Skocz do zawartości

Pierwsze zdalne zdjęcie


MaciejW

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, isset napisał:

Jak bardzo zdalne obserwatorium? I czym sterujesz, w sensie oprogramowanie?

Mieszkam 2 godziny drogi od obserwatorium jeśli chodzi o odległość, sesja startowana z biurka, kończona w łóżku ;) Sterowanie przez TeamViewera, awaryjnie mam intel manageability commander, którym można zrobić wszystko z obsługiwanym komputerem, tylko jest powolny. Na komputerze w obserwatorium: SGP, PHD2, software astrolinka, all sky eye i software scopedome, póki co sam startuję i kończę sesję. Jak będzie już stabilnie działać to opiszę całą konstrukcję i popełnione błędy.

 

5 godzin temu, Tayson napisał:

Pierwsze - wykasuj to bez gwiazd.

Masz rację, jest na szybko i tragicznie zrobione

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Opisałbyś to szerzej? Co konkretnie można zrobić i jak tego używać? :) Brzmi ciekawie.

Ciekawe, że nikt tego nie zna, a to system wbudowany w każdy procesor Intela, nie żebym sam znał, bo przy jego konfiguracji czytałem co to w ogóle jest IP ;) 

z rzeczy z których korzystałem: zdalne włączanie i wyłączanie komputera, zdalny ekran.
To z czego jeszcze nie korzystałem: włączanie zdalnego ekranu przed windowsem, wchodzenie do biosa zdalnie, reinstalacja systemu zdalnie, pewnie jest tego znacznie więcej. 
Domyślnie chodzi w obrębie 1 sieci, ale zrobiłem przekierowanie portu w routerze, a w Intel® Manageability Commander wsadziłem adres IP routera i działa z każdego miejsca na świecie.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby to działało, to system windows musi się uruchomić? A jak zawiśnie na czarnym ekranie, typu wybierz jak ma się uruchomić windows? Tzn ja to u siebie wyłączyłem i jaka bieda by się nie działa z systemem, to jeżeli jest minimalna szansa na uruchomienie się, to się uruchomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, isset napisał:

Ale żeby to działało, to system windows musi się uruchomić? A jak zawiśnie na czarnym ekranie, typu wybierz jak ma się uruchomić windows? Tzn ja to u siebie wyłączyłem i jaka bieda by się nie działa z systemem, to jeżeli jest minimalna szansa na uruchomienie się, to się uruchomi.

Nie ma potrzeby windowsa, dla potwierdzenia właśnie odpaliłem  intel AMT i zdalnie wyłączyłem komputer, włączyłem do biosu i miałem zdalny ekran w BIOS-ie, mogłem zmieniać w nim ustawienia. Najlepsze, że na komputerze, który jest w obserwatorium nic nie instalowałem, to narzędzie jest wbudowane w procesory intela, trzeba je jedynie ustawić w BIOS-ie i skonfigurować Intel® Manageability Commander na innym komputerze. No i jak prędzej pisałem, jak chcesz, żeby działało przez internet, a nie tylko w sieci domowej, to trzeba parę rzeczy zrobić w routerze.

Edytowane przez MaciejW
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.