Jump to content

Pierwsze zdalne zdjęcie


MaciejW
 Share

Recommended Posts

29 minut temu, isset napisał:

Jak bardzo zdalne obserwatorium? I czym sterujesz, w sensie oprogramowanie?

Mieszkam 2 godziny drogi od obserwatorium jeśli chodzi o odległość, sesja startowana z biurka, kończona w łóżku ;) Sterowanie przez TeamViewera, awaryjnie mam intel manageability commander, którym można zrobić wszystko z obsługiwanym komputerem, tylko jest powolny. Na komputerze w obserwatorium: SGP, PHD2, software astrolinka, all sky eye i software scopedome, póki co sam startuję i kończę sesję. Jak będzie już stabilnie działać to opiszę całą konstrukcję i popełnione błędy.

 

5 godzin temu, Tayson napisał:

Pierwsze - wykasuj to bez gwiazd.

Masz rację, jest na szybko i tragicznie zrobione

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minut temu, qbanos napisał:

Nie kasuj. Mi się podoba bo jest oczyszczone z Drogi Mlecznej :) (choć pewnie z kilku obiektów samej M33 też) :)


Podobne mam odczucie. Fajnie jest zobaczyć galaktykę tak jak ją "widzimy" z Ziemi.

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, MaciejW napisał:

awaryjnie mam intel manageability commander, którym można zrobić wszystko z obsługiwanym komputerem

Opisałbyś to szerzej? Co konkretnie można zrobić i jak tego używać? :) Brzmi ciekawie.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, MateuszW napisał:

Opisałbyś to szerzej? Co konkretnie można zrobić i jak tego używać? :) Brzmi ciekawie.

Ciekawe, że nikt tego nie zna, a to system wbudowany w każdy procesor Intela, nie żebym sam znał, bo przy jego konfiguracji czytałem co to w ogóle jest IP ;) 

z rzeczy z których korzystałem: zdalne włączanie i wyłączanie komputera, zdalny ekran.
To z czego jeszcze nie korzystałem: włączanie zdalnego ekranu przed windowsem, wchodzenie do biosa zdalnie, reinstalacja systemu zdalnie, pewnie jest tego znacznie więcej. 
Domyślnie chodzi w obrębie 1 sieci, ale zrobiłem przekierowanie portu w routerze, a w Intel® Manageability Commander wsadziłem adres IP routera i działa z każdego miejsca na świecie.

 • Like 1
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ale żeby to działało, to system windows musi się uruchomić? A jak zawiśnie na czarnym ekranie, typu wybierz jak ma się uruchomić windows? Tzn ja to u siebie wyłączyłem i jaka bieda by się nie działa z systemem, to jeżeli jest minimalna szansa na uruchomienie się, to się uruchomi.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, isset napisał:

Ale żeby to działało, to system windows musi się uruchomić? A jak zawiśnie na czarnym ekranie, typu wybierz jak ma się uruchomić windows? Tzn ja to u siebie wyłączyłem i jaka bieda by się nie działa z systemem, to jeżeli jest minimalna szansa na uruchomienie się, to się uruchomi.

Nie ma potrzeby windowsa, dla potwierdzenia właśnie odpaliłem  intel AMT i zdalnie wyłączyłem komputer, włączyłem do biosu i miałem zdalny ekran w BIOS-ie, mogłem zmieniać w nim ustawienia. Najlepsze, że na komputerze, który jest w obserwatorium nic nie instalowałem, to narzędzie jest wbudowane w procesory intela, trzeba je jedynie ustawić w BIOS-ie i skonfigurować Intel® Manageability Commander na innym komputerze. No i jak prędzej pisałem, jak chcesz, żeby działało przez internet, a nie tylko w sieci domowej, to trzeba parę rzeczy zrobić w routerze.

Edited by MaciejW
 • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.