Skocz do zawartości

PAX - Panowie. PAX.


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

Poprostu zjadło mi "czy" - wyszedłem z forum i zniknęła mi możliwość edycji (nie pierwszy raz).

 

Przepraszam Panowie moderatorzy. Chciałem dopisać do ostatniego postu bo nawet miałem aktywną możliwość edycji niestety wywaliło że nie mam uprawnień do edycji mojej wiadomości.

 

Mario, tak to jest ustawione, możliwość edycji postów istnieje przez kilka/kilkanaście minut od jego napisania. Była kiedyś dyskusja na forum na ten temat i taka zapadła decyzja, moim zdaniem słuszna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisławie, a czy organizowanie zlotów pod patronatem Forum czy użyczanie sprzętu do testów porównawczych nie jest formą wspierania działalności Astroforum.

Przepraszam, że pytam

A co takiego dałeś do testów?

Miałeś dać do testów Oriona 80ED

i nigdy nie dotarł? to jest wspieranie AF? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie planuję zakupy i bez kozery i oglądania się na to co napisałem powyżej zerknę do Astrokraka. Jak towar i cena będzie cacy to dokonam zakupu. Jak mnie nie obsłużą to się nie zmartwię - jak napisałem mam to w szanownym poważaniu i pójdę gdzie indziej. Nie spodziewam się cieplutkiego przyjęcia tylko załatwienia sprawy w danym sklepie. Swoje zdanie mam i już. A co - nie wolno mi?! Pozdro dla astrobraci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie każdy sobie sam musi wyrobić zdanie co , gdzie i za ile kupuje . Zgadzam się że czytanie tego forum pomaga , ale nic tak nie uczy jak własne doświadczenia . Zgadzam się że czasami to boli ale tak ma być . To musi boleć !

Osobiście w Astrokraku kupiłem 2 okularki Soligora i barlowa . Cena była OK , sprzęt także tylko ... czas realizacji. Zamawiałem około 20 lipca 2003 towar dotarł w połowie ... września 2003 ! Ominęła mnie Wielka Opozycja Marsa i nie powiem żebym był z tego zadowolony.. Z drugiej jednak strony nie anulowałem zamówienia i nie kupiłem w innym miejscu więc do nikogo pretensji mieć nie mogę . Dla mnie układ (poza czasem dostawy ) był czysty - Janusz "dał" mi towar i dostał za to pieniądze ja też mam co chciałem . Bez łaski i innych takich - jest usługa i są za to pieniądze ! Nie mówię , że nic już nie kupię w Astrokraku - cały czas marzy mi się "coś większego" i na pewno zamawiając sprzęt wezmę te doświadczenia pod uwagę . W taki oto sposób zakup pierdołek za 300 zł może mieć odbicie w innym zamówieniu już za , powiedzmy 2000zł ( chciałbym hehe ) Pamiętajmy jednak , że odpowiedni upust w cenach może skutecznie wyleczyć złe wspomnienia i o to chyba chodzi !

PS

Dużo bym dał , żeby ładna pogoda utrzymywała się tak długo jak ta zamieć na forum !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wesprę to co napisał Jesion. Tez uważam że działy producenckie powinny działać jako link-zbiór odniośników i tyle. Rada nie jest od tego żeby prostować błędne informacje firm handlujących i bawić się w stróża i moderatora. Tam gdzie kasa tam zaczynają się konflikty. Ta strona z założenia jest forum amatorskim z wymianą doświadczeń userów. O ile część firm zachowuje tzw. zdrowy rozsądek ograniczając się do informacji rzeczowej, sprawdzonej i konkrej to częśc niestety nie dorosła po prostu do takiej formy marketingu z dystansu i z chronicznym brakiem wyczucia wchodzi na czyste podwórko które my kolejny raz zamiatamy co jest nużące i w kłopotliwe. Są ludzie którzy nie potrafią się uczyć na błędach i dają za przeproszeniem cztery litery nawet w przewidywalnym interwale czasowym hehehe.

Nie wiem być może powinniśmy strony producenckie ograniczyć do właśnie linków informacyjnych. Niestety przypomnę co młodszym (w sensie stażu na forum) koegom, że kwestia tzw. kryptoreklamy była nieraz powodem bardzo poważnych konfliktów i na tym i na innych forach od teleskopów.pl począwszy.

