dokładnie temperaturę Darków do Lights i jak dla mnie to tak jak był szum od pewnego momentu tak nadal pozostał, jego struktura także bez zmian

Darki służą tylko do usuwania złych pikseli (hot, cold i dead) i mają własny szum który uśredniamy tak jak lighty. A do usuwania szumu robimy dużo lightów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej całej alchemii robienia i opracowania materiału ( dla mnie nie do ogarnięcia ) - pytanie do  Adam 87 :

wyłączasz live view w czasie eksponowania ?  Chodzi o to, że aparat/matryca się grzeją - nie tylko z powodu

live view - nie ma chłodzenia . To też może jest problemem w Twoim przypadku.

 

Szkoda, że nie masz możliwości porównania materiału bez i z chodzeniem body Canona 1200 d.

" Lodówkę " na takiego Canona , firmy Geoptik , mam  - nawet na sprzedaż .  Ale  kłopot  z wypróbowaniem, z racji

miejsc pobytu i aktualnej pogody .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zbignieww napisał:

W tej całej alchemii robienia i opracowania materiału ( dla mnie nie do ogarnięcia ) - pytanie do  Adam 87 :

wyłączasz live view w czasie eksponowania ?  Chodzi o to, że aparat/matryca się grzeją - nie tylko z powodu

live view - nie ma chłodzenia . To też może jest problemem w Twoim przypadku.

 

LV wyłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.