Skocz do zawartości

PAX - Panowie. PAX.


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czasy mimo ze kapitalistycznie to się zmieniają. Na rynku są w zasadzie w większości firmy prywatne. Jest duża konkurencja nie tylko polegająca na lepszych cenach. Ja widze pewną prawidłowość, że coraz większe grono potencjalnych nabywców dóbr, że tak powiem, stawia na profesionalną i rzetelną obsługę. Firmy które charakteryzują sie nagannym wizerunkiem tracą a zyskują te które dbają o wizerunek. Ja działając w swojej branży usług widze ile firm ledwo zipie bo wychodzili szefowie z założenia, że zawsze będzie dobrze.

Więc zmienia sie Panowie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, teraz juz nie wystarczy po prostu sprzedawac. Czasy spontonu w handlu juz minely bezpowrotnie. Jezeli ktos nie potrafil sie wyszkolic, zreformowac, to jego dni sa policzone. Nie jest w stanie konkurowac z menadzerami z kasa, wiedza, przygotowaniem zarowno handlowym jak i marketingowym. Dzisiaj w wiekszosci biznesow nie da sie zaczac od "garazu". No chyba ze ma sie genialny, niszowy produkt i wielka determinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie firmy mogą się też łączyć i niektore problemy znikają, he he. :szczerbaty:

 

Wiesz co, do tego tez trzeba "dorosnac". Jakis czas temu negocjowalem z pewna mala firma programistyczna. Pomysl polegal na tym, aby dwie male polaczyc, zrobic wieksza i wprowadzic jako outsourcing do duzej spolki. Niestety ambicje, upor, glupota doprowadzily do tego, ze zrobilismy to z kims innym. Efekt taki, ze jedna firma sie rozwija, druga jest u kresu wytrzymalosci. Jak to mowia, lepiej miec 10% w czyms co jest duzo warte, niz 100% w zerze. Ale tak jak mowilem, do tego trzeba po prostu "dorosnac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, do tego tez trzeba "dorosnac". Jakis czas temu negocjowalem z pewna mala firma programistyczna. Pomysl polegal na tym, aby dwie male polaczyc, zrobic wieksza i wprowadzic jako outsourcing do duzej spolki. Niestety ambicje, upor, glupota doprowadzily do tego, ze zrobilismy to z kims innym. Efekt taki, ze jedna firma sie rozwija, druga jest u kresu wytrzymalosci. Jak to mowia, lepiej miec 10% w czyms co jest duzo warte, niz 100% w zerze. Ale tak jak mowilem, do tego trzeba po prostu "dorosnac".

W tym cała sztuka niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No cóż Adamie sądząc po twoim wielkim i "serdecznym" zaangażowaniu w wątek, jako "rasowy" kapitalista pracujący w dochodowej agencji reklamowej zapewne szykujesz nam jakąś ciekawą niespodziankę wiążąca się z wyjściem z Rady która wiązała Ci zapewne ręce i nie pozwalała na dalszy rozwój twoich planów, czekamy, odsłoń karty a ocenimy Cię tymi samymi krytetraimi którymi teraz Tu oceniasz innych oraz spojrzymy na twoje dotychczasowe postępowanie w zupełnie nowym świetle B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.
No coz, kupilem pakiet konktrolny w pewnej, znanej miedzynarodowej firmie. Niedlugo dowiesz sie o szczegolach!

