Skocz do zawartości
  • 0

Patryk Zubała

Pytanie

Ile ludzi tyle opinii... 

A więc witam i proszę o waszą pomoc! Szukam sprzętu do astrofotografii, do tej pory bawiłem się samyangiem 135mm z nikonem d750 mod na montażu heq5 pro, teraz szukam „większego” „grubszego” sprzętu który nada się na mój montaz heq5 pro...

mowie tutaj o tubie razem z guiderem oraz kamerka do guidingu (chyba dobrze to napisałem haha) 

problem w tym ze nie wiem jaka tube wybrać, przeglądając różne sklepy typu astroshop/deltaoptical/teleskopy natknąłem się na tyle sprzętu że aż nie wiem co wybrać, wiadomo gdybym miał dość duży budżet to wybrałbym jakieś apo No ale każdy wie ile to kosztuje, jak już mówimy o budżecie to chce wydać na cały sprzęt (tuba z korektorem komy lub flattenerem, przejściówką z m48 na nikon-f, guider razem z kamerką) max 5000zł, jeśli czegoś nie dopisałem to proszę mnie o tym poinformować ponieważ jedyne co mam to ten sprzęt który podałem na samej górze...

Do szerokich kadrów mam tego samyanga więc tubę chciałbym przeznaczyć do głębszych obiektów, celuje raczej w dłuższe ogniskowe typu +700mm/800mm, i to jest jedyny wymóg...

nie znam się zbytnio na sprzęcie i nie przeglądam rynku wiec celuje w coś co jest warte swojej ceny, stosunek cena do jakości ma być jak najlepsza, bardzo o to proszę.

znajdzie się coś na prawdę ciekawego? Jeśli chodzi o mój budżet to jest on w dosłownym tego słowa znaczeniu maksymalny, nie chce go przekraczać, jeśli będzie taniej to również będzie sztosik.

Na koniec bardzo proszę o pomoc i bardzo za nią dziękuję! 

Edytowane przez Patryk Zubała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
8 minut temu, MateuszW napisał:

Jaka skala poniżej 1"? Przecież przy ogniskowej max 800 mm mamy skalę 1,55"/pix. Ten Nikon ma duży piksel 6 um.

 

Zapominacie o bardzo ważnej rzeczy - ten teleskop nie obsłuży FF, czyli pół matrycy Nikona będzie zmarnowane. Tak samo jak każdy newton SW z korektorem MPCC.

Tanim teleskopem, który obsługuje FF jest np TS 65Q, ale jak rozumiem dla autora tematu to za mała skala. Z większych raczej też głównie refraktory wchodzą w grę, raczej trudno będzie o newtona z korektorem do FF poniżej ceny dobrego samochodu :) No albo pogodzić się ze stratą dużej części matrycy.

Dokładnie to napisałem powyżej. No ale koledzy tu " z problemami" focą .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W porzadku, skoro nie ma tuby która spełnia moje oczekiwania to jaka tuba w tym budżecie (oczywiście odliczając zestaw do guidingu) jest na prawdę warta uwagi i jest na pełną klatkę? Już nie patrzmy się na wymiary, tylko po prostu teleskop to teleskop tylko ze pod pełna klatkę i da na prawdę faje efekty (wiadomo, jeśli chodzi o efekt końcowy to ode mnie zależy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.