Skocz do zawartości

Ja już nie mam pomysłów- pomocy!


Antek Staszewski

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, flamezz napisał:

nie ma szans zeby to wyszło

Dobrze że nie wiedziałem o tym ;-) Taira też miałem na SWSA i też robiłem zdjęcia ;-) bylejakie ale robiłem o takie ;-) chyba nawet Canonem 1200 ... 
 

5948fb50d8196_lessred.jpg.25319ac81da2626de84cc53c13a39de3.jpg

Edytowane przez delaa
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Tuvoc napisał:

Tu nie ma nic więcej do komentowania - Panie HEQ5 to jest montaż pod taki zestaw, a nie to.

Gdybym tylko miał budżet...

9 minut temu, delaa napisał:

przy tym klinie nie powinno się oddychać.

Jestem tego świadomy, ale nie mam nic innego. W sierpniu zamówiłem nowy klin, ale było to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yakson napisał:

spróbuj klina od chińczyka Hercules Stronghold i nogi z Heq5, jeśli masz stałe stanowisko fotograficzne pomyśl o wkopaniu i wypoziomowaniu np bloczków fundamentowych.

Myślisz, że nowy klin rozwiąże problem? Testowałem już inny klin, raz zastosowałem nawet montaż paralaktyczny bez napędu jako klin i niestety nie pomogło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś czy nie poluzowała C i się delikatnie śruba trzymająca doveteil z głowiczką? Ja największy progres uzyskałem wymieniając nogi z aluminiwego statywu pod teodolit na nogi z eq5 i utwardzeniu podłoża, zdjęcie jeszcze ze starym klinem, w trakcie sesji z kabelkami mam porządek tutaj zestaw był w przygotowaniu.

WhatsApp Image 2020-10-18 at 22.52.52.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie podobne problemy z dryftem. Na razie moje obserwacje zdają się potwierdzać, że dryft pojawia się gdy cel jest wysoko nad horyzontem. Będę próbował zmienić trochę rozłożenie masy i zaburzyć równowagę delikatnie większym obciążeniem po stronie wschodniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, apolkowski napisał:

Sorry za to pytanie, ale czy napewno masz ustawioną dobrą prędkość prowadzenia?

raczej ma dobrą, zła prędkość dałaby dryf w RA

 

4 godziny temu, Antek Staszewski napisał:

Na 90% nie jest to dryf spowodowany złym ustawieniem na Polarną, bo ustawiam z sharpcapem.

To wygląda jak błąd polarnej, chociaż... dość spory :) Dec przecież Ci nie odjeżdża bo jest nieruchoma.

 

Spróbowałbym innej metody ustawienia na polarną albo zwróć uwagę czy nie robisz czegoś inaczej od jakiegoś czasu.

Parametry miejscówki masz wpisane poprawnie?

 

2 szybkie i tanie metody tuningu Twojego setupu: kable poprowadzić tak jak Hamal pokazał na zielono + sztywne mocowanie guidera.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Behlur_Olderys napisał:

Czy dryf występuje dla wszystkich deklinacji, czy - być może - jest gdzieś gorszy, gdzieś lepszy?

To po pierwsze.

Po drugie: czy dryf jest taki sam gdy robisz coś w południku i dokładnie na wschodzie / zachodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, yakson napisał:

sprawdzałeś czy nie poluzowała C i się delikatnie śruba trzymająca doveteil z głowiczką? Ja największy progres uzyskałem wymieniając nogi z aluminiwego statywu pod teodolit na nogi z eq5 i utwardzeniu podłoża, zdjęcie jeszcze ze starym klinem, w trakcie sesji z kabelkami mam porządek tutaj zestaw był w przygotowaniu.

WhatsApp Image 2020-10-18 at 22.52.52.jpeg

O Panie! Guider w gorącej stopce...

Jeszcze więcej zyskasz: guider zainstaluj na dovetail side by side, dodanie oryginalnej rozporki do nóg eq5, maksymalne złożenie nóg - wiem że wtedy niewygodnie ustawia się na biegun, ale zyskasz na sztywności statywu 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak to się zastanawiam jak w ogóle tak skonfigurowany setup da się wyważyć... a zdaje się że to ma znaczenie dla tak przeciążonego montażu. Totalny brak symetrii obciążenia, no i ten guider na stopce... kolega hazardzista :) Do tego wiszące kable i brak zabezpieczenia statywu. Świetny przykład jak NIE NALEŻY się bawić.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Tayson w tym nic śmiesznego. 

 

Ty to 

 

1 godzinę temu, wessel napisał:

Świetny przykład jak NIE NALEŻY się bawić

czytasz "zrób coś z tym zestawem"

 

Ktoś inny to czyta " masz beznadziejnie poskładany zestaw" włącza mu się proces negacji "wiem przecież co robię, mam dobry zestaw" a skoro tak, nie ma czego zmieniać prawda ?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antek Staszewski dlaczego nie montujesz taira na oryginalnym rotatorze Sky Watchera? Ta głowiczka kulowa ugina się od patrzenia.

Druga sprawa to jeżeli masz przejściówkę M42 na 1.25" mógłbyś zrzucić ten szukacz na opasce, wsadzić kamerkę guidującą w obiektyw i sprawdzić jak S.Adventurer radzi sobie z samym obiektywem.

Jeżeli jakość prowadzenia będzie Ciebie satysfakcjonowała - kombinuj z jakimś mikrusim guiderem zamocowanym do dovetaila od strony pręta przeciwwagi. Coś w stylu drukowanych guiderków Wessela.

swsa1.jpg

Edytowane przez bartolini
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HAMAL napisał:

Nie ma Tayson w tym nic śmiesznego. 

 

Ty to 

 

czytasz "zrób coś z tym zestawem"

 

Ktoś inny to czyta " masz beznadziejnie poskładany zestaw" włącza mu się proces negacji "wiem przecież co robię, mam dobry zestaw" a skoro tak, nie ma czego zmieniać prawda ?

Zapłakałem nad strasznym losem biednego autora ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.