Z drugiej strony takie wydarzenia jak z WO powinny nauczyć wiele i nas i sprzedawców. To już nie jest czas w którym można klientowi wcisnąć banialuki. Rynek zapełnia się, mamy soligora, vixena, celestrona, meade'a, W.O. (kolejność przypadkowa hehehe). Sprzedać można te produkty jeśli informacja dla klienta będzie typu: cena tyle i tyle, dostawa w takim a takim czasie, są lub nie ma na magazynie itp. Ja nikomu źle nie życzę tylko ta denerwująca niesolidność. Tajemnica niech pozostanie czemu niektórzy sami sobie szkodzą, niemal na własne życzenie. Zawsze mnie to zadziwia-ale co tam-nie moja kasa, nie moja sprawa.

Nie zarzekam się że nie kupię niczego w A,U,DO, itp. Czekałem z rok na ortho, a przynajmniej na odpowiedź w tej sprawie i OLAŁEM sprawę jak wielu klientów oczekujących w nieskończoność na akcesoria a nawet ...całkiem spore telekopy w które włożyli i zamrozili na dłuuuuuuuugo spore środki finansowe.

Czeski film tylko nikt poza małymi grupkami preferujących odekwatne do sytutacji słownictwo idiomatyczne (k... no ile można czekać?!!!) się publicznie nie wypowiada. Nie wypada? No to zacznie wypadać już niedługo poniewaz jest już wiele aternatywnych miejsc zakupu i maxyma klient nasz pan zaczyna obowiązywać.

 

Wszytkim sprzedawcom życzę szerokiej oferty i wielu zadowolonych klientów.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy upubliczniać prywatnej korespondencji, myślę jednak że w tym wypadku autor nie miałby nic przeciwko temu, gdyż jest to informacja ogólnie dostępna:

 

.........

By the way for your info, we now have an official dealer in Poland http://www.william-optics.com/2005usa/dear...e/eur_pold1.htm , which can assist you for your future purchases. Buying locally is always the best choice to have a better customer service…

.........

..........

Kind regards,

 

Daniel Da Pont

Sales & Marketing Director

William Optics Co., Ltd.

Ph. +886-2-2809-3188

Fax +886-2-2809-1388

 

 

Zanaczam, że nie pytałem o dystrybutorów w Polsce ( co zresztą wynika z kontekstu cytatu ) i moja korespondencja dotyczyła zupełnie innej sprawy.

Nie wiem jak to zrobić, ale musimy uważać na czasami samospełniające się życzenia i mam nadzieję, że William Optics nie zniknie z polskiego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kaluzny_m
No i wszystko już się wyjaśniło, DO był i będzie jedynym dystrybutorem WO na Polskę

 

nie rozumiem o co Wam wszystkim chodzi - przecież Janusz napisał wyraźnie, że zaawansowane rozmowy na temat przejęcie.....

 

buuuuuśśśśśśwwrrrr....

 

....władzy nad światem są w toku, AK ma również śmiały i plan zawładnięcia naszym układme planetarnym a kto wie czy nawet nie częścią naszej galaktyki.

 

 

śśśśśwrrrgrrrbrrruuuum !

 

... to znaczy chciałem powiedzieć, WO dalej zwkleka z odpowiedzią, żeby mieć pewność, że da rade sprostać wysokim wymaganiom handlowym stawianym przez AK....

 

 

bbrrruuuuuwwrrggrrr ?

 

...to znaczy chciałem powiedzieć, że jak ktoś nie potrafi się przyznać do błedu (pomijając hamstwo i głupotę) to będzie wciskał kit do końca, ta orkiestra (aż mi głupio, że stosuję ten przykład - bo w odróżnieniu od meritum sprawy Ci ludzi wiedzieli co to honor) - no więc ta orkiestra będzie grać w ten samo ton, aż astro_K_tytanik zatonie... (czego osobiscie nie życze - anie zadowolonym ani nie zadowolonym klientom).

 

---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Najpierw Janusz, teraz Bobi został wrogiem publicznym Rady nr2, wielce szanowni Panowie Radni mnie też proszę od razu zbanujcie, pomimo że nie klnę i nie bluzgam ale chcę wam tylko jako obserwator z zewnątrz otworzyć oczy, może odejście połowy userów przywróci Radzie trzeźwość sądu i otworzy oczy na to co robicie i w co brniecie w zaparte w owczym pędzie, normalnie jak dzieci, choć te po porozstawianiu do kąta choć wracają po chwili do normalności.

Jadę na obserwację bo pogoda piękna i szkoda czasu takich wątków nawet czytać, po prostu żenada.

