Skocz do zawartości

N.I.N.A. - Nighttime Imaging 'N' Astronomy


isset

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro jesteśmy przy ostrzeniu, bo będę to rozgryzał z NINA jak przyjdzie kamera mobo. Czy przy zmianie filtra Clean na narrowband zmieni się ostrość, czy są tak zaprojektowane żeby ostrość została? Mam miejsce na 8 filtr i mógłbym tak przyspieszyć proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Renioo napisał:

Skoro jesteśmy przy ostrzeniu, bo będę to rozgryzał z NINA jak przyjdzie kamera mobo. Czy przy zmianie filtra Clean na narrowband zmieni się ostrość, czy są tak zaprojektowane żeby ostrość została? Mam miejsce na 8 filtr i mógłbym tak przyspieszyć proces.

Nie ma opcji żeby filtr był parafokalny. No może ewentualnie przy f>9 będzie to zauważalne.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, autokorekta. Kamera to też nie płyta główna tylko mono. 

Tak czy inaczej to bardziej akademicka dyskusja bo sprzęt w drodze, nie rozgryzałem tematu podłączania kół filtrowych i operacji w mono na NINA. Łączyłem się do tej pory tylko przez DSLR i ASI290. Wydaje się być przyjaźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy sequencer jest całkiem intuicyjny. I można nadal używać starego.

 

Tu przykład prostej sekwencji w której ustawiam się na celu, ustawiam wyciag na pozycję zbliżoną do focusa i odpalam autofocus. Wg. mnie całkiem czytelne i łatwe w modyfikacji.

 

Dostępne dla każdeg w buildzie nightly.

image.png.1b77b55624645be24c0d3c5b765a662b.png

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, isset napisał:

Koleś jest śmieszny

Ale przesympatyczny ;-) Trzymam za niego mocno kciuki jeśli chodzi o kanał na YT. W sumie nie pokazał ani jednego sensownego zdjęcia jeszcze  -  ale przecież nie o to biega ;-) Od sensownych zdjęć to jest to forum, sól tej Ziemi ;-)

Edytowane przez delaa
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, isset napisał:

No i mamy długo oczekiwany zupełnie nowy sequencer, wygląda zacnie, tyle opcji, weź to ogarnij teraz :D

https://nighttime-imaging.eu/downloads/Setup/Nightlies/1.11.0.1001/index.html

Ja zaraz będę testował. :-) mam niebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Selmak said:

@isset jak obliczyłeś backlash swojego focusera wyciągu itp ?

Da się to zrobić jakoś programowo czy trzeba z bathionovem analogowo policzyć ?

Hm, to ja chyba za słabo się przygotowałem do tematu, bo przesuwałem focuser o 10 aż zobaczyłem że pokrętło mikrofocusera się porusza. Trzy dodatkowe próby z mniejszym krokiem na końcu i miałem swój backlash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Selmak napisał:

jak obliczyłeś backlash swojego focusera wyciągu

Hej, organoleptycznie, serio :)

Testowałem różne wartości aż uzyskałem idealną parabolę. Gdzieś w dokumentacji nina jest opis jak to można zrobić za pomocą oprogramowania wbudowane w nina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, isset napisał:

Hej, organoleptycznie, serio :)

Testowałem różne wartości aż uzyskałem idealną parabolę. Gdzieś w dokumentacji nina jest opis jak to można zrobić za pomocą oprogramowania wbudowane w nina. 

A orientujesz się dlaczego nie mogę używać korekcji backlasu? (Absolute)

Jaką metodę bym nie ustawił to nie można.

1662404651_Beztytuu.jpg.5ce197574da408809babe92a51db10cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@selmak - masz na szaro bo właśnie opcji absolute w tej chwili używasz ;-) Odłącz focuser - wtedy będzie polew wyboru aktywne i będziesz mógł wybrać absolute lub overshot przy overshot ustawiasz balcklash tylko dla jednego kierunku i AF będzie kończyć zawsze z przeciwnego. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, delaa napisał:

@selmak - masz na szaro bo właśnie opcji absolute w tej chwili używasz ;-) Odłącz focuser - wtedy będzie polew wyboru aktywne i będziesz mógł wybrać absolute lub overshot przy overshot ustawiasz balcklash tylko dla jednego kierunku i AF będzie kończyć zawsze z przeciwnego. 

Masz rację, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.