Skocz do zawartości

NGC 281 paleta HST


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie zrobione w ramach oczekiwania na wschód właściwego obiektu, bo szkoda czystego nieba.

Ha, OIII i SII: po 12 klatek 1200 sekund z tym że SII w bin2.

Setup: Veloce RH200, ATIK 6.0 na ASA DDM 60. Z Warszawy.

nu-BZzW0EOh0_16536x16536_WyHwklvQ.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Spirit_ napisał:

Ale tu nie ma co porównywać. @wessel pokazuje zdjęcie z małą ilością materiału. To takie relaksacyjne foto przed głównym obiektem. Też tak robię.

Tak tak - wiem wiem - ale majac w glowie Twoją focie Pacmana - samo mi na jezyk przyszlo

Wessel - bez urazy mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RomekAstrobaza napisał:

Super focia ale moim subiektywnym zdaniem - Romka lepsza.
 

 

Nie bardzo przepadam na forum za jednoznacznym rozdziałem lepsza/gorsza.  Intensywniejsze doznania generuja np "interesująca prezentacja", "niecodzienna kolorystyka", "alternatywna wersja znanego obiektu"....

Ja tez czasem napisze coś zbyt szybko i pochopnie, wiec poniekąd Cię rozumie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tayson napisał:

Nie bardzo przepadam na forum za jednoznacznym rozdziałem lepsza/gorsza.  Intensywniejsze doznania generuja np "interesująca prezentacja", "niecodzienna kolorystyka", "alternatywna wersja znanego obiektu"....

Ja tez czasem napisze coś zbyt szybko i pochopnie, wiec poniekąd Cię rozumie :)

 

 

Ale.ja niczego nie żałuję, że z czymś wypaliłem.

 

Wyraziłem.swoja.subiektywna opinie ;)

 

Nie miałem.na.celu rozkręcania czegoś niepotrzebnego tutaj.....

 

Jak coś mogę zeedytowac i zostawić pierwsze dwa wyrazy z mojego postu powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robson_g napisał:

Nie podoba mi się czerń. WG mnie jest za głęboka.

 

@wessel jest niezmiennie wierny swojemu poziomowi czerni. :) Gdym ja wrzucił takie tło, miałbym zaraz zdecydowane uwagi: eee, przecież niebo świeci! ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jest 17-18 jednostek! Jest jakiś prikaz że ma być powyżej 20? Ja mam taki poziom czerni konsekwentnie od lat ( za pewnymi wyjątkami ale nie będę się tu rozpisywał).

Uwagi -proszę bardzo - ale umotywowane. A nie po prostu że za nisko. Niebo świeci? W NB? Komu?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, HAMAL napisał:

Ja mam na monitorze cieemno szare tło :) ono jest OK ale to ocięcie kolorowej mgławicy otoczonej monochromem... rozjaśniasz czasem sobie finalne foto, aby zobaczyć co ujrzy reszta nocą ?

Tak ma być! Przecież brakuje jeszcze RGB!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pablo12311 napisał:

Panowie, nie ma się na siłę co czepiać. Zróbcie choć jedno zdjęcie z taką ilością materiału, takiej miejscówki z takim efektem to podyskutujemy. Maciek tak trzymaj. :emotion-5:

zupełnie bezstronnie napomknę tylko, ze 12 godzin z F3 to nie jest wcale mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Marvaz napisał:

Rozwiniesz myśl?

Proszę bardzo. Kosmos jest ciemny i nieprzyjazny i osładzanie go cukierkowymi kolorami na własny użytek mnie nie kręci. Nie lubię od jakiegoś czasu przesyconych kolorami zdjęć pseudo HST gdzie twórca na siłę ciągnie nasycenie, jednocześnie wycinając zielony. Skoro proporcje składowych są jakie są czyli Ha jest przeważnie najwięcej to dlaczego ma go nie być w finalnej fotce?

Umiar we wszystkim jest lepszy moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, kubaman napisał:

zupełnie bezstronnie napomknę tylko, ze 12 godzin z F3 to nie jest wcale mało :)

To jest bardzo mało do zrobienia porządnej fotki. Po 12 godzin na kolor to już byłoby to.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.