Skocz do zawartości

Zielony laser z AliExpress


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zamówiłem sobie zielony laser do stosowania jaki wskaźnik/szukacz. Wreszcie przyszedł, taki oto:

https://pl.aliexpress.com/item/4000866423306.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.37055c0fYktC3C

 

Kwota nieporównywalna z tym, co by trzeba było zapłacić u nas w sklepach. A jak świeci? O kruca bomba! Mógłbym napisać, że daje po oczach jak cholera... ale wtedy bym nie miał już jak pisać. Dość powiedzieć, że moc wydaje się co najmniej rząd wielkości większa niż w tym laserze:

https://pl.aliexpress.com/item/4000381664596.html?spm=a2g17.12010615.8148356.9.48304419Hwfq2l 

 

Ogólnie polecam ten pierwszy laser. Mam nadzieję, że długo posłuży. To zdecydowanie nie jest zabawka i wymaga ostrożności w użytkowaniu. Złącze USB to fajne rozwiązanie, bo czy to wbudowany, czy wymienny akumulator nie wystarczy na bardzo długie świecenie. 

Jeszcze jedno: na przesyłkę długo czekałem, bo za pierwszym razem zawrócili ją na na cle. Za drugim razem przeszła :)

 

 

Edytowane przez dobrychemik
Poprawiłem styl na bardziej zrozumiały :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hamster napisał:

A jaki jest cel szybkiego rozładowania akumulatora? Po co?

 

8 minut temu, Darek_B napisał:

Zawsze unikam wbudowanych akumulatorów, jak padnie to do kosza całe urządzenie.

Czemu nie zamówiłeś czegoś porządnego na 18650 ? Mam taki od ponad 8 lat.

 

Chodzi o to, żeby móc działać cały czas na kablu, jakby była taka potrzeba. Taki laser zżera baterię/akumulator bardzo szybko, nie wydaje mi się, by jakikolwiek wytrzymał godzinne świecenie non-stop.

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dobrychemik napisał:

Taki laser zżera baterię/akumulator bardzo szybko, nie wydaje mi się, by jakikolwiek wytrzymał godzinne świecenie non-stop

To podziel pojemność ogniwa LiOn np 3000 mAh przez moc diody laserka. :).

Prędzej dioda się przegrzeje niż wyczerpie aku.

 

ps. Swój ładuję raz w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dobrychemik napisał:

Chodzi o to, żeby móc działać cały czas na kablu, jakby była taka potrzeba. Taki laser zżera baterię/akumulator bardzo szybko, nie wydaje mi się, by jakikolwiek wytrzymał godzinne świecenie non-stop.

A po co świecić w niebo przez godzinę non stop?

Jeśli ma być szukaczem, do wycelowania starczy dość krótka chwila.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast polecam pewnie znany wszystkim 303, do kupienia tutaj:

https://allegro.pl/oferta/laser-zielony-wskaznik-laserowy-moc-az-50000-mw-8001186490

 

Sprawdza się znakomicie, zasięg jest naprawdę "solidny" : ) Używam już ponad rok.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak tylko przypomnę jakby co strefy koło lotnisk, także takich przy szpitalach (kolor czerwony i różowy), gdzie używanie lasera to w najgorszym przypadku 3-8 lat odsiadki :

http://caa-pl.maps.arcgis.com/apps/webappviewer/index.html?id=d1bf774f23b74986ade794cc9ad13819

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrfie napisał:

A po co świecić w niebo przez godzinę non stop?

Jeśli ma być szukaczem, do wycelowania starczy dość krótka chwila.

Godzinne świecenie to była odpowiedź dla Taysona.

 

1 godzinę temu, Darek_B napisał:

To podziel pojemność ogniwa LiOn np 3000 mAh przez moc diody laserka. :).

Prędzej dioda się przegrzeje niż wyczerpie aku.

 

Moc wiązki światła a moc urządzenia to zupełnie co innego.

 

Jeszcze jedno: na tym moim jest napisane, że ma moc wyjściową 5000 mW :hysterical:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam jak Darek na akumulatory 18650 od 5-6 lat ale nigdy nie miałem okazji świecić nim non stop przez godzinę. Akumulatora jeszcze nie musiałem nigdy ładować, a w razie potrzeby wymiana trwa kilkanaście sekund

 

jest bardzo mocny. Używam na publicznych pokazach nieba oraz do wstępnego zgrywania zwierciadeł i noża do badania cieniowego. Trzeba być ostrożnym bo wystarczy chwila nieuwagi i po oczach. Jako wskaźnik na prelekcjach jest stanowczo za jasny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 21.10.2020 o 20:21, dobrychemik napisał:

A jak świeci? O kruca bomba!

Potwierdzam, to laser wielkiej mocy. Trzeba uważać na oczy. Właśnie dziś mogłem się nim pochwalić wskazując gwiazdy na niebie. Naprawdę fajny gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, glaurung napisał:

@dobrychemik laser który opisujesz nie ma możliwości wysyłki do Polski (mam też tak z kilkoma innymi przedmiotami) jest jakaś możliwość ominięcia tego ograniczenia na Alli bo nigdzie nie znalazłem rozwiązania tego problemu. 

 

Gdy ja zamawiałem to była wysyłka do Polski. Zawsze możesz pogadać ze sklepem, tam gdzie kupowałem są całkiem kontaktowi ludzie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.