Skocz do zawartości

N.I.N.A. - Nighttime Imaging 'N' Astronomy


isset

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, isset napisał:

Rozumiem, że ustawienia typu "nic nie rób przy zamknięciu klapki" masz poprawnie zrobione? Jeżeli tak, to absolutnie nic nie powinno się dziać z systemem, a więc i z NINA.

 

Wszystko jest jak trzeba z ustawieniami zasilania. Co więcej - jak robiłem jakiś czas temu testy klapka lapka zamknięta, sterowanie z PC - to tylko NINA nie chciała działać, żaden guzik nie reagował. Wszystko pozostałe śmigało. Po podniesieniu klapki - jak ręką odjął - NINA ożywała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc z cyklu ni z gruszki ni z pietruszki, czy ktoś z Was mógłby opisać jak zrobić plate solving w NINA? Zdaję sobie sprawę, że w sieci są filmiki w języku angielskim, ale jeśli ktoś z Was już to przerabiał to prośba o pomoc w tym temacie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wojtek 23 Gdansk napisał:

Dodaję ten filmik

 

Fajny filmik, tylko zwróć uwagę na wymowę niektórych funkcji - nie "plate solwe", tylko "plejt solw", nie "diftering", tylko diterin (silent h i g), poza tym spoko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, isset napisał:

 

Fajny filmik, tylko zwróć uwagę na wymowę niektórych funkcji - nie "plate solwe", tylko "plejt solw", nie "diftering", tylko diterin (silent h i g), poza tym spoko :) 

Oj tam oj tam przyznaję śmiesznie to brzmi, ale jako filolog języka angielskiego pracujący 7 lat w UK poświadczam, że Anglicy wymawiają dyftongi jeszcze gorzej (oczywiście nie generalizuje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten trzeci filmik musiałem dograć , ponieważ w drugim filmiku nie powiedziałem ważnej sprawy a mianowicie.Gdy wskazujemy w NINA gdzie jest zainstalowany astap to trzeba wejść w dysk C poszukać folderu o nazwie  FILES otworzyć  folder astap i trzeba zaznaczyć w tym folderze sam program astap.Na filmie pokazuje jak to zrobić.

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wojtek 23 Gdansk napisał:

Przepraszam cię Isset za moją wadliwą wymowę. Postaram się więcej nie zaśmiecać twojego tematu.

 

Ej no chyba nie obraziłem Cię, jeżeli tak to bardzo przepraszam :Beer: To nie jest "mój temat" tylko nasz wspólny, ja go tylko założyłem w celu dzielenia się wiedzą i co Ty właśnie czynisz, bardzo to cenię!!

Po prostu pomyślałem, że warto zwrócić Ci uwagę jak powinno się wymawiać niektóre frazy. A to dlatego, że moim ojczystym językiem nie jest polski i dzięki właśnie tym, że zwracano mi uwagę jak wymawia się poprawnie niektóry wyrazy dziś mówię po polsku lepiej niż kiedyś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się nie obraziłem :emotion-5:. Nigdy na tym forum nie napisałem, że jestem doskonały. Z pewnością znalazłoby się u mnie jeszcze parę innych wad, ale przecież z tego powodu nie będę się biczował. Życie jest zbyt piękne, że by się takimi pierdołami przejmować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten link gdzie gościu zachwala NINA sequencer 2.0.Dzisiaj to ściągnę tak z ciekawości i jak będzie pogoda to wypróbuję, ale trzeba pamiętać o tym, że jest to wersja beta i może być coś nie tak. Dołączę też filmik, ale nie mój.

 

https://rockchucksummit.com/nina-1-11-sequence-builder-walk-through/

 

 

 

NINA 1.11 Sequence Builder - przewodnik.url

Edytowane przez Wojtek 23 Gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty to znaczy, jaki.Właśnie zainstalowałem tą betę i sequencer tu jest faktycznie rozbudowany.Na pierwszy Żut oka można teraz z sequence włączyć ogrzewanie kamerki , od parkować teleskop i odwrotnie w zasadzie są wszystkie te funkcje, co pokazuje ten gościu z mojego załączonego linka do mojej poprzedniej wiadomości.Szkoda, że muszę iść jutro do pracy pobawiłbym się z chęcią.Może będzie dzisiaj pogoda, choć bardzo w to wątpię.Szkoda, że zupełnie nie znam angielskiego, choć w programie coś tam jest przetłumaczone.Wejdę na tą stronę internetową i poczytam trochę. Tak jak w poprzednich wersjach można było wszystko włączyć jednym przyciskiem tak teraz w tej wersji beta tym samym przyciskiem można również wszystko wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.