Skocz do zawartości

I była chwila pogody


oskar

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj we Wrocławiu między 19 a 20 rozchmurzyło się. Korzystając z okazji wystawiłem teleskop. Rzuciłem okiem na Księżyc, M42, trapez, sigmę Orionis i Rigla ze słabym towarzyszem. Potem wykonałem kilka obserwacji gwiazd zmiennych. Myślałem, że dotrwam do Saturna, ale niestety niebo znowu się zachmurzyło :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius

A u mnie trochę się rozchmurza, choć niebo jest cały czas porządnie ,,przymulone''. Czekam na poprawę (jest chyba szansa, bo temperatura wciąż spada, choć prognozy na dalszą część nocy są paskudne). Na razie teleskop się chłodzi. Może wreszcie uda się wpuścić pierwsze światło do Naglera i przetestować go na zmiennych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie było świetnie, :D nie dość że przez cały dzień słonko znowu w plamach, to jeszcze Łysy, Orionek i M42, to jeszcze Jowisz no i Lew (właściwie tylko Regulus bo chmurki co chwila przeszkadzały). Przy okazji mam pytanko do szanownych kolegów ... zmieniłem sprzęt na refraktor Oriona 120/1000 :banan: i mam prośbę o polecenie okularu do DS na wyciągu 1,25' (od biedy może być 2').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ten:

http://www.telescope.com/shopping/product/...&iProductID=292

?

I co? Masz juz go? Jak sie sprawuje?

 

Tak to ten, z tym że kolorek inny i montaż SVP z napędem w dwóch osiach. Jak się sprawuje? W porównaniu ze SkyLuxem ... nie ma porównania :) stabilny jak skała statyw i montaż (chociaż jeszcze napędu nie potrafię użyć we właściwy spsosóB). Na kitowych okularkach przy aktualnych seengach jest można powiedzieć Ok, szczególnie na tym 25 mm Siriusie, co prawda przerwy cassiniego nie udało mi się zobaczyć (na tym krótszym okularku of coz) ale ogólnie jakość obrazu jest Ok. Cały sprzęt sprawia bardzo solidne wrażenie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to ten:

http://www.telescope.com/shopping/product/...&iProductID=292

?

I co? Masz juz go? Jak sie sprawuje?

 

Tak to ten, z tym że kolorek inny i montaż SVP z napędem w dwóch osiach. Jak się sprawuje? W porównaniu ze SkyLuxem ... nie ma porównania :) stabilny jak skała statyw i montaż (chociaż jeszcze napędu nie potrafię użyć we właściwy spsosóB). Na kitowych okularkach przy aktualnych seengach jest można powiedzieć Ok, szczególnie na tym 25 mm Siriusie, co prawda przerwy cassiniego nie udało mi się zobaczyć (na tym krótszym okularku of coz) ale ogólnie jakość obrazu jest Ok. Cały sprzęt sprawia bardzo solidne wrażenie.

 

pzdr

 

Pytam, bo w niedalekiej pzyszlosci planuje zakup tego samego lub (a nawet bardziej) Short Tube.

Jak tam aberracja? Mocno przeszkadza?

Chce go na DSy i szerokie pole. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo w niedalekiej pzyszlosci planuje zakup tego samego lub (a nawet bardziej) Short Tube.

Jak tam aberracja? Mocno przeszkadza?

Chce go na DSy i szerokie pole.  :Salut:

 

Plecam jednak na stalowym (nie aluminiowym jak na stronie) statywie. Co do aberacji to na tych okularkach które są w zestawie jest mało drażniąca, sprawdziłem wczoraj na księżycu, nawet na fotkach robionych przez okular jest bardzo minimalna.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecam jednak na stalowym (nie aluminiowym jak na stronie) statywie. Co do aberacji to na tych okularkach które są w zestawie jest mało drażniąca, sprawdziłem wczoraj na księżycu, nawet na fotkach robionych przez okular jest bardzo minimalna.

 

pzdr

 

Chce kupic tube + montaz, bo statyw mam. Drewniany, geodezyjny, bardzo solidny.

Tylko musze jakos podlaczyc montaz do statywu (sruba sercowa)...

Mysle, ze na lato bede sie przymierzal do 120 ST:

http://www.telescope.com/shopping/product/...ProductID=10199

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.