Skocz do zawartości

Melotte 15 w sercu Mgławicy (SHO)


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

Znakomite.

Jak zwykle najwyższy poziom!

 

12 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

  Nie można powiedzieć, że wszystko jest już dopracowane na tip top bo jednak problemy techniczne to nieodłączna część takich przedsięwzięć....

 

Nic już nie kombinuj, nic nie zmieniaj tylko naświetlaj, naświetlaj i naświetlaj....

 

 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wessel napisał:

Soczysta sztuka :) Trzymasz poziom...

Takie trendy mody astrofoto w tym roku :D

14 godzin temu, kubaman napisał:

Przepiękne. Jedynie magentowe gwiazdy mi nie leżą.

Też do końca mi nie leżą ale w sumie prawie nie balansowałem kanałami w tym zdjęciu więc postanowiłem zostawić trochę i tej magenty jak się już złapała :emotion-5:

Powiedzmy, że to taki zaakceptowany produkt uboczny tej obróbki.

Godzinę temu, mack_mnk napisał:

To się nadaje na obraz na ścianę, serio :) 

Wystarczy zaledwie na nieduży obrazek niestety jeśli chodzi o rozdzielczość tej kamery lub na kilkudniowa tapetę komputera :D

 

Dzięki wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co pozytywne zostało już powiedziane. Brawo.

 

Myślisz że dużo zyskałeś palac po 20min wodór? Czy to pomogło pociągnąć mocniej ciemniejsze partie (np dół) zdjęcia? 

 

Możesz pokazać siarkę? Surówkę po rozciągnięciu, bez obróbki. Dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, isset napisał:

 

Dobre :D 

 

Powiedzcie, czym są te obiekty? Tu rodzą się gwiazdy, czy po prosty jakieś "dżety"? Skąd akurat takie formy materii?

 

Zrzut ekranu 2020-10-19 o 08.14.48.png

 Tutaj ewidentnie ktoś pokazuje środkowy palec wścibskim podglądaczom :haha:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tayson napisał:

Wszystko co pozytywne zostało już powiedziane. Brawo.

 

Myślisz że dużo zyskałeś palac po 20min wodór? Czy to pomogło pociągnąć mocniej ciemniejsze partie (np dół) zdjęcia? 

 

Możesz pokazać siarkę? Surówkę po rozciągnięciu, bez obróbki. Dzięki. 

Zwykle Tomek palę 30 min. To nie przeszkadza tej kamerze. Przy 37x20min klatkach nie miałem problemów w wodorze i całość ciągnąłem zasięgowo równomiernie bez selekcji na obszary jedynie ostrzenie zastosowałem obszarowo. Do wodoru nie wykonałem również żadnego odszumiania.

Co do długości klatek wodoru 20 min i siarki 15 min to skróciłem je trochę ze względu na pogodę, która była wtedy bardzo niestabilna oraz wiatr. Lepiej w tym wypadku robić nieco krótsze  klatki aby w razie problemów nie stracić za wiele ekspozycji.

Do tego doszły nam problemy sprzętowe z którymi dzielnie i skutecznie walczył Jacek Pala. Jeszcze raz wielkie dzięki Jacku :notworthy:

Poniżej Tomek masz SII stack 45x900s w EZ Soft Stretch bez dalszej obróbki:

SII_EZ-Soft-Stretch.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Fajnie widać, jak niektóre gwiazdki zmieniają rozmiar. Bez składania koloru można się domyśleć jaki wyjdzie finalnie. 

 

Za to w siarce niektóre pyły stają się przezroczyste. 

Można by pomyśleć, że warto zmniejszyć tlenowe gwiazdki i wszystko wyjdzie ładnie, może i tak ale ja nie stosuję masek na gwiazdy i zawsze wyciągam je równo z mgławicami. To mi bardziej pasuje i naturalnie wygląda :-) Chodzi mi również zawsze o kolory gwiazd pochodzące z narrowbandu i to ostatnio mi się nawet udaje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.