Skocz do zawartości

N.I.N.A. - Nighttime Imaging 'N' Astronomy


isset

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na prawdę, aby zobaczyć  nowe okna w kreatorze sequecer trzeba najpierw stworzyć na przykład nowy szablon powiedzmy m31 i gdy go zapisujemy to dopiero wtedy po prawej stronie okna sequecer otwiera się jakby cała grupa okien całego naszego podpiętego do NINA sprzętu, czyli na przykład kamerka i tak dalej. Jak dla mnie to jest tego trochę za dużo no morze trzeba się przyzwyczaić. Dołączam zrzut ekranu.

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wojtek 23 Gdansk napisał:

Prosty to znaczy, jaki

 

No prosty czyli taki, który był do tej pory. Ten 2.0 to już rozbudowany panel, gdzie możesz budować co ma się wydarzyć i kiedy. Układać jakby z klocków krok po kroku.

 

Jedną rzecz zauważyłem, np jak mam schłodzoną kamerę przed startem sekwencji, a w sequencerze tym rozbudowanym dodam schładzanie kamery przed startem, to się NINA gubi i próbuje schłodzić już schłodzoną kamerę i mi się dwa razy zawiesił cały program.

 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie masz rację można nadal operować na starym sequencer może to i dobrze, bo ten nowy jest nie zile rozbudowany i pewnie minie trochę czasu zanim człowiek się połapie. Ciekawe czy do dali funkcję czasu uruchomienia i zakończenia całej sequencji tak jak jest to w SGP.W SGP ta opcja bardzo mi się przydawała, ustawiałem, kiedy i o jakiej godzinie ma skończyć naświetlać klatki i zaparkować teleskop, można było iść spokojnie spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Wojtek 23 Gdansk napisał:

Ciekawe czy do dali funkcję czasu uruchomienia i zakończenia całej sequencji

 

Chyba nie, albo nie potrafię znaleźć. Wiem że jest czas opóźnienia startu sesji. A patrzyłeś na ccdciel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie patrzałem na ccdciel. Niestety w najnowszej wersji 1.11 Beta ASA DDM nie chce się połączyć wszystkie inne rzeczy łączą się bez problemu.Musiałem wrócić do wersji 1.10 HF3 BETA002 i tu wszystko działa bez problemu.Chyba trzeba będzie to zgłosić.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tych opcji naprawdę sporo.Jak się w tym wszystkim połapać?Kolejne oprogramowanie do nauki. Ale w nina, gdy zatrzymam w czasie sesji sequence to po ponownym uruchomieniu sequencer mogę zrobić kolejne Platesolve, w SGP tej funkcji jak do tej pory nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem: przy definiowaniu celu jego koordynaty z planetarium (CDC) można pobrać tylko jeśli wybrany jest konkretny cel z katalogu. W przypadku ustawienia z ręki lub po korektach z pilota Nina nie pobierze współrzędnych. Jest na to rada? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kubaman said:

Problem: przy definiowaniu celu jego koordynaty z planetarium (CDC) można pobrać tylko jeśli wybrany jest konkretny cel z katalogu. W przypadku ustawienia z ręki lub po korektach z pilota Nina nie pobierze współrzędnych. Jest na to rada? 

 

A opcja get coordinates z zakładki Framing i później add as a sequence target nie działa?

Nina coordinates.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa z CDC, dopóki nie jest wybrany obiekt z katalogu. Czyli jeśli nie chcę mieć obiektu w samym centrum kadru to nie mam możliwości pobrać koordynat do Nina. 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówicie o różnych podejściach - jak cdc nie jest ustawiony na obiekt z katalogu (moze powinienes załadować więcej gwiazdek) to nie prześle danych do nina. Jak używamy kadrowania/zdjęcia/plate solve to obiekt powinien się dodac po korekcie kadru ale te dane nie idą wtedy z cdc tylko modułu do kadrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek chciałbym aby działały obie możliwości. Mam tak, że dokadrowuję na żywo ustawiając ręcznie ostateczną pozycję. Szkoda ze Nina nie zbiera koordynat z aktualnej pozycji telepa. Ręcznie wpisywać to nie jest rozwiązanie którego szukam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właściwie nie bawię się w kadrowanie w nina bo robię to na innej stacji na zdjęciach które pokazują obiekty które mnie w kadrze interesują a nie przypadkowe z internetowych katalogów. Opisany przez Ciebie problem zauważyłem i tez to jest dla mnie niepojęte że się środek kadru nie zaczytuje - proponuje zgłosić to na discord tak aby była opcja wczytywania danych z pozycji teleskopu jeżeli cdc nie podaje takich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem, próbowałem go rozwiązać z kolegą Wojtkiem z Gdańska, który to nagrywa tutoriale odnośnie NINA. W Stellarium mam podane koordydanty mojego obserwatorium (w ASCOM są one również takie same) i tutaj problem się zaczyna, kiedy to po zaciągnięciu do NINY koordynaty GPS są inne wskazują one na miejscowość, która jest oddalona o 15 km w linii prostej od mojego obserwatorium. Niestety nie wiemy jak to zmienić. Prośba o pomoc.

Edytowane przez Auron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, mam pytanie do userów NINA. czy ktoś z Was używał może danych sensora z SharpCap? Podaję mu ścieżkę na co dostaję powiadomienie, że załadowano ZERO sensorów. w folderze znajdują się dwa pliki, jeden z bazy danych Sharpcap a drugi z wykonanego przeze mnie pomiaru. Ktoś coś?

image.png.4c50a8e9738ab2f4e86a59774078e2bd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, .zombi. napisał:

To kwestia licencji SharpCap, w darmowej nie zrobisz importu.

Nie rozumiem, to NINA importuje dane z plików SharpCap a nie odwrotnie. A pliki fizycznie są na dysku. Biblioteka SharpCap w osobnym katalogu, i plik z moich pomiarów w innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.