Czyli businesowe przeczucie mnie nie zawiodło i tym razem, czyli niebawem przywitamy nową firmę na polskim rynku astro, sprawdza się stare porzekadło, gdzie wydaje się że nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o duże pieniądzę :banan:

 

Pakiet kontrolny... Busines przez wilkie "B" ładnie to brzmi w zapowiedziach, zobaczymy jak Ci się to przełoży na zyski Netto w tej specjalistycznej branży :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Czekam teraz na ruch Adama a powiedziane zostało chyba już dosyć z obu stron aby dać myślącym na zastanowienie się i nie ma tu co więcej komentować :Beer:

 

Ps. Jednego możemy być pewni, znając Adama, jego aspircje i możliwości kreatywne to będzie zapewne busines na kosmiczną skalę B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkludując można mieć klijenta w d... pod warunkiem, że d... stawia kawe, rozdaje długopisy i zapalniczki z logo firmy oraz daje 10% rabatu  :banan:

 

I to mi sie bardzo podoba, mogla by tez nosic kamizelke ze zlotymi guzikami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, kupilem pakiet konktrolny w pewnej, znanej miedzynarodowej firmie. Niedlugo dowiesz sie o szczegolach!

 

Łukoil? A może Gazprom? Nie tylko Janusz umiera z ciekawości, więc mów szybko wszystko, jak na spowiedzi :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, nie sadzilem ze wszystko co sie napisze w internecie od razu moze byc brane za pewnik. Tekst o jakis "ukrywanych kartach", biznesach astro, rozbawil mnie tak bardzo, ze nie moglem sie powstrzymac :) Janusz, kto jak kto, ale ze ty wierzysz w takie bzdury? Naprawde, dawno sie tak nie usmialem. Tak, kupilem sobie takahashi, a co? Lukoil tez...

Wierzysz?

 

Ludzie, co wy jeszcze wymyslicie? Za jeden mail z pytaniem do WO posadza mnie sie w ciagu kilku dni o:

 

1. zatrzymanie ekspansji WO w polsce. Podobno Astrokrak nie dostanie przedstawicielsta, bo ja... itp. itd.

 

2. jakies mega powazne biznesy na rynku sprzetu astro w polsce.

 

Ja pytam, czy ktos sie z ... na lby pozamienial? To jakas tragikomedia. Sorry, ale nie wiedzialem, ze jestem taka gruba ryba w rynku astro, aby dyktowac relacje na rynkach miedzynarodowych. Komedia :)

 

Co ty Janusz jeszcze wymyslisz?

 

PS. Moze chociaz ja sie dowiem, co za inwestycje mam zrealizowac w dealerskim swiecie?

 

PS2. Jezeli juz sobie mowimy o marzeniach, to nie jest tajemnica ze od 2 lat chodzi mi po glowie dzialalnosc informacyjna. Nie raz pisalem, ze chcialbym wydawac cos w stylu s&t w pl (mozna sprawdzic w archiwum). Ale zeby bawic sie w dealerke? Tego jeszcze nie grali. Rozumiem, ze to ma byc akcja zaszumiania informacji - cos ala asystent/szpieg posla Gruszki? :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zaraz Janusz swoim zwyczajem odwróci kota ogonem i zrobi z tego żart, że wszyscy dali się nabrać na jego żart.

 

Ale ja się też nieźle uśmiałem jak to przeczytałem, w ogóle w całym tym wątku co kolejna wypowiedź Janusza to kupa śmiechu :Loveit::Loveit::Loveit:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że się co niektórym ludziom w dupach poprzewracało. Sorry za takie słownictwo ale nie wiadomo czy śmiać się z tego czy płakać bo cała sytuacji wygląda z zewnątrz komicznie. :szczerbaty: Aż mi się nie chce zastanawiac nad tym co sobie pomyśli nowy user astro-forum. Wchodzi a tu bajzel, obelgi, wyzwiska, afery, komisje śled... ups... chyba się lekko zapędziłem :Boink: Zastanawiam się czy takie zachowanie nie jest w mentalności nas Polaków... bo to co dzieje się na scenie politycznej wchodzi teraz do folkloru innych dziedzin życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno poszedł do kosza post , w którym podważyłem moralne prawo rządu izraelskiego do reprezentowania pomordowanych Żydów . Pewnie w imię poprawności i obłudy . Nie wypadało tak pisać . Tutaj zaleciłbym tą samą terapię . :Beer::Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.