 

Ps. Jeśli boicie się panowie Radni opini ludzi niezależnych może czas zmienić piaskownicę na zamkniętą dla postronnych czyli tylko swoją prywatną dla Radnych :Boink:

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Janusz, teraz Bobi został wrogiem publicznym Rady nr2, wielce szanowni Panowie Radni mnie też proszę od razu zbanujcie, pomimo że nie klnę i nie bluzgam ale chcę wam tylko jako obserwator z zewnątrz otworzyć oczy, może odejście połowy userów przywróci Radzie trzeźwość sądu i otworzy oczy na to co robicie i w co brniecie w zaparte w owczym pędzie, normalnie jak dzieci, choć te po porozstawianiu do kąta choć wracają po chwili do normalności.

Jadę na obserwację bo pogoda piękna i szkoda czasu takich wątków nawet czytać, po prostu żenada.

 

Ps. Jeśli boicie się panowie Radni opini ludzi niezależnych może czas zmienić piaskownicę na zamkniętą dla postronnych czyli tylko swoją prywatną dla Radnych :Boink:

Już prosiłem wcześniej Naszą Radę Kochaną o danie profilaktycznego bana ale niestety nie dostałem. Ale pomimo że piszę w sumie niewinne posty m. in. w obronie Janusza i firmy u niektórych wywołują one niemal histerię. Niektórzy nawet posunęli się do gróźb wobec mnie w innym wątku, jeżeli będę dalej pisał, co piszę. Nie wiem jakiego rodzaju konsekwencje mają mnie spotkać, ale na wszelki wypadek pakuję walizki i wyjeżdżam z miasta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Janusz, teraz Bobi został wrogiem publicznym Rady nr2, wielce szanowni Panowie Radni mnie też proszę od razu zbanujcie, pomimo że nie klnę i nie bluzgam ale chcę wam tylko jako obserwator z zewnątrz otworzyć oczy, może odejście połowy userów przywróci Radzie trzeźwość sądu i otworzy oczy na to co robicie i w co brniecie w zaparte w owczym pędzie, normalnie jak dzieci, choć te po porozstawianiu do kąta choć wracają po chwili do normalności.

Jadę na obserwację bo pogoda piękna i szkoda czasu takich wątków nawet czytać, po prostu żenada.

 

Ps. Jeśli boicie się panowie Radni opini ludzi niezależnych może czas zmienić piaskownicę na zamkniętą dla postronnych czyli tylko swoją prywatną dla Radnych :Boink:

 

 

Drogi Panie Jarzyna Bobi nie został zbanowany podobnie jak Janusz. Proszę odrózniać pojęcia. Janusz może czytać forum. Bobi jeżeli chce zamieścić post musi go zatwierdzić u kogoś z Rady. Jeżeli uważasz, że wielokrotne logowanie się na Forum pod róznymi nicami i bluzganie jest normalne to przepraszam ale ja swoje lata mam i dla mnie nie jest to normalne. Ja wiem, że internet to wolność i ludzie pokroju Bobiego (jeżeli nie zastosują się do ogólnie przyjętych reguł) znajdą sobie w sieci inne miejsce. For astronomicznych jest w Polsce i na świecie wiele. AF nie aspiruje do jedynego nieomylnego.

Jeżeli ktoś nie chce uczestniczyć w AF.org to nikt nikogo do niczego nie zmusza. Wystarczy zapomnieć ten adres wydawało by się, że to takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację Panie Mirosławie, lepiej opuścić to dziwne miejsce niż go reformować, piękne podejście i dobra rada jak na Radnego, jeśli reszta Rady jest tego samego zdania to gratuluję forumowiczom ich wyboru :o

Jestem tu od niedawna i nie wybierałem tych ludzi ale ci co na nich głosowali mogą sobie tylko współczuć.

