Jump to content

Pierwsze zdalne zdjęcie


Recommended Posts

29 minut temu, isset napisał:

Jak bardzo zdalne obserwatorium? I czym sterujesz, w sensie oprogramowanie?

Mieszkam 2 godziny drogi od obserwatorium jeśli chodzi o odległość, sesja startowana z biurka, kończona w łóżku ;) Sterowanie przez TeamViewera, awaryjnie mam intel manageability commander, którym można zrobić wszystko z obsługiwanym komputerem, tylko jest powolny. Na komputerze w obserwatorium: SGP, PHD2, software astrolinka, all sky eye i software scopedome, póki co sam startuję i kończę sesję. Jak będzie już stabilnie działać to opiszę całą konstrukcję i popełnione błędy.

 

5 godzin temu, Tayson napisał:

Pierwsze - wykasuj to bez gwiazd.

Masz rację, jest na szybko i tragicznie zrobione

 • Like 3
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, qbanos napisał:

Nie kasuj. Mi się podoba bo jest oczyszczone z Drogi Mlecznej :) (choć pewnie z kilku obiektów samej M33 też) :)


Podobne mam odczucie. Fajnie jest zobaczyć galaktykę tak jak ją "widzimy" z Ziemi.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, MaciejW napisał:

awaryjnie mam intel manageability commander, którym można zrobić wszystko z obsługiwanym komputerem

Opisałbyś to szerzej? Co konkretnie można zrobić i jak tego używać? :) Brzmi ciekawie.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, MateuszW napisał:

Opisałbyś to szerzej? Co konkretnie można zrobić i jak tego używać? :) Brzmi ciekawie.

Ciekawe, że nikt tego nie zna, a to system wbudowany w każdy procesor Intela, nie żebym sam znał, bo przy jego konfiguracji czytałem co to w ogóle jest IP ;) 

z rzeczy z których korzystałem: zdalne włączanie i wyłączanie komputera, zdalny ekran.
To z czego jeszcze nie korzystałem: włączanie zdalnego ekranu przed windowsem, wchodzenie do biosa zdalnie, reinstalacja systemu zdalnie, pewnie jest tego znacznie więcej. 
Domyślnie chodzi w obrębie 1 sieci, ale zrobiłem przekierowanie portu w routerze, a w Intel® Manageability Commander wsadziłem adres IP routera i działa z każdego miejsca na świecie.

 • Like 1
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Ale żeby to działało, to system windows musi się uruchomić? A jak zawiśnie na czarnym ekranie, typu wybierz jak ma się uruchomić windows? Tzn ja to u siebie wyłączyłem i jaka bieda by się nie działa z systemem, to jeżeli jest minimalna szansa na uruchomienie się, to się uruchomi.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, isset napisał:

Ale żeby to działało, to system windows musi się uruchomić? A jak zawiśnie na czarnym ekranie, typu wybierz jak ma się uruchomić windows? Tzn ja to u siebie wyłączyłem i jaka bieda by się nie działa z systemem, to jeżeli jest minimalna szansa na uruchomienie się, to się uruchomi.

Nie ma potrzeby windowsa, dla potwierdzenia właśnie odpaliłem  intel AMT i zdalnie wyłączyłem komputer, włączyłem do biosu i miałem zdalny ekran w BIOS-ie, mogłem zmieniać w nim ustawienia. Najlepsze, że na komputerze, który jest w obserwatorium nic nie instalowałem, to narzędzie jest wbudowane w procesory intela, trzeba je jedynie ustawić w BIOS-ie i skonfigurować Intel® Manageability Commander na innym komputerze. No i jak prędzej pisałem, jak chcesz, żeby działało przez internet, a nie tylko w sieci domowej, to trzeba parę rzeczy zrobić w routerze.

Edited by MaciejW
 • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 119 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
   • 236 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Like
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.