Jump to content

Recommended Posts

Nie wiedziałem, Piotr, że dołączyłeś już do licznego grona kociarzy. Gratuluję.

A co do fotki to mam pytanie czy składałeś Ha jako luminancja i na to kolor z RGB, czy tez do kanału R dodałeś Ha. Czy tez jakoś inaczej?

ps.

no właśnie, o ile kot jest odporny na słabszy seeing czy kaprysy guidingu to mamy gradienty, nie ma lekko.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Grzędziel napisał:

Nie wiedziałem, Piotr, że dołączyłeś już do licznego grona kociarzy. Gratuluję.

A no dołączyłem. Dzięki!

2 godziny temu, Grzędziel napisał:

o ile kot jest odporny na słabszy seeing czy kaprysy guidingu to mamy gradienty, nie ma lekko.

Dokładnie tak. Kolejną zmianą dla mnie był przeskok skali z 1,4 z Espritem na 3,1  z Kotem. Trochę brakuje mi detalu, ale za to nie trzeba bawić się w mozaiki aby złapać większa mgławicę.

 

Składałem przy pomocy szablonu HaOIIIRGB Jacka Bobowika. Co do czerwieni, to materiał RGB był tylko na gwiazdy, a kolor mgławicy z Ha. Choć sygnał RGB miejscami przesiąka do warstwy kolor, to różnica w poziomie sygnału jest jednak ogromna.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Z tak równomiernym gradientem materiału RGB w obróbce nie powinno być raczej problemu.

Brakuje mi dwóch rzeczy: RGB na gwiazdach i czerwieni z Ha. Krótko mówiąc oczekiwałbym więcej soczystości kolorów. ;) Może po prostu za mało RGB zebrałeś? No chyba, że ten efekt jest zamierzony. Wtedy podziwiam bez komentarza. :)

Link to post
Share on other sites

Efekt nie tyle zamierzony co wynikły z okoliczności sprzętowych.  Coraz bardziej przekonuje się do konieczności wymiany monitora, bo to nie kolejna fotka gdzie szwankuje kolor.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 17 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 117 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
   • 213 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Like
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.