Ryba zaczyna psuć się od głowy i rozumiem że gangrenę, bluzgi czy recydywę trzeba usuwać aby nie zginął cały organizm Forum ale jak usuniemy rybie głowę, Radę, która strzela sobie samobuja i kręgosłup w postaci ponad 8 tysięcy merytorycznych postów Janusza to chyba nigdzie dalej ta ryba poza dnem nie popłynie :unsure:

Może tak by czas był na odrobaczanie Forum z pasożytów i gnid żerujących tu na tej rybie za Waszym niestety przyzwoleniem Panowie :szczerbaty:

 

Ps. Maksutow się studzi i czas zająć się obserwacjami, żegnam Panowie tym razem z bardzo mieszanymi uczuciami, miłośnik astronomii zmuszony okolicznościami do zabrania głosu w astropolityce :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak by czas był na odrobaczanie Forum z pasożytów i gnid żerujących tu na tej rybie za Waszym niestety przyzwoleniem Panowie :szczerbaty:

 

Panie Jerzyna, co zamknie sie jakis watek, to grupa krakowska znajduje kolejny (juz zaschniety) watek, aby dalej robic zamieszanie. Czy Pan nie widzi, ze wszyscy chca odpoczac od tych manipulacji "krakowskich"?

 

Rozumiem lojalnosc, ale nawet Pan nie zdaje sobie sprawy, w jakim swietle ta lojalnosc Pana stawia. Lojalnosc przyslepila Panska obiektywnosc. Pana Czerskiego moge zrozumiec, bo ma w tym konkretny interes, ale Pan? No chyba, ze czegos nie wiem.

 

Mialem juz was "nie pozywiac" moimi odpowiedziamy, ale jak widac, niewiele to pomaga. Jezeli ja sie nie odzywam, to szybko Panowie znajdujecie sobie kolejne ofiary.

 

Obawiam sie, ze wszystko to ma na celu jedno - robienie zadymy!!!

 

Tak wiec, jezeli to forum to tragedia, a Rada jest do "D", to mysle, ze nic tu po nas...

A moze pozwolicie tak kazdemu miec wlasne zdanie, a nie polityka staracie sie narzucic je innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Adamie kilka osób na tym forum jest z Krakowa i ja też.

Staram się nie wtrącać w tego typu afery astopolityczne , ale określając "zadymiarzami" grupę krakowską obraża Pan w ten sposób również mnie.

Nie jestem rządny sensacii i nie oczekuję przeprosin ,ale radzę panować nad emocjami i pomyśleć zanim się coś napisze.

 

PS. jest mi przykro że jako nowicjusz na tym forum muszę zwracać uwagę takiemu wielkiemu autorytetowi (zalożycielowi AF) :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślibym mógł radzić Panie Adamie, to jednak zalecałbym daleko posuniętą ostrożność, w jednoznacznym określaniu położenia geograficznego adwersaży i nazywaniu jej grupą krakowską, zwłaszcza mając na względzie Pana "skąd:". Gdyż to, może spowodować nie tylko eskalację "konfliktu" ale również przekształcenie go z powiedzmy z lokalnej "zadymki" w burzę dziejową, której korzenie sięgają czasów króla Zygmunta III Wazy. I każda próba wyjaśnienia paskudnych oskarżeń i dojścia do prawdy, utonie w morzu "nienawiści" Krakusów do warszawiaków.

A apel Pana sp2ukx'a może być tylko "głosem wołającego na puszczy", który zawczasu to przewidział i któremu chciał zapobiec?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie, ale w zyciu bym o tym nie pomyslal. Niefortunnego zwortu "grupa krakowska" uzylem tylko do kilku osob, co jest przeciez oczywiste. Jezeli jednak zostalo to zle odczytane, to wybaczcie.

 

Prosze nie dociagac teraz tematu na poboczne drogi, bo nie o to przeciez chodzi i nie to jest problemem.

 

I zanim ktos zaatakuje mnie za ten "Krakow" to chcialem jednoznacznie oswiadczyc, ze Krakow jest zdecydowanie ladniejszym miastem od Warszawy i miedzy innymi dlatego jeszcze w tym roku otwieram filie swojej firmy wlasnie w tym pieknym miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie, ale w zyciu bym o tym nie pomyslal. Niefortunnego zwortu "grupa krakowska" uzylem tylko do kilku osob, co jest przeciez oczywiste. Jezeli jednak zostalo to zle odczytane, to wybaczcie.

 

Prosze nie dociagac teraz tematu na poboczne drogi, bo nie o to przeciez chodzi i nie to jest problemem.

 

I zanim ktos zaatakuje mnie za ten "Krakow" to chcialem jednoznacznie oswiadczyc, ze Krakow jest zdecydowanie ladniejszym miastem od Warszawy i miedzy innymi dlatego jeszcze w tym roku otwieram filie swojej firmy wlasnie w tym pieknym miescie.

 

Adam,

 

Bo cię umieścimy w kwarantannie za kryptoreklamę swojej firmy :ha:

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.