Skocz do zawartości

Klasyczna Ameryka


Lukasz77

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marvaz napisał:

Naprawdę lubię to ''mordercze'' połączenie pełnej klatki z jasna optyka i dobrym niebem. Moglbys chociaz raz naświetlić ze cztery godziny ,żebym się lepiej poczuł ;)

Fajna fota :)

Jeśli robił zdjęcia na f/3.5, to średnica czynnej apertury wyniosła ok. 114mm. Widocznie przy  ognisowej 400mm i takiej aperturze nie ma sensu naświetlać dłużej (i to z założonym filtrem LP).

 

Wszyscy jakby zapominają o tym, że oprócz czasu naświetlania równie ważna jest apertura. Myślę, że @Lukasz77bez filtra mógłby skrócić czas naświetlania do wartości między 30-45s, a i tak zebrałby w 90 min. wystarczająco dużo materiału do uzyskania dobrego zdjęcia. 

 

Obserwując dokonania @Lukasz77z obiektywem Canon 400mm f/2.8 dochodzę do wniosku, że również w astrofoto "apertura rządzi". A to canonowskie szkło - jak dla mnie - wymiata. Brawo @Lukasz77!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to żeby krytykować, taki sposób przedstawienia tego obszaru jest OK, to w końcu licentia poetica. 

Ale coś mi umyka, może zbyt mocno zrobione wyostrzenie, ale na pewno nie pasuje mi aż takie nasycenie czerwienią. Ta czerwień jest moim zdaniem trochę za jasna, za mało w niej tajemnicy.

Ta część po przekątnej w prawo i w górę bardziej mi leży. 

Można mnie całkiem zignorować, ja nie robię astrofotografii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marvaz napisał:

Naprawdę lubię to ''mordercze'' połączenie pełnej klatki z jasna optyka i dobrym niebem. Moglbys chociaz raz naświetlić ze cztery godziny ,żebym się lepiej poczuł ;)

Fajna fota :)

Dzięki!

Godzinę temu, Robson_g napisał:

Co to za IDAS LP Eos? 

Mam taki IDAS Filtr LPS-D1 Canon EOS FF poszukaj sobie w necie.

 

44 minuty temu, tomchm napisał:

Jeśli robił zdjęcia na f/3.5, to średnica czynnej apertury wyniosła ok. 114mm. Widocznie przy  ognisowej 400mm i takiej aperturze nie ma sensu naświetlać dłużej (i to z założonym filtrem LP).

 

Wszyscy jakby zapominają o tym, że oprócz czasu naświetlania równie ważna jest apertura. Myślę, że @Lukasz77bez filtra mógłby skrócić czas naświetlania do wartości między 30-45s, a i tak zebrałby w 90 min. wystarczająco dużo materiału do uzyskania dobrego zdjęcia. 

 

Obserwując dokonania @Lukasz77z obiektywem Canon 400mm f/2.8 dochodzę do wniosku, że również w astrofoto "apertura rządzi". A to canonowskie szkło - jak dla mnie - wymiata. Brawo @Lukasz77!

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukasz77 napisał:

Ja tego filtra szukam od dłuższego czasu. Jest problem z jego dostępnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lukasz77 napisał:

A widać szum?

Zdjęcie super. Mniejsza o szum. Przy wyższym ISO traci się na zakresie dynamicznym. Nie jestem ekspertem ale kilka źródeł sugerowało, że lepiej jest podbijać mniejsze ISO w procesingu. Dla mnie się to sprawdzało.

 

http://dslr-astrophotography.com/iso-values-canon-cameras/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.